Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Žalobín
Koordináták:
48.96871948, 21.72832108
Terület:
11,88 km2
Rang:
község
Népesség:
845
Tszf. magasság:
143 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09403
Település kód:
529290
Szervezeti azonosító:
332992
Adóazonosító:
2020631976
Névelőfordulások
1773
Zsalobina, Žalobin,
1786
Zschalobina,
1808
Zsalobina, Žalobina,
1863
Zsalobina,
1873
Zsalubina,
1888
Zsalobina,
1907
Újszomotor,
1920
Žalobín
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Žalobín) 144
Telefon: 0574494185
Fax: 0574494185
E-mail: [email protected]
Honlap: zalobin.sk
Cím: (Žalobín) 144
Telefon: 0574494185
Fax: 0574494185
E-mail: [email protected]
Honlap: zalobin.sk
Polgármester:
Demčák Slavomír (Független)
Demčák Slavomír (Független)
Képviselő-testület:
Barna Radko (HLAS - sociálna demokracia)
Foltin Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Goffa Milan (HLAS - sociálna demokracia)
Haľková Katarína (SNS)
Karabinová Valéria (HLAS - sociálna demokracia)
Paľko Jozef (HLAS - sociálna demokracia)
Šteger Jozef (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 790 | 96% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 24 | 3% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 2 | 0% |
| összlétszám | 819 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Račková Valéria
SMER
Račková Valéria
SMER-SD
Račková Valéria
SMER-SD
Fečkovič Štefan
NaS - ns
Demčák Slavomír
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 622
Választási részvétel: 56.11 %
Kiadott boríték: 349
Bedobott boríték: 348Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 334
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Demčák Slavomír | 292 | 87.43 % | Független | |
| Antalovský Viktor | 42 | 12.57 % | SRK |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Barna Radko | 1. körzet | 219 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Paľko Jozef | 1. körzet | 202 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šteger Jozef | 1. körzet | 185 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Foltin Ján | 1. körzet | 181 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Haľková Katarína | 1. körzet | 176 | SNS | ||
| Karabinová Valéria | 1. körzet | 176 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Goffa Milan | 1. körzet | 174 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Fečko Pavel | 1. körzet | 160 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Demeter Rastislav | 1. körzet | 68 | SRK | ||
| Ignác Miroslav | 1. körzet | 66 | SLOVENSKO, Demokrati, NOVA | ||
| Kotľár Daniel | 1. körzet | 62 | SRK |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 622
Választási részvétel: 56.11 %
Bedobott boríték: 344Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 245
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 126 | 51.43 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 57 | 23.27 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 41 | 16.73 % | Független | |
| Lešková Monika | 7 | 2.86 % | SNS | |
| Geci Marián | 3 | 1.22 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 2 | 0.82 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 2 | 0.82 % | TÍM KOŠICE | |
| Goliaš Ľubomír | 1 | 0.41 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 1 | 0.41 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 0.41 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 244
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Makatúra Jaroslav | 149 | 61.07 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Karol Ján | 57 | 23.36 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Tkáč Ján | 57 | 23.36 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Baran Jozef | 49 | 20.08 % | Független | ||
| Kocák Peter | 47 | 19.26 % | Független | ||
| Ragan Ján | 47 | 19.26 % | Független | ||
| Duda Stanislav | 46 | 18.85 % | Független | ||
| Cerula Marek | 41 | 16.80 % | Független | ||
| Čalfa Róbert | 39 | 15.98 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Migaľ Samuel | 32 | 13.11 % | Független | ||
| Sarik Dominik | 29 | 11.89 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Berta Jozef | 26 | 10.66 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bačovčin Milan | 24 | 9.84 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bužo Lukáš | 21 | 8.61 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Jenčo Michal | 21 | 8.61 % | Független | ||
| Goga Peter | 20 | 8.20 % | SMER - SD | ||
| Kobielský Alfonz | 20 | 8.20 % | Független | ||
| Kočišová Jana | 18 | 7.38 % | REPUBLIKA | ||
| Hudák Peter | 17 | 6.97 % | REPUBLIKA | ||
| Zubková Ľubica | 16 | 6.56 % | Független | ||
| Fedorčák Pavol | 14 | 5.74 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Krišanda Ján | 14 | 5.74 % | SNS | ||
| Lenková Eva | 14 | 5.74 % | Független | ||
| Lešková Monika | 14 | 5.74 % | SNS | ||
| Gaži Vladimír | 13 | 5.33 % | SMER - SD |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 133 | 34.46% |
| HLAS - SD | 78 | 20.21% |
| SMER SD | 73 | 18.91% |
| KDH | 50 | 12.95% |
| SNS | 16 | 4.15% |
| LSNS | 10 | 2.59% |
| PS | 8 | 2.07% |
| SaS | 5 | 1.30% |
| REPUBLIKA | 4 | 1.04% |
| SME RODINA | 3 | 0.78% |
| Demokrati | 3 | 0.78% |
| MK | 1 | 0.26% |
| Egyéb | 2 | 0.52% |
| Érvényes szavazatok | 386 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 623
Választási részvétel: 36.76 %
Bedobott boríték: 228Érvényes szavazólap: 226
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 146 | 64.60 % | |
| Korčok Ivan | 41 | 18.14 % | |
| Harabin Štefan | 28 | 12.39 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 1.77 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 1.33 % | |
| Matovič Igor | 3 | 1.33 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.44 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 640
Választási részvétel: 21.25 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 36 | 26.67 % |
| HLAS - SD | 29 | 21.48 % |
| REPUBLIKA | 21 | 15.56 % |
| KDH | 16 | 11.85 % |
| PS | 13 | 9.63 % |
| Demokrati | 7 | 5.19 % |
| SaS | 3 | 2.22 % |
| SNS | 2 | 1.48 % |
| SRDCE - SNJ | 2 | 1.48 % |
| ĽSNS | 2 | 1.48 % |
| Socialisti | 1 | 0.74 % |
| ZR | 1 | 0.74 % |
| KSS | 1 | 0.74 % |
| KÚ | 1 | 0.74 % |
| Érvényes szavazatok | 135 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 19 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 19 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 13 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 13 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 12 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 11 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 11 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 9 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 8 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 6 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 6 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 4 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 4 | ||
| Karas Viliam | KDH | 4 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 4 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 4 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 4 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 3 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 3 | ||
| Huďo Ľubomír | REPUBLIKA | 3 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 3 |


