Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Porúbka
Koordináták:
49.19953537, 21.42774773
Terület:
2,96 km2
Rang:
község
Népesség:
218
Tszf. magasság:
203 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08646
Település kód:
519731
Szervezeti azonosító:
322512
Adóazonosító:
2020778958
Névelőfordulások
1773
Porubka,
1786
Porubka,
1808
Tapli-Porubka, Porubka,
1863
Taplyiporubka,
1873
Tapliporubka,
1907
Tapolyortovány,
1920
Porúbka
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Porúbka) 67
Telefon: 0547393237
E-mail: [email protected]
Honlap: obec-porubka.sk/
Cím: (Porúbka) 67
Telefon: 0547393237
E-mail: [email protected]
Honlap: obec-porubka.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-12:30Zárva
Kedd: 8:00-12:30
Szerda: 8:00-12:30
Csütörtök: neúradný deň
Péntek: 8:00-12:30
Polgármester:
Stašová Martina (Független)
Stašová Martina (Független)
Képviselő-testület:
Bogoľová Viera (KDH)
Guľová Jana (KDH)
Pavúk Ján (KDH)
Pavúk Jozef (KDH)
Zajac Pavol (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 215 | 96% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 6 | 3% |
| összlétszám | 223 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Staš Milan
MOST - HÍD
Staš Milan
Független
Stašová Martina
Független
Stašová Martina
Független
Stašová Martina
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 180
Választási részvétel: 48.33 %
Kiadott boríték: 87
Bedobott boríték: 87Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 74
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Stašová Martina | 74 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Pavúk Jozef | 1. körzet | 73 | KDH | ||
| Pavúk Ján | 1. körzet | 71 | KDH | ||
| Zajac Pavol | 1. körzet | 71 | KDH | ||
| Guľová Jana | 1. körzet | 69 | KDH | ||
| Bogoľová Viera | 1. körzet | 67 | KDH |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 180
Választási részvétel: 48.33 %
Bedobott boríték: 87Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 83
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 62 | 74.70 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 20 | 24.10 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 1 | 1.20 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Geci Marián | 0 | 0.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Lešková Monika | 0 | 0.00 % | SNS | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 84
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hudák Marek | 62 | 73.81 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kmec Jozef | 43 | 51.19 % | Független | ||
| Kaščák Marcel | 31 | 36.90 % | Független | ||
| Harčarufka Štefan | 28 | 33.33 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihaľ Patrik | 23 | 27.38 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Šimco Marek | 14 | 16.67 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bochňa Juraj | 11 | 13.10 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 11 | 13.10 % | Független | ||
| Hankovský Stanislav | 9 | 10.71 % | SMER - SD | ||
| Mihaľ František | 8 | 9.52 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ceľuch Pavol | 7 | 8.33 % | Független | ||
| Dubovecký Ján | 7 | 8.33 % | DS-ODS | ||
| Goriščák Pavol | 6 | 7.14 % | SNS | ||
| Guliga Jozef | 6 | 7.14 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jutka Martin | 6 | 7.14 % | SMER - SD | ||
| Lazor Ján | 5 | 5.95 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Duchnovský Anton | 3 | 3.57 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Herstek Milan | 3 | 3.57 % | Bratia Slovenska | ||
| Popjaková Adriana | 3 | 3.57 % | Független | ||
| Sorád Jozef | 3 | 3.57 % | SME RODINA | ||
| Štefanková Andrea | 3 | 3.57 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Tribus Marcel | 3 | 3.57 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čupeľa Radovan | 2 | 2.38 % | REPUBLIKA | ||
| Halecký Jozef | 2 | 2.38 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hoľpit Vincent | 2 | 2.38 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 30 | 23.44% |
| KDH | 29 | 22.66% |
| OĽANO-NOVA | 18 | 14.06% |
| SNS | 11 | 8.59% |
| HLAS - SD | 11 | 8.59% |
| PS | 10 | 7.81% |
| Demokrati | 9 | 7.03% |
| REPUBLIKA | 6 | 4.69% |
| SaS | 2 | 1.56% |
| SME RODINA | 2 | 1.56% |
| Érvényes szavazatok | 128 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 174
Választási részvétel: 59.20 %
Bedobott boríték: 103Érvényes szavazólap: 103
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 41 | 39.81 % | |
| Pellegrini Peter | 38 | 36.89 % | |
| Harabin Štefan | 15 | 14.56 % | |
| Matovič Igor | 6 | 5.83 % | |
| Kubiš Ján | 2 | 1.94 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.97 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 180
Választási részvétel: 35.56 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 23 | 36.51 % |
| REPUBLIKA | 14 | 22.22 % |
| SMER - SD | 9 | 14.29 % |
| Demokrati | 6 | 9.52 % |
| PS | 3 | 4.76 % |
| HLAS - SD | 3 | 4.76 % |
| SaS | 2 | 3.17 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 3.17 % |
| KÚ | 1 | 1.59 % |
| Érvényes szavazatok | 63 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 9 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 9 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 6 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 4 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 4 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 3 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 2 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 2 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 2 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 2 | ||
| Kráľovič Richard | KDH | 2 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 2 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 1 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 1 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 1 | ||
| Marcinčin Radovan | KÚ | 1 | ||
| Boltižiar Martin | KÚ | 1 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 1 |


