Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Smolník
Koordináták:
48.73019028, 20.74008560
Terület:
68,97 km2
Rang:
község
Népesség:
1055
Tszf. magasság:
567 m
Körzethívószám:
+421 (0) 53
Irányítószám:
05566
Település kód:
543560
Szervezeti azonosító:
329576
Névelőfordulások
1773
Szomolnok, Schmölnitz, Smolnik,
1786
Schmölnitz, Smolonok !, Smolnyk, Schmelnicium,
1808
Szomolnok, Schmölnitz, Smolník,
1863
Szomolnok,
1920
Smolník,
1927
Smolník, Schmöllnitz,
1948
Smolník
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Smolník) 1
Telefon: 0534897116
Fax: 0534897227
E-mail: [email protected]
Honlap: smolnik.sk
Cím: (Smolník) 1
Telefon: 0534897116
Fax: 0534897227
E-mail: [email protected]
Honlap: smolnik.sk
Polgármester:
Cicoň Antonín (HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD)
Cicoň Antonín (HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD)
Képviselő-testület:
Cicoň Antonín (HLAS - sociálna demokracia)
Derďaková Stanislava (Független)
Džurňák Imrich (HLAS - sociálna demokracia)
Hvišč Matúš (Független)
Klouček Tomáš (Független)
Machová Slavomíra (Független)
Sopková Helena (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 4 | 0% |
| szlovákok | 883 | 90% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| romák | 6 | 1% |
| ukránok | 17 | 2% |
| csehek | 6 | 1% |
| németek | 6 | 1% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 60 | 6% |
| összlétszám | 986 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Brutovská Margita
SMER, SDKÚ-DS, KDH
Dlugoš Radoslav
SIEŤ
Dlugoš Radoslav
SKS
Dlugoš Radoslav
Független
Cicoň Antonín
HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD
Alapadatok
Választásra jogosult: 751
Választási részvétel: 52.33 %
Kiadott boríték: 393
Bedobott boríték: 391Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 385
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Cicoň Antonín | 210 | 54.55 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD | |
| Dlugoš Radoslav | 175 | 45.45 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Cicoň Antonín | 1. körzet | 203 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hvišč Matúš | 1. körzet | 171 | Független | ||
| Machová Slavomíra | 1. körzet | 171 | Független | ||
| Derďaková Stanislava | 1. körzet | 168 | Független | ||
| Džurňák Imrich | 1. körzet | 168 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Klouček Tomáš | 1. körzet | 159 | Független | ||
| Sopková Helena | 1. körzet | 154 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kluknavská Daniela | 1. körzet | 146 | Független | ||
| Brutovský Štefan | 1. körzet | 143 | Független | ||
| Skupeková Adriana | 1. körzet | 142 | Demokrati | ||
| Winkler Vanda | 1. körzet | 141 | Független | ||
| Nalevanková Dana | 1. körzet | 134 | Független | ||
| Lendacká Katarína | 1. körzet | 132 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Franko Roland | 1. körzet | 75 | KDH | ||
| Topitzer Jaroslav | 1. körzet | 69 | KDH | ||
| Bandiová Henrieta | 1. körzet | 41 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 751
Választási részvétel: 52.33 %
Bedobott boríték: 393Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 343
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Trnka Rastislav | 196 | 57.14 % | Független | |
| Šimko Igor | 93 | 27.11 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Porvažník Marián | 35 | 10.20 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Soročinová Monika Sofiya | 14 | 4.08 % | Független | |
| Kodrazi Džemal | 5 | 1.46 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 6
Érvényes szavazólap: 334
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Tomaško Dušan | 173 | 51.80 % | Független | ||
| Petrik Igor | 150 | 44.91 % | Független | ||
| Böhm Gabriel | 88 | 26.35 % | Független | ||
| Weisz Róbert | 77 | 23.05 % | Független | ||
| Gross Ladislav | 69 | 20.66 % | SME RODINA | ||
| Bašniar Anton | 58 | 17.37 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Vilčko Michal | 49 | 14.67 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Geletka Štefan | 40 | 11.98 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Dzugas Stanislav | 34 | 10.18 % | REPUBLIKA | ||
| Kalafus Ján | 28 | 8.38 % | SNS | ||
| Drál Juraj | 22 | 6.59 % | SMER - SD | ||
| Šoltís Slavomír | 17 | 5.09 % | Független | ||
| Nagy Miroslav | 12 | 3.59 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Eperješiová Mária | 10 | 2.99 % | Konzervatívci |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 101 | 22.75% |
| OĽANO-NOVA | 79 | 17.79% |
| HLAS - SD | 68 | 15.32% |
| PS | 61 | 13.74% |
| KDH | 26 | 5.86% |
| SaS | 26 | 5.86% |
| REPUBLIKA | 23 | 5.18% |
| SNS | 22 | 4.95% |
| SME RODINA | 12 | 2.70% |
| LSNS | 9 | 2.03% |
| Demokrati | 5 | 1.13% |
| MK | 3 | 0.68% |
| Piráti | 3 | 0.68% |
| PRINCÍP | 2 | 0.45% |
| Egyéb | 4 | 0.90% |
| Érvényes szavazatok | 444 |
Gölnicbányai járás
Kassai kerület
Választásra jogosult: 835
Választási részvétel: 41.08 %
Bedobott boríték: 343Érvényes szavazólap: 338
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 130 | 38.46 % | |
| Pellegrini Peter | 130 | 38.46 % | |
| Harabin Štefan | 38 | 11.24 % | |
| Kubiš Ján | 17 | 5.03 % | |
| Matovič Igor | 13 | 3.85 % | |
| Kotleba Marian | 4 | 1.18 % | |
| Náhlik Milan | 3 | 0.89 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.59 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.30 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 787
Választási részvétel: 30.37 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 60 | 25.53 % |
| SMER - SD | 56 | 23.83 % |
| REPUBLIKA | 33 | 14.04 % |
| KDH | 21 | 8.94 % |
| SaS | 14 | 5.96 % |
| SNS | 10 | 4.26 % |
| HLAS - SD | 9 | 3.83 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | 2.98 % |
| Demokrati | 5 | 2.13 % |
| ĽSNS | 5 | 2.13 % |
| PATRIOT | 4 | 1.70 % |
| ZR | 3 | 1.28 % |
| Volt SK | 3 | 1.28 % |
| MySlovensko | 1 | 0.43 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.43 % |
| Socialisti | 1 | 0.43 % |
| KSS | 1 | 0.43 % |
| KÚ | 1 | 0.43 % |
| Érvényes szavazatok | 235 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 42 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 31 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 28 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 22 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 18 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 15 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 13 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 13 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 12 | ||
| Hojsík Martin | PS | 10 | ||
| Sulík Richard | SaS | 8 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 8 | ||
| Karas Viliam | KDH | 6 | ||
| Wiezik Michal | PS | 6 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 5 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 5 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 5 | ||
| Radačovský Michal | PATRIOT | 4 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Danko Andrej | SNS | 3 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 3 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 3 |


