Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Tročany
Koordináták:
49.18244553, 21.32197380
Terület:
8,47 km2
Rang:
község
Népesség:
292
Tszf. magasság:
350 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08641
Település kód:
519880
Szervezeti azonosító:
322679
Adóazonosító:
2020624749
Névelőfordulások
1773
Trocsan, Trocžany,
1786
Trocschán,
1808
Trocsány, Tročany, Tručiny,
1863
Trocsán,
1873
Trocsány,
1888
Trocsán,
1907
Trocsány,
1920
Trojčany, Tročany,
1927
Tročany
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Tročany) 22
Telefon: 0544792405
E-mail: [email protected]
Honlap: trocany.page.tl
Cím: (Tročany) 22
Telefon: 0544792405
E-mail: [email protected]
Honlap: trocany.page.tl
Polgármester:
Stavar Matúš (SMER - SD)
Stavar Matúš (SMER - SD)
Képviselő-testület:
Čuláková Eva (Független)
Guth Viktor (Független)
Kvokačka František (Független)
Šmilňak Ján (KDH)
Staroňová Mária (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 278 | 98% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 6 | 2% |
| összlétszám | 284 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Čulák František
Független
Čulák František
Független
Stavar Matúš
MOST - HÍD
Stavar Matúš
Hlas - sociálna demokracia
Stavar Matúš
SMER - SD
Alapadatok
Választásra jogosult: 257
Választási részvétel: 79.77 %
Kiadott boríték: 205
Bedobott boríték: 205Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 201
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Stavar Matúš | 151 | 75.12 % | SMER - SD | |
| Tomko Rastislav | 50 | 24.88 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Guth Viktor | 1. körzet | 160 | Független | ||
| Staroňová Mária | 1. körzet | 142 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kvokačka František | 1. körzet | 140 | Független | ||
| Šmilňak Ján | 1. körzet | 118 | KDH | ||
| Čuláková Eva | 1. körzet | 89 | Független | ||
| Tokár Slavomír | 1. körzet | 84 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 257
Választási részvétel: 79.77 %
Bedobott boríték: 205Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 188
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 131 | 69.68 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 29 | 15.43 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 13 | 6.91 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 5 | 2.66 % | Független | |
| Lešková Monika | 2 | 1.06 % | SNS | |
| Geci Marián | 1 | 0.53 % | Független | |
| Ištok Jozef | 1 | 0.53 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.53 % | TÍM KOŠICE | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 196
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Harčarufka Štefan | 106 | 54.08 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hudák Marek | 63 | 32.14 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kaščák Marcel | 54 | 27.55 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 51 | 26.02 % | Független | ||
| Mihaľ Patrik | 47 | 23.98 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bochňa Juraj | 39 | 19.90 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 39 | 19.90 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kmec Jozef | 38 | 19.39 % | Független | ||
| Šimco Marek | 31 | 15.82 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ceľuch Pavol | 30 | 15.31 % | Független | ||
| Štefanková Andrea | 26 | 13.27 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Molčan Tomáš | 23 | 11.73 % | Független | ||
| Mihaľ František | 22 | 11.22 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hankovský Stanislav | 18 | 9.18 % | SMER - SD | ||
| Baran Vladimír | 14 | 7.14 % | Független | ||
| Soroka Stanislav | 14 | 7.14 % | Független | ||
| Batík Ján | 13 | 6.63 % | MySlovensko | ||
| Duchnovský Anton | 13 | 6.63 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Jutka Martin | 12 | 6.12 % | SMER - SD | ||
| Halecký Jozef | 11 | 5.61 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Dulenčin Peter | 10 | 5.10 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hij Štefan | 10 | 5.10 % | Független | ||
| Hoľpit Vincent | 10 | 5.10 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 9 | 4.59 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Herstek Milan | 8 | 4.08 % | Bratia Slovenska |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 56 | 29.32% |
| HLAS - SD | 39 | 20.42% |
| PS | 24 | 12.57% |
| SMER SD | 18 | 9.42% |
| SaS | 15 | 7.85% |
| OĽANO-NOVA | 12 | 6.28% |
| Demokrati | 9 | 4.71% |
| SME RODINA | 8 | 4.19% |
| REPUBLIKA | 5 | 2.62% |
| SNS | 3 | 1.57% |
| Modrí, Most-Híd | 2 | 1.05% |
| Érvényes szavazatok | 191 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 233
Választási részvétel: 62.23 %
Bedobott boríték: 145Érvényes szavazólap: 145
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 80 | 55.17 % | |
| Pellegrini Peter | 51 | 35.17 % | |
| Harabin Štefan | 8 | 5.52 % | |
| Matovič Igor | 4 | 2.76 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.69 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 0.69 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 246
Választási részvétel: 47.15 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 33 | 29.20 % |
| KDH | 25 | 22.12 % |
| HLAS - SD | 15 | 13.27 % |
| REPUBLIKA | 9 | 7.96 % |
| SaS | 8 | 7.08 % |
| SMER - SD | 7 | 6.19 % |
| Demokrati | 5 | 4.42 % |
| SNS | 5 | 4.42 % |
| KÚ | 3 | 2.65 % |
| SDKÚ - DS | 1 | 0.88 % |
| SĽS | 1 | 0.88 % |
| ZR | 1 | 0.88 % |
| Érvényes szavazatok | 113 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 27 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 16 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 14 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Karas Viliam | KDH | 8 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 6 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 6 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 5 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 5 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 4 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 4 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Wiezik Michal | PS | 3 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 3 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 2 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 2 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 2 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 2 |


