Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Mníšek nad Hnilcom
Koordináták:
48.80450821, 20.80499649
Terület:
39,44 km2
Rang:
község
Népesség:
1769
Tszf. magasság:
431 m
Körzethívószám:
+421 (0) 53
Irányítószám:
05564
Település kód:
543365
Szervezeti azonosító:
329380
Adóazonosító:
2021259416
Névelőfordulások
1773
Remethe, Einsidl, Meissek !,
1786
Einsiedl, Remete,
1808
Remete, Einsiedel, Mníssek,
1863
Remete,
1873
Szepesremete,
1920
Mníšek,
1927
Mníšek nad Hnilcom, Einsiedel an der Gölnitz,
1948
Mníšek nad Hnilcom
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Mníšek nad Hnilcom) 292
Telefon: 0534799112
Fax: 0534799112
E-mail: [email protected]
Honlap: mnisek.sk
Cím: (Mníšek nad Hnilcom) 292
Telefon: 0534799112
Fax: 0534799112
E-mail: [email protected]
Honlap: mnisek.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-15:00Zárva
Szerda: 7:00-16:00
Péntek: 7:00-14:00
Polgármester:
Andrašková Stanislava (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia)
Andrašková Stanislava (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Hleba Radoslav (Független)
Kujnisch Lukáš (Független)
Marcinko Peter (Független)
Mezenský Matej (Független)
Schriffel Peter (SMER - SD)
Šimko Dušan (Független)
Stoklasová Lenka (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 1 607 | 88% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 33 | 2% |
| csehek | 8 | 0% |
| németek | 35 | 2% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 130 | 7% |
| összlétszám | 1 816 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Kujnisch Ľudovít
SMER
Kujnisch Ľudovít
SMER-SD
Kujnisch Ľudovít
SMER-SD
Kujnisch Ľudovít
Független
Andrašková Stanislava
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 1269
Választási részvétel: 47.91 %
Kiadott boríték: 608
Bedobott boríték: 608Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 585
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Andrašková Stanislava | 248 | 42.39 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia | |
| Lőffler Ľuboš | 214 | 36.58 % | Független | |
| Šariška Marián | 76 | 12.99 % | Független | |
| Theis Martin | 47 | 8.03 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hleba Radoslav | 1. körzet | 310 | Független | ||
| Stoklasová Lenka | 1. körzet | 277 | Független | ||
| Šimko Dušan | 1. körzet | 252 | Független | ||
| Schriffel Peter | 1. körzet | 249 | SMER - SD | ||
| Kujnisch Lukáš | 1. körzet | 230 | Független | ||
| Mezenský Matej | 1. körzet | 199 | Független | ||
| Marcinko Peter | 1. körzet | 185 | Független | ||
| Theis Martin | 1. körzet | 185 | Független | ||
| Kluknavská Helena | 1. körzet | 184 | SMER - SD | ||
| Kovalčík Jaroslav | 1. körzet | 182 | SMER - SD | ||
| Šariška Marián | 1. körzet | 148 | Független | ||
| Žiga Juraj | 1. körzet | 144 | SRK | ||
| Imrich Štefan | 1. körzet | 134 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 269
Választási részvétel: 47.91 %
Bedobott boríték: 606Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 500
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Trnka Rastislav | 258 | 51.60 % | Független | |
| Šimko Igor | 116 | 23.20 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Porvažník Marián | 53 | 10.60 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Soročinová Monika Sofiya | 39 | 7.80 % | Független | |
| Kodrazi Džemal | 19 | 3.80 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 6
Érvényes szavazólap: 471
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Tomaško Dušan | 211 | 44.80 % | Független | ||
| Gross Ladislav | 181 | 38.43 % | SME RODINA | ||
| Petrik Igor | 180 | 38.22 % | Független | ||
| Weisz Róbert | 149 | 31.63 % | Független | ||
| Bašniar Anton | 78 | 16.56 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Geletka Štefan | 71 | 15.07 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Vilčko Michal | 49 | 10.40 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Böhm Gabriel | 39 | 8.28 % | Független | ||
| Drál Juraj | 37 | 7.86 % | SMER - SD | ||
| Dzugas Stanislav | 28 | 5.94 % | REPUBLIKA | ||
| Kalafus Ján | 28 | 5.94 % | SNS | ||
| Nagy Miroslav | 28 | 5.94 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Eperješiová Mária | 18 | 3.82 % | Konzervatívci | ||
| Šoltís Slavomír | 10 | 2.12 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 163 | 26.99% |
| OĽANO-NOVA | 138 | 22.85% |
| HLAS - SD | 75 | 12.42% |
| REPUBLIKA | 60 | 9.93% |
| PS | 50 | 8.28% |
| SNS | 25 | 4.14% |
| KDH | 19 | 3.15% |
| Piráti | 18 | 2.98% |
| SME RODINA | 15 | 2.48% |
| LSNS | 9 | 1.49% |
| SaS | 7 | 1.16% |
| MK | 5 | 0.83% |
| Demokrati | 5 | 0.83% |
| KSS | 4 | 0.66% |
| SOS | 3 | 0.50% |
| Modrí, Most-Híd | 3 | 0.50% |
| Egyéb | 5 | 0.83% |
| Érvényes szavazatok | 604 |
Gölnicbányai járás
Kassai kerület
Választásra jogosult: 1 264
Választási részvétel: 30.14 %
Bedobott boríték: 381Érvényes szavazólap: 378
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 203 | 53.70 % | |
| Korčok Ivan | 78 | 20.63 % | |
| Harabin Štefan | 61 | 16.14 % | |
| Matovič Igor | 19 | 5.03 % | |
| Kubiš Ján | 8 | 2.12 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 1.59 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.26 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.26 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.26 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 279
Választási részvétel: 14.70 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 65 | 35.71 % |
| REPUBLIKA | 41 | 22.53 % |
| PS | 22 | 12.09 % |
| HLAS - SD | 15 | 8.24 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | 6.04 % |
| Demokrati | 6 | 3.30 % |
| SNS | 5 | 2.75 % |
| SaS | 5 | 2.75 % |
| PATRIOT | 4 | 2.20 % |
| KDH | 4 | 2.20 % |
| MySlovensko | 1 | 0.55 % |
| SDKÚ - DS | 1 | 0.55 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.55 % |
| ĽSNS | 1 | 0.55 % |
| Érvényes szavazatok | 182 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 29 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 28 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 27 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 24 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 18 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 14 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 11 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 10 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 9 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 6 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 5 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 3 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 2 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 2 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Janco Andrej | REPUBLIKA | 2 |


