Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Petrová
Koordináták:
49.38802338, 21.11806297
Terület:
14,3 km2
Rang:
község
Népesség:
840
Tszf. magasság:
444 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08602
Település kód:
519715
Szervezeti azonosító:
322491
Adóazonosító:
2020623385
Névelőfordulások
1773
Petrova, Pétrova, Pitrowa,
1786
Petrowa, Pitrowa,
1808
Petrova, Pietrowá, Pitrová,
1863
Petrova,
1888
Pitrova,
1907
Végpetri,
1920
Petrová, Pitrová,
1927
Petrová, Pitrova,
1946
Petrova, Pitrova,
1965
Petrova,
1973
Petrová
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Petrová) 30
Telefon: 0544794211
Fax: 0544883516
E-mail: [email protected]
Honlap: obecpetrova.sk/
Cím: (Petrová) 30
Telefon: 0544794211
Fax: 0544883516
E-mail: [email protected]
Honlap: obecpetrova.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-15:30Zárva
Kedd: 8:00-15:30
Szerda: 8:00-15:30
Csütörtök: 8:00-15:30
Péntek: 8:00-15:30
Polgármester:
Hrúzová Anna (HLAS - sociálna demokracia)
Hrúzová Anna (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Billý Adam (SMER - SD)
Calek Martin (HLAS - sociálna demokracia)
Patkaňová Dorota (NOVA, SLOVENSKO)
Peregrim Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Sivák Miroslav (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 852 | 90% |
| ruszinok | 42 | 4% |
| romák | 26 | 3% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 21 | 2% |
| összlétszám | 943 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Hrúzová Anna
SMER
Hrúzová Anna
SMER-SD
Hrúzová Anna
SMER-SD
Hrúzová Anna
Hlas - sociálna demokracia
Hrúzová Anna
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 613
Választási részvétel: 51.39 %
Kiadott boríték: 315
Bedobott boríték: 314Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 301
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hrúzová Anna | 236 | 78.41 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Fedorš Michal | 53 | 17.61 % | SMER - SD | |
| Sivák Dušan | 12 | 3.99 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Billý Adam | 1. körzet | 122 | SMER - SD | ||
| Patkaňová Dorota | 1. körzet | 103 | NOVA, SLOVENSKO | ||
| Calek Martin | 1. körzet | 101 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Sivák Miroslav | 1. körzet | 97 | SMER - SD | ||
| Peregrim Ján | 1. körzet | 93 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Sivák Daniel | 1. körzet | 91 | SMER - SD | ||
| Sivák Dušan | 1. körzet | 84 | Független | ||
| Kost Stanislav | 1. körzet | 79 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Sivák Ján | 1. körzet | 77 | SMER - SD | ||
| Drechslerová Monika | 1. körzet | 69 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šveda Miroslav | 1. körzet | 66 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Židišin Vladimír | 1. körzet | 52 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 613
Választási részvétel: 29.85 %
Bedobott boríték: 183Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 150
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 42 | 28.00 % | REPUBLIKA | |
| Čureja Drahomír | 40 | 26.67 % | Független | |
| Majerský Milan | 38 | 25.33 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Geci Marián | 9 | 6.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 7 | 4.67 % | Jednota Slovanov | |
| Migaľ Samuel | 3 | 2.00 % | Független | |
| Ištok Jozef | 2 | 1.33 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 2 | 1.33 % | TÍM KOŠICE | |
| Lešková Monika | 1 | 0.67 % | SNS | |
| Stanko Ján | 1 | 0.67 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 140
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Ceľuch Pavol | 46 | 32.86 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 32 | 22.86 % | Független | ||
| Soroka Stanislav | 29 | 20.71 % | Független | ||
| Bochňa Juraj | 28 | 20.00 % | Független | ||
| Kaščák Marcel | 28 | 20.00 % | Független | ||
| Čupeľa Radovan | 23 | 16.43 % | REPUBLIKA | ||
| Baran Vladimír | 22 | 15.71 % | Független | ||
| Goriščák Pavol | 20 | 14.29 % | SNS | ||
| Mihaľ Patrik | 20 | 14.29 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Guliga Jozef | 19 | 13.57 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gernát Stanislav | 17 | 12.14 % | SMER - SD | ||
| Hudák Marek | 17 | 12.14 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Dulenčin Peter | 15 | 10.71 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hankovský Stanislav | 15 | 10.71 % | SMER - SD | ||
| Bujňák Vincent | 13 | 9.29 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 12 | 8.57 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Harčarufka Štefan | 11 | 7.86 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Molčan Tomáš | 11 | 7.86 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 11 | 7.86 % | Független | ||
| Batík Ján | 10 | 7.14 % | MySlovensko | ||
| Duchnovský Anton | 10 | 7.14 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Lazorová Andrea | 9 | 6.43 % | Független | ||
| Marcinov Martin | 9 | 6.43 % | SMER - SD | ||
| Halecký Jozef | 8 | 5.71 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mlynár Slavomír | 8 | 5.71 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 162 | 62.55% |
| SMER SD | 33 | 12.74% |
| HLAS - SD | 15 | 5.79% |
| SNS | 11 | 4.25% |
| KDH | 11 | 4.25% |
| SaS | 8 | 3.09% |
| REPUBLIKA | 7 | 2.70% |
| PS | 4 | 1.54% |
| Piráti | 3 | 1.16% |
| SME RODINA | 2 | 0.77% |
| Egyéb | 3 | 1.16% |
| Érvényes szavazatok | 259 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 574
Választási részvétel: 16.38 %
Bedobott boríték: 94Érvényes szavazólap: 93
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 38 | 40.86 % | |
| Harabin Štefan | 23 | 24.73 % | |
| Korčok Ivan | 16 | 17.20 % | |
| Matovič Igor | 12 | 12.90 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 2.15 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 1.08 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 1.08 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 577
Választási részvétel: 8.84 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 20 | 39.22 % |
| REPUBLIKA | 13 | 25.49 % |
| PS | 4 | 7.84 % |
| HLAS - SD | 4 | 7.84 % |
| SNS | 3 | 5.88 % |
| SaS | 2 | 3.92 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 3.92 % |
| PATRIOT | 1 | 1.96 % |
| Demokrati | 1 | 1.96 % |
| KDH | 1 | 1.96 % |
| Érvényes szavazatok | 51 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 15 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 13 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 9 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 9 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 6 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 5 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 3 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 2 | ||
| Radačovský Michal | PATRIOT | 1 | ||
| Michaláková Gabriela | PATRIOT | 1 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 1 | ||
| Čekovský Kristián | Demokrati | 1 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 1 | ||
| Kuffa Štefan | SNS | 1 | ||
| Lučanský Adam | SNS | 1 | ||
| Kotlár Peter | SNS | 1 | ||
| Ševčík Ivan | SNS | 1 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 1 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 1 |


