Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Tisinec
Koordináták:
49.22211075, 21.63708878
Terület:
3,76 km2
Rang:
község
Népesség:
375
Tszf. magasság:
192 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
09101
Település kód:
527912
Szervezeti azonosító:
331082
Adóazonosító:
2020822518
Névelőfordulások
1773
Tissinecz,
1786
Tischinecz,
1808
Tisinecz, Tiszinecz, Tissínec, Tysýnec,
1863
Tisinec,
1877
Tissinec,
1888
Tisinyec,
1907
Tizsény,
1920
Tešinec, Tyšinec,
1927
Tisinec
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Tisinec) 1
Telefon: 0547422289
Fax: 0547422289
E-mail: [email protected]
Honlap: tisinec.sk
Cím: (Tisinec) 1
Telefon: 0547422289
Fax: 0547422289
E-mail: [email protected]
Honlap: tisinec.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-15:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Pališin Patrik (Független)
Pališin Patrik (Független)
Képviselő-testület:
Kačmár Tomáš (Független)
Konár Marek (SME RODINA)
Michrina Ján (SME RODINA)
Michrina Jozef (HLAS - sociálna demokracia)
Prusák Ján (SNS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| szlovákok | 462 | 97% |
| ruszinok | 7 | 1% |
| romák | 0 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 7 | 1% |
| összlétszám | 478 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Kačmár Jozef
SMER, MOST - HÍD
Kačmár Jozef
SMER-SD, MOST - HÍD, KDH
Kačmár Jozef
SMER-SD, MOST - HÍD
Kačmár Jozef
SMER - SD
Pališin Patrik
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 400
Választási részvétel: 70.00 %
Kiadott boríték: 280
Bedobott boríték: 280Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 278
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Pališin Patrik | 139 | 50.00 % | Független | |
| Kačmár Jozef | 70 | 25.18 % | SMER - SD | |
| Michrina Ján | 61 | 21.94 % | SME RODINA | |
| Ivanisko Ján | 8 | 2.88 % | REPUBLIKA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Prusák Ján | 1. körzet | 128 | SNS | ||
| Konár Marek | 1. körzet | 103 | SME RODINA | ||
| Kačmár Tomáš | 1. körzet | 100 | Független | ||
| Michrina Jozef | 1. körzet | 100 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Drotárová Lenka | 1. körzet | 88 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Michrina Ján | 1. körzet | 88 | SME RODINA | ||
| Biroš Ján | 1. körzet | 86 | Független | ||
| Gula Ján | 1. körzet | 69 | KDH | ||
| Štegerová Lucia | 1. körzet | 53 | Független | ||
| Mikitová Alexandra | 1. körzet | 51 | Független | ||
| Perát Štefan | 1. körzet | 51 | KDH | ||
| Hutňan Samuel | 1. körzet | 49 | SME RODINA | ||
| Kašperan Ján | 1. körzet | 48 | Független | ||
| Čakurda František | 1. körzet | 45 | SME RODINA | ||
| Bučková Jana | 1. körzet | 42 | KDH | ||
| Čabala Ľuboslav | 1. körzet | 35 | SME RODINA | ||
| Čakurda Maroš | 1. körzet | 19 | SV | ||
| Mikita Jozef | 1. körzet | 10 | Független | ||
| Mayer Alexander | 1. körzet | 5 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 400
Választási részvétel: 70.00 %
Bedobott boríték: 280Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 242
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 108 | 44.63 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 98 | 40.50 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 13 | 5.37 % | Független | |
| Lešková Monika | 7 | 2.89 % | SNS | |
| Geci Marián | 4 | 1.65 % | Független | |
| Ištok Jozef | 1 | 0.41 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 11
Érvényes szavazólap: 272
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kačmár Jozef | 139 | 51.10 % | SMER - SD | ||
| Pališin Patrik | 139 | 51.10 % | Független | ||
| Jakubov Martin | 53 | 19.49 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Gajdoš Jozef | 45 | 16.54 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Lukáč Dušan | 21 | 7.72 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Madzinová Daniela | 18 | 6.62 % | Bratia Slovenska | ||
| Jakubčo Emil | 12 | 4.41 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Gundza Ján | 10 | 3.68 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Zachar Jaromír | 10 | 3.68 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ďuricová Anna | 8 | 2.94 % | REPUBLIKA | ||
| Biroš Ján | 6 | 2.21 % | Jednota Slovanov | ||
| Ruda Ján | 6 | 2.21 % | SME RODINA | ||
| Džopková Oľga | 5 | 1.84 % | SNS | ||
| Veselý Alfonz | 5 | 1.84 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Zápotocká Lucia | 3 | 1.10 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | ||
| Potoma Vladislav | 1 | 0.37 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 118 | 43.54% |
| HLAS - SD | 35 | 12.92% |
| KDH | 30 | 11.07% |
| PS | 22 | 8.12% |
| REPUBLIKA | 15 | 5.54% |
| SNS | 14 | 5.17% |
| OĽANO-NOVA | 13 | 4.80% |
| SaS | 13 | 4.80% |
| SME RODINA | 5 | 1.85% |
| LSNS | 2 | 0.74% |
| MK | 1 | 0.37% |
| Egyéb | 3 | 1.11% |
| Érvényes szavazatok | 271 |
Sztropkói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 391
Választási részvétel: 56.52 %
Bedobott boríték: 221Érvényes szavazólap: 220
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 117 | 53.18 % | |
| Korčok Ivan | 58 | 26.36 % | |
| Harabin Štefan | 35 | 15.91 % | |
| Kotleba Marian | 4 | 1.82 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 1.36 % | |
| Matovič Igor | 3 | 1.36 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 396
Választási részvétel: 32.32 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 42 | 34.15 % |
| KDH | 16 | 13.01 % |
| REPUBLIKA | 14 | 11.38 % |
| PS | 14 | 11.38 % |
| HLAS - SD | 13 | 10.57 % |
| SaS | 9 | 7.32 % |
| ĽSNS | 5 | 4.07 % |
| Demokrati | 2 | 1.63 % |
| SNS | 2 | 1.63 % |
| PATRIOT | 1 | 0.81 % |
| MySlovensko | 1 | 0.81 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.81 % |
| ZR | 1 | 0.81 % |
| KSS | 1 | 0.81 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 0.81 % |
| Érvényes szavazatok | 123 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 28 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 21 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 14 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 11 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 10 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 9 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 9 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 7 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 6 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 5 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 4 | ||
| Hudecová Andrea | ĽSNS | 3 | ||
| Karas Viliam | KDH | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 2 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 2 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 2 | ||
| Gregorík Slavomír | KDH | 2 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 2 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 2 | ||
| Hojsík Martin | PS | 2 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 2 |


