Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Tovarné
Koordináták:
48.91230011, 21.75769424
Terület:
7,71 km2
Rang:
község
Népesség:
988
Tszf. magasság:
127 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09401
Település kód:
529192
Szervezeti azonosító:
332887
Adóazonosító:
2020630535
Névelőfordulások
1773
Tavarna, Tawarna,
1786
Tawarna,
1808
Tavarna, Towarné,
1863
Tavarna,
1920
Tovarné,
1965
Továrne,
1973
Tovarné
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Tovarné) 4
Telefon: 0574495231
Fax: 0574495231
E-mail: [email protected]
Honlap: tovarne.ocu.sk
Cím: (Tovarné) 4
Telefon: 0574495231
Fax: 0574495231
E-mail: [email protected]
Honlap: tovarne.ocu.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-11:30; 12:00-15:30Zárva
Kedd: 7:30-11:30; 12:00-15:30
Szerda: 7:30-11:30; 12:00-15:30
Csütörtök: 7:30-11:30; 12:00-15:30
Péntek: nincs ügyfélfogadás
Polgármester:
Mižáková Kvetoslava (HLAS - sociálna demokracia)
Mižáková Kvetoslava (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Babinčák Tomáš (HLAS - sociálna demokracia)
Baník Ľubomír (Demokrati)
Duda Slavomír (KDH)
Dudová Ľubomíra (SNS)
Hric Martin (SV)
Kandalik Kamil (SNS)
Kožej Jozef (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 972 | 98% |
| ruszinok | 5 | 1% |
| romák | 0 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 10 | 1% |
| összlétszám | 992 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Mižáková Kvetoslava
Független
Mižáková Kvetoslava
SMER-SD, KDH
Mižáková Kvetoslava
SMER-SD, SNS
Mižáková Kvetoslava
Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD
Mižáková Kvetoslava
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 861
Választási részvétel: 56.79 %
Kiadott boríték: 489
Bedobott boríték: 489Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 477
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mižáková Kvetoslava | 380 | 79.66 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Hricik Ľuboš | 97 | 20.34 % | SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Babinčák Tomáš | 1. körzet | 304 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Dudová Ľubomíra | 1. körzet | 284 | SNS | ||
| Duda Slavomír | 1. körzet | 263 | KDH | ||
| Baník Ľubomír | 1. körzet | 259 | Demokrati | ||
| Kožej Jozef | 1. körzet | 257 | Független | ||
| Hric Martin | 1. körzet | 237 | SV | ||
| Kandalik Kamil | 1. körzet | 230 | SNS | ||
| Lukča Jozef | 1. körzet | 181 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Chovanec Milan | 1. körzet | 174 | SNS | ||
| Krajník Rastislav | 1. körzet | 173 | SME RODINA | ||
| Duhoň Anton | 1. körzet | 125 | SV |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 861
Választási részvétel: 56.79 %
Bedobott boríték: 484Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 419
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 210 | 50.12 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 116 | 27.68 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 66 | 15.75 % | Független | |
| Lešková Monika | 7 | 1.67 % | SNS | |
| Geci Marián | 5 | 1.19 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 4 | 0.95 % | Független | |
| Ištok Jozef | 4 | 0.95 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 3 | 0.72 % | Jednota Slovanov | |
| Stanko Ján | 3 | 0.72 % | SLOVEXIT | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.24 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 459
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Baran Jozef | 140 | 30.50 % | Független | ||
| Makatúra Jaroslav | 138 | 30.07 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ragan Ján | 110 | 23.97 % | Független | ||
| Kocák Peter | 87 | 18.95 % | Független | ||
| Kobielský Alfonz | 86 | 18.74 % | Független | ||
| Berta Jozef | 68 | 14.81 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čalfa Róbert | 68 | 14.81 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Cerula Marek | 67 | 14.60 % | Független | ||
| Duda Stanislav | 65 | 14.16 % | Független | ||
| Karol Ján | 62 | 13.51 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Sarik Dominik | 58 | 12.64 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bačovčin Milan | 54 | 11.76 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Migaľ Samuel | 54 | 11.76 % | Független | ||
| Mihalčin Jozef | 47 | 10.24 % | REPUBLIKA | ||
| Jenčo Michal | 43 | 9.37 % | Független | ||
| Lenková Eva | 41 | 8.93 % | Független | ||
| Topľanský Štefan | 41 | 8.93 % | SMER - SD | ||
| Krišanda Ján | 39 | 8.50 % | SNS | ||
| Goga Peter | 30 | 6.54 % | SMER - SD | ||
| Hudák Peter | 27 | 5.88 % | REPUBLIKA | ||
| Zubková Ľubica | 27 | 5.88 % | Független | ||
| Kočišová Jana | 24 | 5.23 % | REPUBLIKA | ||
| Daniš František | 23 | 5.01 % | SMER - SD | ||
| Lešková Monika | 22 | 4.79 % | SNS | ||
| Kaľuha Pavol | 21 | 4.58 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 192 | 37.87% |
| HLAS - SD | 118 | 23.27% |
| KDH | 59 | 11.64% |
| SNS | 36 | 7.10% |
| OĽANO-NOVA | 26 | 5.13% |
| REPUBLIKA | 26 | 5.13% |
| PS | 21 | 4.14% |
| LSNS | 7 | 1.38% |
| SaS | 7 | 1.38% |
| Demokrati | 6 | 1.18% |
| SME RODINA | 4 | 0.79% |
| KSS | 3 | 0.59% |
| Egyéb | 2 | 0.39% |
| Érvényes szavazatok | 507 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 853
Választási részvétel: 49.00 %
Bedobott boríték: 417Érvényes szavazólap: 413
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 236 | 57.14 % | |
| Harabin Štefan | 86 | 20.82 % | |
| Korčok Ivan | 66 | 15.98 % | |
| Kubiš Ján | 9 | 2.18 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 1.45 % | |
| Matovič Igor | 5 | 1.21 % | |
| Dubovský Patrik | 3 | 0.73 % | |
| Forró Krisztián | 2 | 0.48 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 860
Választási részvétel: 28.95 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 99 | 40.24 % |
| REPUBLIKA | 45 | 18.29 % |
| HLAS - SD | 35 | 14.23 % |
| KDH | 17 | 6.91 % |
| PS | 14 | 5.69 % |
| SNS | 10 | 4.07 % |
| Demokrati | 8 | 3.25 % |
| SaS | 6 | 2.44 % |
| ĽSNS | 4 | 1.63 % |
| KSS | 3 | 1.22 % |
| ZR | 2 | 0.81 % |
| SOS | 1 | 0.41 % |
| Socialisti | 1 | 0.41 % |
| KÚ | 1 | 0.41 % |
| Érvényes szavazatok | 246 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 72 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 42 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 36 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 32 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 16 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 14 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 13 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 10 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 9 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 9 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 8 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 8 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 7 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 6 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 6 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 6 | ||
| Danko Andrej | SNS | 5 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 5 | ||
| Voľanský Peter | SMER - SD | 5 | ||
| Stebila Silvia | HLAS - SD | 5 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 4 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 4 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 4 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 4 |


