Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Staškovce
Településrészek:
Koordináták:
49.27982330, 21.75484085
Terület:
8,45 km2
Rang:
község
Népesség:
248
Tszf. magasság:
271 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
09023
Település kód:
527823
Szervezeti azonosító:
330981
Adóazonosító:
2020822485
Névelőfordulások
1773
Sztaskocz, Staskowcze,
1786
Staschkocz, Staškowce,
1808
Sztaskócz, Stasskowce, Stažkowce,
1960
Staškovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Staškovce) 74
Telefon: 0547493322
E-mail: [email protected]
Honlap: staskovce.ocu.sk/
Cím: (Staškovce) 74
Telefon: 0547493322
E-mail: [email protected]
Honlap: staskovce.ocu.sk/
Polgármester:
Kin Marek (Független)
Kin Marek (Független)
Képviselő-testület:
Drobňák Martin (Független)
Fečkanin Ján (Konzervatívci)
Maliňak Damián (SV)
Tupyová Anna (Független)
Ufnár Andrej (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 187 | 75% |
| ruszinok | 46 | 18% |
| romák | 1 | 0% |
| ukránok | 2 | 1% |
| csehek | 1 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 12 | 5% |
| összlétszám | 251 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Varcholík Štefan
SMER, SNS
Varcholík Štefan
SMER-SD, SNS
Gojdič Peter
Független
Gojdič Peter
Független
Kin Marek
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 216
Választási részvétel: 79.63 %
Kiadott boríték: 172
Bedobott boríték: 172Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 171
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kin Marek | 105 | 61.40 % | Független | |
| Gojdič Peter | 66 | 38.60 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Fečkanin Ján | 1. körzet | 92 | Konzervatívci | ||
| Ufnár Andrej | 1. körzet | 91 | Független | ||
| Drobňák Martin | 1. körzet | 78 | Független | ||
| Maliňak Damián | 1. körzet | 76 | SV | ||
| Tupyová Anna | 1. körzet | 76 | Független | ||
| Feková Dajana | 1. körzet | 72 | Független | ||
| Prokopovič Stanislav | 1. körzet | 72 | SV | ||
| Homza Štefan | 1. körzet | 67 | REPUBLIKA | ||
| Gildeinová Lenka | 1. körzet | 23 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 216
Választási részvétel: 79.63 %
Bedobott boríték: 172Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 141
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 78 | 55.32 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 44 | 31.21 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 13 | 9.22 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 2 | 1.42 % | TÍM KOŠICE | |
| Lešková Monika | 2 | 1.42 % | SNS | |
| Geci Marián | 1 | 0.71 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 0.71 % | SLOVEXIT | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 11
Érvényes szavazólap: 142
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Jakubov Martin | 50 | 35.21 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Veselý Alfonz | 35 | 24.65 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gajdoš Jozef | 29 | 20.42 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Kačmár Jozef | 24 | 16.90 % | SMER - SD | ||
| Jakubčo Emil | 17 | 11.97 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Lukáč Dušan | 16 | 11.27 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Biroš Ján | 10 | 7.04 % | Jednota Slovanov | ||
| Madzinová Daniela | 10 | 7.04 % | Bratia Slovenska | ||
| Potoma Vladislav | 10 | 7.04 % | Független | ||
| Pališin Patrik | 7 | 4.93 % | Független | ||
| Ruda Ján | 6 | 4.23 % | SME RODINA | ||
| Zachar Jaromír | 6 | 4.23 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ďuricová Anna | 5 | 3.52 % | REPUBLIKA | ||
| Zápotocká Lucia | 5 | 3.52 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | ||
| Džopková Oľga | 2 | 1.41 % | SNS | ||
| Gundza Ján | 2 | 1.41 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 42 | 30.66% |
| HLAS - SD | 34 | 24.82% |
| SNS | 18 | 13.14% |
| KDH | 12 | 8.76% |
| OĽANO-NOVA | 6 | 4.38% |
| SME RODINA | 6 | 4.38% |
| PS | 6 | 4.38% |
| SaS | 4 | 2.92% |
| LSNS | 2 | 1.46% |
| REPUBLIKA | 2 | 1.46% |
| KSS | 1 | 0.73% |
| SOS | 1 | 0.73% |
| PRINCÍP | 1 | 0.73% |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.73% |
| Demokrati | 1 | 0.73% |
| Érvényes szavazatok | 137 |
Sztropkói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 211
Választási részvétel: 53.55 %
Bedobott boríték: 113Érvényes szavazólap: 113
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 55 | 48.67 % | |
| Korčok Ivan | 25 | 22.12 % | |
| Harabin Štefan | 24 | 21.24 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 3.54 % | |
| Matovič Igor | 3 | 2.65 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 1.77 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 216
Választási részvétel: 34.26 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 31 | 42.47 % |
| HLAS - SD | 12 | 16.44 % |
| REPUBLIKA | 6 | 8.22 % |
| SaS | 5 | 6.85 % |
| SNS | 4 | 5.48 % |
| PS | 4 | 5.48 % |
| SOS | 2 | 2.74 % |
| KÚ | 2 | 2.74 % |
| KDH | 2 | 2.74 % |
| PATRIOT | 1 | 1.37 % |
| Demokrati | 1 | 1.37 % |
| ĽSNS | 1 | 1.37 % |
| ZR | 1 | 1.37 % |
| KSS | 1 | 1.37 % |
| Érvényes szavazatok | 73 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 18 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 17 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 10 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 7 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 4 | ||
| Voľanský Peter | SMER - SD | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 3 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 3 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 2 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 2 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 2 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 2 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 2 | ||
| Krúpa Juraj | SaS | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 2 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 2 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 1 | ||
| Radačovský Michal | PATRIOT | 1 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 1 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 1 | ||
| Krajiček Andrej | SOS | 1 |


