Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Vígľaš
Településrészek:
Koordináták:
48.55537033, 19.29347420
Terület:
32,06 km2
Rang:
község
Népesség:
1652
Tszf. magasság:
352 m
Körzethívószám:
+421 (0) 45
Irányítószám:
96202
Település kód:
518921
Szervezeti azonosító:
320382
Adóazonosító:
2021318761
Névelőfordulások
1773
Véghles-Várallya,
1786
Wéglesch-Wárallya,
1808
Podvigles, Véglesvárallya, Podwigleš,
1863
Veghles,
1873
Végles,
1920
Víglaš,
1927
Vígľaš
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Zvolenská) 1
Telefon: 0455394243
Fax: 0455394943
E-mail: [email protected]
Honlap: viglas.net
Cím: (Zvolenská) 1
Telefon: 0455394243
Fax: 0455394943
E-mail: [email protected]
Honlap: viglas.net
Polgármester:
Záchenský Róbert (Független)
Záchenský Róbert (Független)
Képviselő-testület:
Cerovský Milan (HLAS - sociálna demokracia)
Chamulová Zuzana (SME RODINA)
Fábry Stanislav (HLAS - sociálna demokracia)
Filčík Richard (HLAS - sociálna demokracia)
Matušov Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Nedelka Miroslav (HLAS - sociálna demokracia)
Šimková Anna (HLAS - sociálna demokracia)
Žiak Pavel (SaS)
Žiaková Erika (SaS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 1 460 | 94% |
| romák | 24 | 2% |
| ukránok | 4 | 0% |
| csehek | 7 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 6 | 0% |
| ismeretlen | 44 | 3% |
| összlétszám | 1 546 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Záchenský Róbert
Független
Záchenský Róbert
Független
Záchenský Róbert
SMER-SD, SNS
Záchenský Róbert
Független
Záchenský Róbert
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1195
Választási részvétel: 40.00 %
Kiadott boríték: 478
Bedobott boríték: 478Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 405
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Záchenský Róbert | 405 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Žiak Pavel | 1. körzet | 147 | SaS | ||
| Matušov Ján | 1. körzet | 124 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Žiaková Erika | 1. körzet | 122 | SaS | ||
| Chamulová Zuzana | 1. körzet | 111 | SME RODINA | ||
| Fábry Stanislav | 1. körzet | 106 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Višniar Pavol | 1. körzet | 93 | Független | ||
| Filčík Richard | 3. körzet | 92 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šimková Anna | 3. körzet | 74 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hruška Dominik | 3. körzet | 66 | Független | ||
| Cerovský Milan | 2. körzet | 55 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jombík Tomáš | 1. körzet | 54 | REPUBLIKA | ||
| Nedelka Miroslav | 2. körzet | 40 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čavrnoch Peter | 2. körzet | 36 | SaS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 195
Választási részvétel: 39.16 %
Bedobott boríték: 468Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 446
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 247 | 55.38 % | Független | |
| Suja Miroslav | 92 | 20.63 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 55 | 12.33 % | SV | |
| Kotleba Marian | 25 | 5.61 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Rusina Jaroslav | 10 | 2.24 % | Független | |
| Albert Michal | 9 | 2.02 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 8 | 1.79 % | KSS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 4
Érvényes szavazólap: 446
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hruška Radoslav | 183 | 41.03 % | Független | ||
| Šufliarský Ján | 127 | 28.48 % | Független | ||
| Malatinec Roman | 110 | 24.66 % | SV | ||
| Horník Stanislav | 103 | 23.09 % | Független | ||
| Baran Branislav | 94 | 21.08 % | Független | ||
| Suja Miroslav | 91 | 20.40 % | REPUBLIKA | ||
| Pavlov Jozef | 89 | 19.96 % | Független | ||
| Krnáč Štefan | 48 | 10.76 % | REPUBLIKA | ||
| Machava Lukáš | 46 | 10.31 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Orolin Matúš | 36 | 8.07 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Střelec Miloš | 34 | 7.62 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Kvietková Veronika | 28 | 6.28 % | Független | ||
| Bahleda Ľubomír | 24 | 5.38 % | SMER - SD, SNS | ||
| Mitter Dušan | 23 | 5.16 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šufliarska Ivana | 23 | 5.16 % | MySlovensko | ||
| Kopáčik Adam | 16 | 3.59 % | REPUBLIKA | ||
| Aláč Martin | 14 | 3.14 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Gužmer Imrich | 13 | 2.91 % | SMER - SD, SNS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 242 | 27.19% |
| HLAS - SD | 168 | 18.88% |
| PS | 120 | 13.48% |
| SNS | 114 | 12.81% |
| OĽANO-NOVA | 55 | 6.18% |
| SaS | 46 | 5.17% |
| REPUBLIKA | 44 | 4.94% |
| KDH | 39 | 4.38% |
| SME RODINA | 20 | 2.25% |
| Demokrati | 18 | 2.02% |
| LSNS | 8 | 0.90% |
| KSS | 5 | 0.56% |
| Modrí, Most-Híd | 5 | 0.56% |
| Egyéb | 6 | 0.67% |
| Érvényes szavazatok | 890 |
Gyetvai járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 1 249
Választási részvétel: 56.69 %
Bedobott boríték: 707Érvényes szavazólap: 703
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 355 | 50.50 % | |
| Korčok Ivan | 200 | 28.45 % | |
| Harabin Štefan | 100 | 14.22 % | |
| Kubiš Ján | 21 | 2.99 % | |
| Matovič Igor | 15 | 2.13 % | |
| Kotleba Marian | 7 | 1.00 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 4 | 0.57 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.14 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 237
Választási részvétel: 37.91 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 150 | 32.47 % |
| REPUBLIKA | 90 | 19.48 % |
| PS | 84 | 18.18 % |
| HLAS - SD | 54 | 11.69 % |
| SaS | 23 | 4.98 % |
| Demokrati | 16 | 3.46 % |
| SNS | 13 | 2.81 % |
| ZR | 10 | 2.16 % |
| KDH | 9 | 1.95 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | 1.73 % |
| PATRIOT | 2 | 0.43 % |
| KÚ | 2 | 0.43 % |
| Volt SK | 1 | 0.22 % |
| Érvényes szavazatok | 462 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 80 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 56 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 54 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 51 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 50 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 49 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 30 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 27 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 26 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 21 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 21 | ||
| Hojsík Martin | PS | 18 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 17 | ||
| Wiezik Michal | PS | 12 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 11 | ||
| Sulík Richard | SaS | 11 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 10 | ||
| Baránek Ján | ZR | 10 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 8 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 8 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 7 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 6 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 5 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 5 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 5 |


