Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Sokolovce
Koordináták:
48.53654861, 17.84452057
Terület:
6,57 km2
Rang:
község
Népesség:
1288
Tszf. magasság:
154 m
Körzethívószám:
+421 (0) 33
Irányítószám:
92231
Település kód:
507563
Szervezeti azonosító:
312991
Adóazonosító:
2020530996
Névelőfordulások
1773
Szokolocz, Sockolowetz, Sokolowcze,
1786
Sokolocz,
1808
Szokolócz, Sokolowce,
1863
Szokolóc,
1913
Vágszakály,
1920
Sokolovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Piešťanská) 234/84
Telefon: 0337737130
Fax: 0337737130
E-mail: [email protected]
Honlap: sokolovce.sk/
Cím: (Piešťanská) 234/84
Telefon: 0337737130
Fax: 0337737130
E-mail: [email protected]
Honlap: sokolovce.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 12:30-15:00Zárva
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 7:30-12:00; 12:30-17:00
Csütörtök: 7:30-12:00; 12:30-15:00
Péntek: 7:30-12:00; 12:30-15:00
Polgármester:
Dóczy Marián (SV)
Dóczy Marián (SV)
Képviselő-testület:
Guzoň Ľuboš (KDH)
Hrisenko Ján (SV)
Ištok František (SV)
Kudláč Marek (SLOVENSKO, NOVA, ZA ĽUDÍ)
Pikus Jozef (SV)
Pikus Tibor (SV)
Reháková Bohuslava (SV)
Valovič Michal (Független)
Velič Jaroslav (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 3 | 0% |
| szlovákok | 1 303 | 95% |
| csehek | 11 | 1% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 4 | 0% |
| egyéb | 5 | 0% |
| ismeretlen | 41 | 3% |
| összlétszám | 1 368 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Valla Stanislav
Független
Dóczy Marián
Független
Dóczy Marián
Független
Dóczy Marián
Független
Dóczy Marián
SV
Alapadatok
Választásra jogosult: 1193
Választási részvétel: 42.67 %
Kiadott boríték: 509
Bedobott boríték: 498Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 429
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Dóczy Marián | 429 | 100.00 % | SV |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Guzoň Ľuboš | 1. körzet | 252 | KDH | ||
| Valovič Michal | 1. körzet | 215 | Független | ||
| Hrisenko Ján | 1. körzet | 207 | SV | ||
| Ištok František | 1. körzet | 191 | SV | ||
| Reháková Bohuslava | 1. körzet | 177 | SV | ||
| Pikus Jozef | 1. körzet | 175 | SV | ||
| Velič Jaroslav | 1. körzet | 168 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Pikus Tibor | 1. körzet | 149 | SV | ||
| Kudláč Marek | 1. körzet | 134 | SLOVENSKO, NOVA, ZA ĽUDÍ | ||
| Bartoš Tomáš | 1. körzet | 129 | REPUBLIKA | ||
| Klčo Roman | 1. körzet | 127 | SLOVENSKO, NOVA, ZA ĽUDÍ | ||
| Dzuro Viliam | 1. körzet | 123 | SMER - SD | ||
| Barborík Tibor | 1. körzet | 104 | SMER - SD | ||
| Kacovský Michal | 1. körzet | 91 | SMER - SD | ||
| Kacovský Svätopluk | 1. körzet | 83 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 193
Választási részvétel: 26.57 %
Bedobott boríték: 308Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 268
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Viskupič Jozef | 164 | 61.19 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | |
| Hambálek Peter | 64 | 23.88 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | |
| Lančarič Matej | 21 | 7.84 % | Független | |
| Dohál Róbert | 11 | 4.10 % | ApS | |
| Berényi József | 4 | 1.49 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | |
| Cehlárik Jaroslav | 4 | 1.49 % | PRAVDA | |
| Pollák Štefan | 0 | 0.00 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 4
Érvényes szavazólap: 270
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaššo Miroslav | 137 | 50.74 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Cicutto Remo | 41 | 15.19 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Paulovič Pavol | 39 | 14.44 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Cifra Martin | 38 | 14.07 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Babičová Iveta | 31 | 11.48 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Klapica Andrej | 31 | 11.48 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Mihalik Marcel | 31 | 11.48 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Valo Juraj | 28 | 10.37 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Hromada Viktor | 25 | 9.26 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Bakita Vladimír | 24 | 8.89 % | Független | ||
| Krupa Ján | 24 | 8.89 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Kuciaňová Magdaléna | 24 | 8.89 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Líšková Beáta | 24 | 8.89 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Drobný Stanislav | 23 | 8.52 % | SLOVEXIT | ||
| Beblavý Mário | 22 | 8.15 % | Független | ||
| Niepel Michael | 21 | 7.78 % | Független | ||
| Michal Dávid | 19 | 7.04 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Šmída Ján | 17 | 6.30 % | Független | ||
| Chudý Roman | 16 | 5.93 % | Konzervatívci, SME RODINA | ||
| Dohál Róbert | 15 | 5.56 % | ApS | ||
| Jančovič Peter | 14 | 5.19 % | Független | ||
| Rohoňová Eva | 14 | 5.19 % | Független | ||
| Samko Ivan | 14 | 5.19 % | Független | ||
| Šedová Margaréta | 14 | 5.19 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Sedláková Marcela | 13 | 4.81 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 283 | 38.66% |
| PS | 109 | 14.89% |
| HLAS - SD | 102 | 13.93% |
| REPUBLIKA | 64 | 8.74% |
| OĽANO-NOVA | 35 | 4.78% |
| SNS | 33 | 4.51% |
| SME RODINA | 32 | 4.37% |
| KDH | 25 | 3.42% |
| SaS | 19 | 2.60% |
| LSNS | 8 | 1.09% |
| KSS | 6 | 0.82% |
| Demokrati | 6 | 0.82% |
| Egyéb | 10 | 1.37% |
| Érvényes szavazatok | 732 |
Pöstyéni járás
Nagyszombati kerület
Választásra jogosult: 1 133
Választási részvétel: 52.07 %
Bedobott boríték: 590Érvényes szavazólap: 586
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 285 | 48.63 % | |
| Korčok Ivan | 174 | 29.69 % | |
| Harabin Štefan | 90 | 15.36 % | |
| Matovič Igor | 19 | 3.24 % | |
| Kubiš Ján | 11 | 1.88 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 0.51 % | |
| Náhlik Milan | 2 | 0.34 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.17 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.17 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 134
Választási részvétel: 30.42 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 121 | 35.69 % |
| PS | 79 | 23.30 % |
| REPUBLIKA | 60 | 17.70 % |
| HLAS - SD | 27 | 7.96 % |
| KDH | 15 | 4.42 % |
| SNS | 10 | 2.95 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | 2.95 % |
| SaS | 6 | 1.77 % |
| Demokrati | 5 | 1.47 % |
| ZR | 3 | 0.88 % |
| PATRIOT | 1 | 0.29 % |
| Socialisti | 1 | 0.29 % |
| ĽSNS | 1 | 0.29 % |
| Érvényes szavazatok | 339 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 65 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 53 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 52 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 46 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 42 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 30 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 25 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 21 | ||
| Hojsík Martin | PS | 13 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 11 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 10 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 8 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 7 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 6 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 6 | ||
| Rolník Ladislav | SMER - SD | 6 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 6 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 4 | ||
| Yar Lucia | PS | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 3 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 |


