Áttekintés
Gácsi járás
kisközség
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
PODRECSÁNY. Tót falu Nógrád Vármegyében, földes Urai több Uraságok, lakosai külömbfélék, fekszik Dévénynek szomszédságában, mellynek filiája, határja ollyan, mint Gergelyfalváé, első osztálybéli
Balogh János
Jogász, alispán.
Tanulmányait Vácon kezdte, Nagyszombatban folytatta
és Budán az egyetemen végezte.
1780-ban
ügyvédi oklevelet nyert és Pesten ügyvédkedett. 1782. május 2-án Bars vármegye tiszteletbeli
főjegyzőnek választotta. 1790. március 18-án Komárom vármegye tisztújításán gróf
Nádasdy Mihály főispán főjegyzőnek és táblabírónak nevezte ki. Ez alkalomból
egy latin nyelvű beszéd jelent meg tőle nyomtatásban. 1792. március 28-án Komárom megye
választotta országgyűlési követnek. Ebben az évben ajánlatát elfogadták, hogy a
megyei jegyzőkönyvet ő maga magyar nyelven vezesse. Magyar jegyzeteit, mielőtt letisztázta Péczeli József komáromi református prédikátorral közölte.
1794. április 29-én Komárom
megye másod-, 1806. október 6-án pedig első alispánjának választották.
1810. május 8-án hivataláról leköszönt és nyugalomba vonult Bars vármegyei birtokára. Az 1796., 1802., 1805., 1807. és az 1808. országgyűléseken Komárom megyét, az 1811-ben és 1825-1827 között pedig Bars megyét képviselte.
Közigazgatás
Cím: (Podrečany)
Telefon: 0474396171
E-mail: [email protected]
Honlap: podrecany.sk
Kulich Peter (Független)
Nemzetiség
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 9 | 2% |
| szlovákok | 493 | 94% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 5 | 1% |
| németek | 2 | 0% |
| egyéb | 5 | 1% |
| ismeretlen | 13 | 2% |
| összlétszám | 527 |
Választások
Választásra jogosult: 430
Választási részvétel: 69.30 %
Kiadott boríték: 298
Bedobott boríték: 298Polgármester
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kulich Peter | 151 | 52.43 % | Független | |
| Kubíčeková Zita | 90 | 31.25 % | Független | |
| Oravcová Andrea | 47 | 16.32 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kulichová Gabriela | 1. körzet | 142 | Független | ||
| Priatková Jana | 1. körzet | 134 | Független | ||
| Marková Elena | 1. körzet | 130 | Független | ||
| Lipiansky Vladimír | 1. körzet | 128 | Független | ||
| Malatinec Tomáš | 1. körzet | 127 | Független | ||
| Kubíček Miroslav | 1. körzet | 114 | Független | ||
| Zavadský Pavol | 1. körzet | 94 | Független | ||
| Žigo Igor | 1. körzet | 86 | Független | ||
| Zavadská Ivana | 1. körzet | 81 | Független | ||
| Kazár Martin | 1. körzet | 79 | Független | ||
| Michal Marian | 1. körzet | 77 | Független | ||
| Šramková Jana | 1. körzet | 66 | Független | ||
| Duchoňová Anna | 1. körzet | 59 | KDH | ||
| Kazárová Nikoleta | 1. körzet | 56 | Független | ||
| Hrnčiar Radovan | 1. körzet | 22 | HLAS - sociálna demokracia |
Választásra jogosult: 430
Választási részvétel: 68.60 %
Bedobott boríték: 295Elnökválasztás
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 99 | 40.74 % | Független | |
| Suja Miroslav | 62 | 25.51 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 33 | 13.58 % | SV | |
| Kotleba Marian | 24 | 9.88 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Albert Michal | 22 | 9.05 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 3 | 1.23 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Pelč Juraj | 82 | 35.19 % | Független | ||
| Alberti Milan | 72 | 30.90 % | Független | ||
| Križo Pavol | 67 | 28.76 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Malatinec Miroslav | 47 | 20.17 % | SMER - SD, SNS | ||
| Mičko Karol | 45 | 19.31 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Agócs Attila | 34 | 14.59 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Čerpák Marian | 33 | 14.16 % | SMER - SD, SNS | ||
| Spodniak Milan | 33 | 14.16 % | REPUBLIKA | ||
| Baculík Pavol | 30 | 12.88 % | NOVA | ||
| Haláková Jana | 29 | 12.45 % | SMER - SD, SNS | ||
| Janík Pavol | 25 | 10.73 % | REPUBLIKA | ||
| Endrődyová Renáta | 23 | 9.87 % | Független | ||
| Hrdlička Branislav | 20 | 8.58 % | NOVA | ||
| Kramec Jozef | 20 | 8.58 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Kováč Michal | 18 | 7.73 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Moravčíková Andrea | 18 | 7.73 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Šebian Martin | 18 | 7.73 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čavoj Lukáš | 17 | 7.30 % | DS-ODS | ||
| Bohinská Naďa | 16 | 6.87 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Marko Radomír | 16 | 6.87 % | REPUBLIKA | ||
| Brada Miroslav | 14 | 6.01 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Kelemen Michal | 13 | 5.58 % | SME RODINA | ||
| Csúsz Péter | 10 | 4.29 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Lásková Lucia | 8 | 3.43 % | KRAJINA | ||
| Visnyai Attila | 5 | 2.15 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 83 | 29.12% |
| HLAS - SD | 70 | 24.56% |
| SNS | 28 | 9.82% |
| PS | 27 | 9.47% |
| REPUBLIKA | 23 | 8.07% |
| OĽANO-NOVA | 21 | 7.37% |
| SaS | 10 | 3.51% |
| SME RODINA | 9 | 3.16% |
| KDH | 5 | 1.75% |
| LSNS | 4 | 1.40% |
| Demokrati | 3 | 1.05% |
| Slovenské Hnutie Obrody | 2 | 0.70% |
| Érvényes szavazatok | 285 |
Választásra jogosult: 454
Választási részvétel: 45.37 %
Bedobott boríték: 206| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 113 | 55.39 % | |
| Harabin Štefan | 41 | 20.10 % | |
| Korčok Ivan | 32 | 15.69 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 2.94 % | |
| Kubiš Ján | 6 | 2.94 % | |
| Matovič Igor | 5 | 2.45 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.49 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Választásra jogosult: 449
Választási részvétel: 26.73 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 43 | 36.44 % |
| REPUBLIKA | 22 | 18.64 % |
| HLAS - SD | 18 | 15.25 % |
| PS | 11 | 9.32 % |
| ZR | 8 | 6.78 % |
| Demokrati | 6 | 5.08 % |
| SNS | 3 | 2.54 % |
| KDH | 2 | 1.69 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 1.69 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.85 % |
| ĽSNS | 1 | 0.85 % |
| SaS | 1 | 0.85 % |
| Érvényes szavazatok | 118 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 23 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 17 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 14 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 13 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 12 | ||
| Urminský Filip | HLAS - SD | 12 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 7 | ||
| Baránek Ján | ZR | 6 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 4 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Štubniak Juraj | ZR | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 2 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 2 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Hojsík Martin | PS | 2 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 1 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 1 | ||
| Letanovská Andrea | Demokrati | 1 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 1 | ||
| Orosz Örs | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | ||
| Danko Andrej | SNS | 1 |


