Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Sedliská
Településrészek:
Koordináták:
48.90761948, 21.73207855
Terület:
10,13 km2
Rang:
község
Népesség:
1412
Tszf. magasság:
138 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09409
Település kód:
529141
Szervezeti azonosító:
332836
Adóazonosító:
2020630480
Névelőfordulások
1773
Szedliczka, Sedliska,
1786
Sedliczke, Sedliszka,
1808
Szedlicske, Szedliczke, Sedlice, Sedličké,
1863
Szedliszke,
1873
Szedlicske,
1877
Szedliske,
1888
Szedliszke,
1907
Telekháza,
1920
Sedliská
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Sedliská) 85
Telefon: 0574476247
Fax: 0574886440
E-mail: [email protected]
Honlap: sedliska.sk
Cím: (Sedliská) 85
Telefon: 0574476247
Fax: 0574886440
E-mail: [email protected]
Honlap: sedliska.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 12:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Szerda: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Csütörtök: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Péntek: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Polgármester:
Sabol Matej (Független)
Sabol Matej (Független)
Képviselő-testület:
Baník Jozef (KDH)
Džurdženík Ján (KDH)
Hric Matúš (HLAS - sociálna demokracia)
Jonek František (KDH)
Paľková Marta (KDH)
Šebová Kvetoslava (HLAS - sociálna demokracia)
Titko Ján (KDH)
Turcovská Michaela (HLAS - sociálna demokracia)
Velčko Juraj (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 436 | 97% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 11 | 1% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 3 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 21 | 1% |
| összlétszám | 1 477 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Dobrocký Jozef
KDH, SDKÚ-DS, MOST - HÍD
Dobrocký Jozef
KDH
Sabol Matej
Független
Sabol Matej
Független
Sabol Matej
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1141
Választási részvétel: 45.84 %
Kiadott boríték: 523
Bedobott boríték: 523Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 430
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Sabol Matej | 430 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Velčko Juraj | 1. körzet | 201 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Džurdženík Ján | 1. körzet | 196 | KDH | ||
| Baník Jozef | 1. körzet | 193 | KDH | ||
| Jonek František | 1. körzet | 177 | KDH | ||
| Šebová Kvetoslava | 1. körzet | 174 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Titko Ján | 1. körzet | 174 | KDH | ||
| Paľková Marta | 1. körzet | 145 | KDH | ||
| Hric Matúš | 1. körzet | 139 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Turcovská Michaela | 1. körzet | 138 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kolečava Vladimír | 1. körzet | 136 | KDH | ||
| Grajcarová Mária | 1. körzet | 131 | KDH | ||
| Jonáš Matúš | 1. körzet | 129 | Független | ||
| De Aryan Anna | 1. körzet | 114 | Független | ||
| Košuda Ján | 1. körzet | 103 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Melega Ladislav | 1. körzet | 93 | Független | ||
| Venceľ Peter | 1. körzet | 92 | KDH | ||
| Janočko Marek | 1. körzet | 77 | SNS | ||
| Tomčák Jozef | 1. körzet | 77 | KDH | ||
| Kováč Zdenek | 1. körzet | 65 | SV | ||
| Kováč Milan | 1. körzet | 62 | SV |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 141
Választási részvétel: 45.75 %
Bedobott boríték: 520Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 445
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 188 | 42.25 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 154 | 34.61 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 64 | 14.38 % | Független | |
| Lešková Monika | 10 | 2.25 % | SNS | |
| Geci Marián | 8 | 1.80 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 5 | 1.12 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 5 | 1.12 % | TÍM KOŠICE | |
| Goliaš Ľubomír | 2 | 0.45 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 2 | 0.45 % | Független | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 435
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Makatúra Jaroslav | 118 | 27.13 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baran Jozef | 107 | 24.60 % | Független | ||
| Ragan Ján | 102 | 23.45 % | Független | ||
| Kocák Peter | 99 | 22.76 % | Független | ||
| Migaľ Samuel | 83 | 19.08 % | Független | ||
| Cerula Marek | 80 | 18.39 % | Független | ||
| Karol Ján | 73 | 16.78 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kobielský Alfonz | 60 | 13.79 % | Független | ||
| Duda Stanislav | 57 | 13.10 % | Független | ||
| Goga Peter | 55 | 12.64 % | SMER - SD | ||
| Krišanda Ján | 54 | 12.41 % | SNS | ||
| Čalfa Róbert | 53 | 12.18 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Sarik Dominik | 47 | 10.80 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bačovčin Milan | 43 | 9.89 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Fedorčák Pavol | 41 | 9.43 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Lenková Eva | 39 | 8.97 % | Független | ||
| Berta Jozef | 37 | 8.51 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Tkáč Ján | 37 | 8.51 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bužo Lukáš | 36 | 8.28 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihalčin Jozef | 33 | 7.59 % | REPUBLIKA | ||
| Bačová Katarína | 32 | 7.36 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Jenčo Michal | 31 | 7.13 % | Független | ||
| Zubková Ľubica | 31 | 7.13 % | Független | ||
| Lešková Monika | 29 | 6.67 % | SNS | ||
| Bruss Samuel | 27 | 6.21 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 169 | 23.47% |
| SMER SD | 164 | 22.78% |
| OĽANO-NOVA | 131 | 18.19% |
| KDH | 89 | 12.36% |
| SNS | 44 | 6.11% |
| PS | 35 | 4.86% |
| REPUBLIKA | 34 | 4.72% |
| SaS | 16 | 2.22% |
| SME RODINA | 15 | 2.08% |
| Demokrati | 11 | 1.53% |
| LSNS | 8 | 1.11% |
| Egyéb | 4 | 0.56% |
| Érvényes szavazatok | 720 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 1 102
Választási részvétel: 45.74 %
Bedobott boríték: 504Érvényes szavazólap: 503
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 270 | 53.68 % | |
| Korčok Ivan | 127 | 25.25 % | |
| Harabin Štefan | 79 | 15.71 % | |
| Matovič Igor | 17 | 3.38 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 0.80 % | |
| Dubovský Patrik | 3 | 0.60 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.40 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.20 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 114
Választási részvétel: 24.69 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| REPUBLIKA | 64 | 23.62 % |
| SMER - SD | 57 | 21.03 % |
| KDH | 53 | 19.56 % |
| HLAS - SD | 27 | 9.96 % |
| PS | 22 | 8.12 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 14 | 5.17 % |
| Demokrati | 11 | 4.06 % |
| SNS | 9 | 3.32 % |
| SaS | 8 | 2.95 % |
| ĽSNS | 2 | 0.74 % |
| PATRIOT | 1 | 0.37 % |
| MySlovensko | 1 | 0.37 % |
| SDKÚ - DS | 1 | 0.37 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.37 % |
| Érvényes szavazatok | 271 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 47 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 33 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 32 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 27 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 25 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 21 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 18 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 15 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 14 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 11 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 11 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 9 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 8 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 7 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 7 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 7 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 7 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 6 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 6 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 6 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 |


