Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Žitavany
Településrészek:
Koordináták:
48.39749908, 18.41866875
Terület:
18,20 km2
Rang:
község
Népesség:
1926
Tszf. magasság:
204 m
Körzethívószám:
+421 (0) 37
Irányítószám:
95197
Település kód:
582816
Szervezeti azonosító:
37869451
Adóazonosító:
2021701528
Névelőfordulások
1773
Aranyos-Maroth, Aranyos-Marott, Morawitz, Morawcze,
1786
Aranyosch-Marot, Gülden-Marot, Morawce,
1808
Aranyos-Maróth, Morawce,
1863
Aranyosmaróth,
1877
Aranyosmarót,
1920
Zlaté Moravce
1958
Žitavany
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Športová) 5
Telefon: 0376426221
Fax: 0376426222
E-mail: [email protected]
Honlap: zitavany.sk
Cím: (Športová) 5
Telefon: 0376426221
Fax: 0376426222
E-mail: [email protected]
Honlap: zitavany.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-17:00
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-14:00
Polgármester:
Chren Pavel (Független)
Chren Pavel (Független)
Képviselő-testület:
Absolonová Anna (Független)
Barát Erik (Független)
Gajdoš Šimon (Független)
Kramár Matúš (Független)
Kramárová Adela (Független)
Prochovník Štefan (Független)
Sámel Juraj (Független)
Šebeňová Dagmar (Független)
Vagová Hudecová Carmen (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 3 | 0% |
| szlovákok | 1 720 | 92% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 2 | 0% |
| egyéb | 4 | 0% |
| ismeretlen | 126 | 7% |
| összlétszám | 1 861 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Obert Juraj
SMER, ĽS-HZDS, KSS
Obert Juraj
KSS
Grzybová Edita
SMER-SD
Chren Pavel
Független
Chren Pavel
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1518
Választási részvétel: 39.00 %
Kiadott boríték: 592
Bedobott boríték: 591Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 577
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Chren Pavel | 577 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Prochovník Štefan | 1. körzet | 450 | Független | ||
| Sámel Juraj | 1. körzet | 416 | Független | ||
| Absolonová Anna | 1. körzet | 383 | Független | ||
| Gajdoš Šimon | 1. körzet | 366 | Független | ||
| Kramár Matúš | 1. körzet | 343 | Független | ||
| Šebeňová Dagmar | 1. körzet | 310 | Független | ||
| Kramárová Adela | 1. körzet | 306 | Független | ||
| Vagová Hudecová Carmen | 1. körzet | 244 | KDH | ||
| Barát Erik | 1. körzet | 237 | Független | ||
| Grzybová Edita | 1. körzet | 173 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 518
Választási részvétel: 39.00 %
Bedobott boríték: 586Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 511
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Becík Branislav | 327 | 63.99 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, REPUBLIKA, PRAVDA, Bratia Slovenska | |
| Varga Henrich | 146 | 28.57 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | |
| Švec Róbert | 17 | 3.33 % | Slovenské Hnutie Obrody | |
| Blaško Erik | 11 | 2.15 % | Jednota Slovanov | |
| Čuláková Jolana | 8 | 1.57 % | Független | |
| Suchan Karol | 2 | 0.39 % | SLOVEXIT | |
| Csenger Tibor | 0 | 0.00 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 8
Érvényes szavazólap: 529
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Fintor Ján | 163 | 30.81 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Balážová Marta | 151 | 28.54 % | Független | ||
| Garaj Milan | 134 | 25.33 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Husár Dušan | 122 | 23.06 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Benc Ľubomír | 86 | 16.26 % | Független | ||
| Debnár Ivan | 80 | 15.12 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Kozolka Tomáš | 79 | 14.93 % | Független | ||
| Páleník Marek | 68 | 12.85 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Ivanovičová Klaudia | 49 | 9.26 % | Független | ||
| Vrábel Milan | 48 | 9.07 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Jurík Štefan | 40 | 7.56 % | SLOVEXIT | ||
| Malý Patrik | 40 | 7.56 % | Független | ||
| Fejfárová Andrea | 30 | 5.67 % | Független | ||
| Holý Miroslav | 30 | 5.67 % | REPUBLIKA | ||
| Holý Peter | 30 | 5.67 % | REPUBLIKA | ||
| Kováč Martin | 24 | 4.54 % | Független | ||
| Šabík Bohumír | 20 | 3.78 % | REPUBLIKA | ||
| Balázs Boris | 19 | 3.59 % | Konzervatívci | ||
| Ďuriš Zdenko | 10 | 1.89 % | Konzervatívci | ||
| Krajčovič Róbert | 7 | 1.32 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Mezei Ján | 7 | 1.32 % | Konzervatívci |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 342 | 30.98% |
| HLAS - SD | 200 | 18.12% |
| KDH | 99 | 8.97% |
| PS | 97 | 8.79% |
| SNS | 93 | 8.42% |
| OĽANO-NOVA | 80 | 7.25% |
| REPUBLIKA | 65 | 5.89% |
| SaS | 44 | 3.99% |
| Demokrati | 44 | 3.99% |
| SME RODINA | 19 | 1.72% |
| LSNS | 11 | 1.00% |
| Egyéb | 10 | 0.91% |
| Érvényes szavazatok | 1 104 |
Aranyosmaróti járás
Nyitrai kerület
Választásra jogosult: 1 528
Választási részvétel: 56.87 %
Bedobott boríték: 869Érvényes szavazólap: 868
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 424 | 48.85 % | |
| Korčok Ivan | 277 | 31.91 % | |
| Harabin Štefan | 127 | 14.63 % | |
| Dubovský Patrik | 12 | 1.38 % | |
| Kubiš Ján | 12 | 1.38 % | |
| Matovič Igor | 12 | 1.38 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.23 % | |
| Náhlik Milan | 2 | 0.23 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 527
Választási részvétel: 36.41 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 172 | 31.50 % |
| REPUBLIKA | 104 | 19.05 % |
| PS | 77 | 14.10 % |
| KDH | 62 | 11.36 % |
| HLAS - SD | 49 | 8.97 % |
| Demokrati | 30 | 5.49 % |
| SaS | 15 | 2.75 % |
| SNS | 10 | 1.83 % |
| KÚ | 7 | 1.28 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 0.92 % |
| ĽSNS | 4 | 0.73 % |
| ZR | 4 | 0.73 % |
| KSS | 3 | 0.55 % |
| MySlovensko | 2 | 0.37 % |
| PATRIOT | 1 | 0.18 % |
| SĽS | 1 | 0.18 % |
| Érvényes szavazatok | 546 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 116 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 84 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 77 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 62 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 60 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 49 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 36 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 35 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 32 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 30 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 28 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 20 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 16 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 15 | ||
| Hojsík Martin | PS | 15 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 15 | ||
| Karas Viliam | KDH | 14 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 13 | ||
| Sulík Richard | SaS | 11 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 11 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 10 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 9 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 8 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 7 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 7 |


