Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Klátova Nová Ves
Településrészek:
Koordináták:
48.56355667, 18.30501938
Terület:
35,04 km2
Rang:
község
Népesség:
1669
Tszf. magasság:
198 m
Körzethívószám:
+421 (0) 38
Irányítószám:
95844
Település kód:
543047
Szervezeti azonosító:
310549
Névelőfordulások
1773
Tőkes-Uj-Falu, Neu-Dorff, Klatowa Nowejsa,
1786
Tőkesch-Ujfalu, Klatowa Nowejsza, Neudorf,
1808
Tőkes-Újfalu, Klátowá Nowejsa,
1863
Tőkésújfalu,
1920
Klátova Nová Ves, Klatnovejsa,
1927
Klátova Nová Ves
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Klátova Nová Ves) 100
Telefon: 0385420201
Fax: 0385420508
E-mail: [email protected]
Honlap: klatovanovaves.sk
Cím: (Klátova Nová Ves) 100
Telefon: 0385420201
Fax: 0385420508
E-mail: [email protected]
Honlap: klatovanovaves.sk
Polgármester:
Randziaková Iveta (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Randziaková Iveta (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Képviselő-testület:
Chrkavý Adam (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Gašparík Marián (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Halmová Katarína (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Hanová Emília (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Hatala Pavol (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Hormuzach Dušan (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Kristlová Jana (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Lauko Ľuboš (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Toma Richard (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 1 576 | 98% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 1 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 6 | 0% |
| németek | 3 | 0% |
| egyéb | 6 | 0% |
| ismeretlen | 16 | 1% |
| összlétszám | 1 611 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Randziaková Iveta
SMER
Randziaková Iveta
SMER-SD
Randziaková Iveta
SMER-SD
Randziaková Iveta
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, SNS, SME RODINA
Randziaková Iveta
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS
Alapadatok
Választásra jogosult: 1324
Választási részvétel: 43.73 %
Kiadott boríték: 579
Bedobott boríték: 574Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 513
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Randziaková Iveta | 513 | 100.00 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Chrkavý Adam | 1. körzet | 298 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Halmová Katarína | 1. körzet | 290 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Hatala Pavol | 1. körzet | 273 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Lauko Ľuboš | 1. körzet | 260 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Toma Richard | 1. körzet | 258 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Hanová Emília | 1. körzet | 251 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Hormuzach Dušan | 1. körzet | 207 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Ásványi Zuzana | 1. körzet | 159 | Progresívne Slovensko | ||
| Gašparík Marián | 2. körzet | 96 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Kristlová Jana | 2. körzet | 94 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 324
Választási részvétel: 43.73 %
Bedobott boríték: 579Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 533
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 447 | 83.86 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 78 | 14.63 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Galas Daniel | 6 | 1.13 % | SLOVEXIT | |
| Choleva Lubomír | 2 | 0.38 % | VLASTENCI SK |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 5
Érvényes szavazólap: 563
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Randziaková Iveta | 456 | 80.99 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Božik Jozef | 306 | 54.35 % | Független | ||
| Dvonč Erich | 114 | 20.25 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Merašický Tomáš | 85 | 15.10 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Kližan Juraj | 74 | 13.14 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Žilková Martina | 52 | 9.24 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Barborka Andrej | 42 | 7.46 % | Független | ||
| Mariani Martin | 31 | 5.51 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Trnka Miroslav | 25 | 4.44 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Galas Daniel | 8 | 1.42 % | SLOVEXIT |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 462 | 48.28% |
| HLAS - SD | 140 | 14.63% |
| PS | 106 | 11.08% |
| SNS | 64 | 6.69% |
| REPUBLIKA | 45 | 4.70% |
| OĽANO-NOVA | 38 | 3.97% |
| KDH | 24 | 2.51% |
| SaS | 23 | 2.40% |
| LSNS | 15 | 1.57% |
| SME RODINA | 15 | 1.57% |
| Demokrati | 12 | 1.25% |
| KSS | 6 | 0.63% |
| MK | 1 | 0.10% |
| Egyéb | 6 | 0.63% |
| Érvényes szavazatok | 957 |
Simonyi járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 1 302
Választási részvétel: 62.21 %
Bedobott boríték: 810Érvényes szavazólap: 804
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 463 | 57.59 % | |
| Korčok Ivan | 169 | 21.02 % | |
| Harabin Štefan | 135 | 16.79 % | |
| Kubiš Ján | 16 | 1.99 % | |
| Matovič Igor | 10 | 1.24 % | |
| Dubovský Patrik | 7 | 0.87 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 0.37 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.12 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 314
Választási részvétel: 42.16 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 247 | 45.32 % |
| REPUBLIKA | 112 | 20.55 % |
| PS | 83 | 15.23 % |
| HLAS - SD | 40 | 7.34 % |
| SNS | 14 | 2.57 % |
| KDH | 11 | 2.02 % |
| Demokrati | 10 | 1.83 % |
| SaS | 10 | 1.83 % |
| ĽSNS | 4 | 0.73 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 0.73 % |
| KÚ | 3 | 0.55 % |
| PATRIOT | 2 | 0.37 % |
| ZR | 2 | 0.37 % |
| KSS | 2 | 0.37 % |
| MySlovensko | 1 | 0.18 % |
| Érvényes szavazatok | 545 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 136 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 107 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 103 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 85 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 59 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 49 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 34 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 32 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 25 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 25 | ||
| Hojsík Martin | PS | 22 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 21 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 18 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 18 | ||
| Ďuriš Marián | REPUBLIKA | 14 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 9 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 8 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 7 | ||
| Wiezik Michal | PS | 7 | ||
| Urminský Filip | HLAS - SD | 6 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 5 | ||
| Danko Andrej | SNS | 5 | ||
| Sulík Richard | SaS | 5 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 4 | ||
| Tabák Romana | SNS | 4 |


