Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Hermanovce nad Topľou
Koordináták:
48.98236084, 21.50892448
Terület:
25,94 km2
Rang:
község
Népesség:
714
Tszf. magasság:
295 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09434
Település kód:
544221
Szervezeti azonosító:
332402
Névelőfordulások
1888
Tapolyhermány,
1920
Hermanovce,
1960
Hermanovce nad Topľou
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Hermanovce nad Topľou) 195
Telefon: 0574492637
E-mail: [email protected]
Honlap: hermanovcent.sk
Cím: (Hermanovce nad Topľou) 195
Telefon: 0574492637
E-mail: [email protected]
Honlap: hermanovcent.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-15:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Ivan Martin (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Ivan Martin (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Képviselő-testület:
Andrek Tadeáš (SNS)
Haško Pavol (SV)
Kačkošová Andrea (SV)
Lehetová Katarína (HLAS - sociálna demokracia)
Pivovarník Ján (KDH)
Puchein Ján (SaS)
Sabo Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 667 | 97% |
| ruszinok | 3 | 0% |
| romák | 1 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 4 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 12 | 2% |
| összlétszám | 688 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Krivák Ján
SMER
Krivák Ján
SMER-SD
Ivan Martin
ŠANCA
Ivan Martin
ŠANCA
Ivan Martin
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
Alapadatok
Választásra jogosult: 575
Választási részvétel: 45.57 %
Kiadott boríték: 262
Bedobott boríték: 261Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 236
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Ivan Martin | 236 | 100.00 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kačkošová Andrea | 1. körzet | 207 | SV | ||
| Haško Pavol | 1. körzet | 200 | SV | ||
| Lehetová Katarína | 1. körzet | 186 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Puchein Ján | 1. körzet | 184 | SaS | ||
| Sabo Ján | 1. körzet | 168 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Andrek Tadeáš | 1. körzet | 166 | SNS | ||
| Pivovarník Ján | 1. körzet | 163 | KDH | ||
| Kovaľ Maroš | 1. körzet | 132 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 575
Választási részvétel: 45.57 %
Bedobott boríték: 261Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 209
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 95 | 45.45 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 68 | 32.54 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 31 | 14.83 % | Független | |
| Geci Marián | 6 | 2.87 % | Független | |
| Ištok Jozef | 3 | 1.44 % | Független | |
| Lešková Monika | 3 | 1.44 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 215
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Baran Jozef | 59 | 27.44 % | Független | ||
| Berta Jozef | 50 | 23.26 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bruss Samuel | 49 | 22.79 % | Független | ||
| Fedorčák Pavol | 46 | 21.40 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kocák Peter | 46 | 21.40 % | Független | ||
| Baran Michal | 44 | 20.47 % | Független | ||
| Goga Peter | 44 | 20.47 % | SMER - SD | ||
| Cerula Marek | 37 | 17.21 % | Független | ||
| Migaľ Samuel | 36 | 16.74 % | Független | ||
| Ragan Ján | 32 | 14.88 % | Független | ||
| Chmeľovský Jakub | 28 | 13.02 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Bačová Katarína | 24 | 11.16 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Karol Ján | 24 | 11.16 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kobielský Alfonz | 23 | 10.70 % | Független | ||
| Kočišová Jana | 23 | 10.70 % | REPUBLIKA | ||
| Medvec Vladimír | 23 | 10.70 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Lešková Monika | 21 | 9.77 % | SNS | ||
| Topľanský Štefan | 20 | 9.30 % | SMER - SD | ||
| Mihalčin Jozef | 19 | 8.84 % | REPUBLIKA | ||
| Zubková Ľubica | 19 | 8.84 % | Független | ||
| Bačovčin Milan | 18 | 8.37 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Sarik Dominik | 18 | 8.37 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mitráš Ľubomír | 17 | 7.91 % | SMER - SD | ||
| Duda Stanislav | 15 | 6.98 % | Független | ||
| Seman Ľuboš | 14 | 6.51 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 119 | 29.31% |
| HLAS - SD | 69 | 17.00% |
| SNS | 52 | 12.81% |
| OĽANO-NOVA | 42 | 10.34% |
| KDH | 40 | 9.85% |
| PS | 25 | 6.16% |
| REPUBLIKA | 18 | 4.43% |
| Demokrati | 14 | 3.45% |
| SME RODINA | 11 | 2.71% |
| SaS | 11 | 2.71% |
| KSS | 2 | 0.49% |
| LSNS | 2 | 0.49% |
| Egyéb | 1 | 0.25% |
| Érvényes szavazatok | 406 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 562
Választási részvétel: 56.41 %
Bedobott boríték: 317Érvényes szavazólap: 313
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 158 | 50.48 % | |
| Korčok Ivan | 100 | 31.95 % | |
| Harabin Štefan | 41 | 13.10 % | |
| Matovič Igor | 7 | 2.24 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 1.28 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.64 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.32 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 570
Választási részvétel: 34.74 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 51 | 26.70 % |
| REPUBLIKA | 34 | 17.80 % |
| PS | 32 | 16.75 % |
| KDH | 19 | 9.95 % |
| Demokrati | 11 | 5.76 % |
| HLAS - SD | 10 | 5.24 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | 4.19 % |
| KÚ | 7 | 3.66 % |
| SaS | 7 | 3.66 % |
| SNS | 6 | 3.14 % |
| SOSK | 3 | 1.57 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.52 % |
| ĽSNS | 1 | 0.52 % |
| KSS | 1 | 0.52 % |
| Érvényes szavazatok | 191 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 28 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 25 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 24 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 20 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 18 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 13 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 11 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 9 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 8 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 7 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 7 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 5 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 5 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 4 | ||
| Szőllős Ján | KÚ | 4 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 4 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Kovaľová Mária | SOSK | 3 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 3 | ||
| Karas Viliam | KDH | 3 | ||
| Wiezik Michal | PS | 3 |


