Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Šoltýska
Koordináták:
48.58042526, 19.74449730
Terület:
4,39 km2
Rang:
község
Népesség:
115
Tszf. magasság:
760 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98507
Település kód:
511889
Szervezeti azonosító:
316440
Adóazonosító:
2021251001
Névelőfordulások
1808
Antalfalva, Szolticska, Soltička,
1882
Antalfalva,
1907
Újantalfalva,
1920
Šoltyska,
1927
Šoltýska
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Šoltýska) 48
Telefon: 0474295723
E-mail: [email protected]
Honlap: soltyska.sk/
Cím: (Šoltýska) 48
Telefon: 0474295723
E-mail: [email protected]
Honlap: soltyska.sk/
Polgármester:
Horanská Dana (SMER - SD)
Horanská Dana (SMER - SD)
Képviselő-testület:
Brijaková Michaela (SMER - SD)
Laššák Ľuboš (REPUBLIKA)
Pisoň František (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 79 | 92% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 7 | 8% |
| összlétszám | 86 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Škvareniaková Slávka
SMER
Habovčík Marián
SMER-SD
Janiš Marian
Független
Havranová Viera
Hlas - sociálna demokracia
Horanská Dana
SMER - SD
Alapadatok
Választásra jogosult: 63
Választási részvétel: 74.60 %
Kiadott boríték: 47
Bedobott boríték: 47Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 47
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Horanská Dana | 36 | 76.60 % | SMER - SD | |
| Havranová Viera | 11 | 23.40 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Laššák Ľuboš | 1. körzet | 44 | REPUBLIKA | ||
| Brijaková Michaela | 1. körzet | 40 | SMER - SD | ||
| Pisoň František | 1. körzet | 40 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 63
Választási részvétel: 74.60 %
Bedobott boríték: 47Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 46
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 19 | 41.30 % | Független | |
| Suja Miroslav | 16 | 34.78 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 5 | 10.87 % | SV | |
| Kotleba Marian | 4 | 8.70 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Albert Michal | 1 | 2.17 % | Bratia Slovenska | |
| Rusina Jaroslav | 1 | 2.17 % | Független | |
| Plančík Peter | 0 | 0.00 % | KSS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 43
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Vrábľová Stanislava | 27 | 62.79 % | Független | ||
| Baníková Andrea | 16 | 37.21 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Skýpala Ján | 10 | 23.26 % | Független | ||
| Balog Július | 8 | 18.60 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Brisudová Martina | 4 | 9.30 % | Független | ||
| Suja Juraj | 4 | 9.30 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Karásek Peter | 3 | 6.98 % | REPUBLIKA | ||
| Matúška Branislav | 2 | 4.65 % | Független | ||
| Bračoková Iveta | 1 | 2.33 % | SMER - SD, SNS | ||
| Václavíková Svetlana | 1 | 2.33 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Bračoková Lívia | 0 | 0.00 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 21 | 28.38% |
| HLAS - SD | 21 | 28.38% |
| SNS | 8 | 10.81% |
| KDH | 5 | 6.76% |
| OĽANO-NOVA | 5 | 6.76% |
| PS | 5 | 6.76% |
| REPUBLIKA | 4 | 5.41% |
| LSNS | 2 | 2.70% |
| SaS | 2 | 2.70% |
| SME RODINA | 1 | 1.35% |
| Érvényes szavazatok | 74 |
Poltári járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 84
Választási részvétel: 70.24 %
Bedobott boríték: 59Érvényes szavazólap: 57
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 29 | 50.88 % | |
| Korčok Ivan | 14 | 24.56 % | |
| Harabin Štefan | 13 | 22.81 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 1.75 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Matovič Igor | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 90
Választási részvétel: 63.33 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 18 | 32.14 % |
| PS | 10 | 17.86 % |
| KDH | 9 | 16.07 % |
| REPUBLIKA | 8 | 14.29 % |
| HLAS - SD | 8 | 14.29 % |
| Demokrati | 2 | 3.57 % |
| MySlovensko | 1 | 1.79 % |
| Érvényes szavazatok | 56 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Beňová Monika | SMER - SD | 11 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 11 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 8 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 6 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 3 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 2 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 2 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 2 | ||
| Mičko Karol | KDH | 2 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Vrabcová Simona | MySlovensko | 1 | ||
| Magátová Monika | MySlovensko | 1 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 1 | ||
| Kiča Michal | Demokrati | 1 | ||
| Nvotová Dorota | Demokrati | 1 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 1 | ||
| Heredoš Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Janco Andrej | REPUBLIKA | 1 |


