Áttekintés
Hivatalos kisebbségi nyelvek:
roma
Hivatalos szlovák megnevezés:
Skrabské
Koordináták:
49.00805283, 21.57781410
Terület:
11,03 km2
Rang:
község
Népesség:
780
Tszf. magasság:
160 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09433
Település kód:
529150
Szervezeti azonosító:
332844
Adóazonosító:
2020630491
Névelőfordulások
1786
Mogyoróschka,
1808
Mogyoroska, Skrapské,
1863
Mogyoróska,
1907
Tapolymogyorós,
1920
Strabské, Skrabské,
1927
Skrabské
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Skrabské) 78
Telefon: 0574491173
Fax: 0574886360
E-mail: [email protected]
Honlap: skrabske.ocu.sk
Cím: (Skrabské) 78
Telefon: 0574491173
Fax: 0574886360
E-mail: [email protected]
Honlap: skrabske.ocu.sk
Polgármester:
Rybnický Emil (SNS)
Rybnický Emil (SNS)
Képviselő-testület:
Čorej Ľuboš (HLAS - sociálna demokracia)
Daňo Jozef (Független)
Fečová Henrieta (HLAS - sociálna demokracia)
Janočko Jozef (SNS)
Medvecová Mária (SNS)
Pohlod Daniel (Független)
Vavrek Miroslav (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 748 | 97% |
| ruszinok | 2 | 0% |
| romák | 16 | 2% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 5 | 1% |
| ismeretlen | 3 | 0% |
| összlétszám | 775 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Hudák Štefan
Független
Mičko Ján
SIEŤ
Mičko Ján
SOĽ
Rybnický Emil
SNS
Rybnický Emil
SNS
Alapadatok
Választásra jogosult: 586
Választási részvétel: 64.68 %
Kiadott boríték: 379
Bedobott boríték: 379Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 378
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Rybnický Emil | 159 | 42.06 % | SNS | |
| Haľko Jozef | 80 | 21.16 % | SV | |
| Janek Milan | 75 | 19.84 % | Független | |
| Čorej Ľuboš | 64 | 16.93 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Fečová Henrieta | 1. körzet | 133 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Vavrek Miroslav | 1. körzet | 133 | Független | ||
| Pohlod Daniel | 1. körzet | 112 | Független | ||
| Janočko Jozef | 1. körzet | 110 | SNS | ||
| Daňo Jozef | 1. körzet | 99 | Független | ||
| Medvecová Mária | 1. körzet | 98 | SNS | ||
| Čorej Ľuboš | 1. körzet | 95 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Haľko Jozef | 1. körzet | 88 | SV | ||
| Eštok Štefan | 1. körzet | 86 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Miklošová Silvia | 1. körzet | 82 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bilý Jozef | 1. körzet | 77 | Független | ||
| Kroka Ľubomír | 1. körzet | 77 | Független | ||
| Horvát Eduard | 1. körzet | 76 | Független | ||
| Eštok Ján | 1. körzet | 73 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Katica Jozef | 1. körzet | 72 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hudák Radoslav | 1. körzet | 70 | SV | ||
| Paľo Martin | 1. körzet | 68 | SV | ||
| Ferencová Lucia | 1. körzet | 66 | Független | ||
| Čorejová Eva | 1. körzet | 64 | SNS | ||
| Pohlodková Mária | 1. körzet | 61 | SNS | ||
| Novický Marek | 1. körzet | 57 | SV | ||
| Gajdoš Lukáš | 1. körzet | 54 | SV | ||
| Žec Štefan | 1. körzet | 49 | SNS | ||
| Sukovský Lukáš | 1. körzet | 41 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Malý Milan | 1. körzet | 32 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 586
Választási részvétel: 64.33 %
Bedobott boríték: 377Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 309
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 140 | 45.31 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 70 | 22.65 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 58 | 18.77 % | Független | |
| Lešková Monika | 12 | 3.88 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 10 | 3.24 % | Független | |
| Ištok Jozef | 9 | 2.91 % | Független | |
| Stanko Ján | 4 | 1.29 % | SLOVEXIT | |
| Goliaš Ľubomír | 3 | 0.97 % | Jednota Slovanov | |
| Geci Marián | 1 | 0.32 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 306
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Berta Jozef | 98 | 32.03 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baran Jozef | 91 | 29.74 % | Független | ||
| Bužo Lukáš | 80 | 26.14 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ragan Ján | 70 | 22.88 % | Független | ||
| Bruss Samuel | 58 | 18.95 % | Független | ||
| Migaľ Samuel | 57 | 18.63 % | Független | ||
| Kocák Peter | 47 | 15.36 % | Független | ||
| Medvec Vladimír | 46 | 15.03 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Mihalčin Jozef | 42 | 13.73 % | REPUBLIKA | ||
| Cerula Marek | 39 | 12.75 % | Független | ||
| Makatúra Jaroslav | 36 | 11.76 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Duda Stanislav | 32 | 10.46 % | Független | ||
| Krišanda Ján | 29 | 9.48 % | SNS | ||
| Mitráš Ľubomír | 29 | 9.48 % | SMER - SD | ||
| Lešková Monika | 28 | 9.15 % | SNS | ||
| Fedorčák Pavol | 27 | 8.82 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Baran Michal | 25 | 8.17 % | Független | ||
| Kobielský Alfonz | 23 | 7.52 % | Független | ||
| Bačovčin Milan | 22 | 7.19 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Goga Peter | 22 | 7.19 % | SMER - SD | ||
| Jenčo Michal | 18 | 5.88 % | Független | ||
| Kočišová Jana | 18 | 5.88 % | REPUBLIKA | ||
| Lenková Eva | 18 | 5.88 % | Független | ||
| Karol Ján | 17 | 5.56 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hudák Peter | 15 | 4.90 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 90 | 28.57% |
| HLAS - SD | 59 | 18.73% |
| OĽANO-NOVA | 58 | 18.41% |
| SNS | 31 | 9.84% |
| KDH | 25 | 7.94% |
| PS | 19 | 6.03% |
| REPUBLIKA | 15 | 4.76% |
| SaS | 5 | 1.59% |
| SME RODINA | 3 | 0.95% |
| Piráti | 3 | 0.95% |
| KSS | 2 | 0.63% |
| LSNS | 2 | 0.63% |
| SOS | 2 | 0.63% |
| Egyéb | 1 | 0.32% |
| Érvényes szavazatok | 315 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 562
Választási részvétel: 36.65 %
Bedobott boríték: 206Érvényes szavazólap: 206
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 129 | 62.62 % | |
| Korčok Ivan | 35 | 16.99 % | |
| Harabin Štefan | 29 | 14.08 % | |
| Kubiš Ján | 6 | 2.91 % | |
| Matovič Igor | 4 | 1.94 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 1.46 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 557
Választási részvétel: 21.01 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 54 | 46.15 % |
| REPUBLIKA | 15 | 12.82 % |
| HLAS - SD | 14 | 11.97 % |
| PS | 12 | 10.26 % |
| KDH | 9 | 7.69 % |
| SNS | 3 | 2.56 % |
| SaS | 3 | 2.56 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 1.71 % |
| SDKÚ - DS | 1 | 0.85 % |
| SOSK | 1 | 0.85 % |
| Socialisti | 1 | 0.85 % |
| ĽSNS | 1 | 0.85 % |
| KSS | 1 | 0.85 % |
| Érvényes szavazatok | 117 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 35 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 30 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 15 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 11 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 10 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 8 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 5 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 4 | ||
| Karas Viliam | KDH | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 3 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 2 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 2 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 2 | ||
| Yar Lucia | PS | 2 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 2 |


