Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Sebedražie
Koordináták:
48.73178482, 18.62121010
Terület:
8,44 km2
Rang:
község
Népesség:
1771
Tszf. magasság:
335 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97205
Település kód:
514373
Szervezeti azonosító:
318485
Adóazonosító:
2021162836
Névelőfordulások
1773
Szebedras,
1786
Sebedrásch,
1808
Szebedrázs, Sebedraží,
1863
Szebedrázs,
1913
Szebed,
1920
Sebedražie
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Hlavná) 471/13
Telefon: 0465487239
Fax: 0465487239
E-mail: [email protected]
Honlap: sebedrazie.sk
Cím: (Hlavná) 471/13
Telefon: 0465487239
Fax: 0465487239
E-mail: [email protected]
Honlap: sebedrazie.sk
Polgármester:
Peregrim Radko (Független)
Peregrim Radko (Független)
Képviselő-testület:
Čertík Igor (KDH)
Hurtiš Martin (Független)
Húsková Ľudmila (Független)
Medňanský Vladimír (Független)
Peregrim Radko (Független)
Popelka Jaroslav (Független)
Šimková Alena (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 2 | 0% |
| szlovákok | 1 655 | 97% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 6 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 6 | 0% |
| ismeretlen | 45 | 3% |
| összlétszám | 1 715 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Juríček Peter
SMER
Juríček Peter
Független
Kolláriková Dana
Független
Kolláriková Dana
Független
Peregrim Radko
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1374
Választási részvétel: 57.93 %
Kiadott boríték: 796
Bedobott boríték: 795Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 783
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Peregrim Radko | 270 | 34.48 % | Független | |
| Svitok Dušan | 173 | 22.09 % | Független | |
| Grolmus Marek | 135 | 17.24 % | Független | |
| Medňanský Vladimír | 106 | 13.54 % | Független | |
| Hepnerová Katarína | 53 | 6.77 % | Független | |
| Kytková Marta | 34 | 4.34 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čertík Igor | 1. körzet | 435 | KDH | ||
| Peregrim Radko | 1. körzet | 418 | Független | ||
| Hurtiš Martin | 1. körzet | 356 | Független | ||
| Medňanský Vladimír | 1. körzet | 332 | Független | ||
| Šimková Alena | 1. körzet | 321 | Független | ||
| Húsková Ľudmila | 1. körzet | 315 | Független | ||
| Popelka Jaroslav | 1. körzet | 303 | Független | ||
| Boboková Klaudia | 1. körzet | 231 | Független | ||
| Krausko Jozef | 1. körzet | 191 | Független | ||
| Varhaníková Petra | 1. körzet | 181 | Független | ||
| Hepnerová Katarína | 1. körzet | 167 | Független | ||
| Kňaze Roman | 1. körzet | 142 | Független | ||
| Lukáňová Adriána | 1. körzet | 138 | Független | ||
| Kytková Marta | 1. körzet | 136 | Független | ||
| Hvolka Juraj | 1. körzet | 135 | Független | ||
| Sýkorová Iveta | 1. körzet | 117 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 374
Választási részvétel: 57.93 %
Bedobott boríték: 793Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 749
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 394 | 52.60 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 320 | 42.72 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Galas Daniel | 18 | 2.40 % | SLOVEXIT | |
| Choleva Lubomír | 17 | 2.27 % | VLASTENCI SK |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 646
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Gigac Branislav | 216 | 33.44 % | Független | ||
| Svítková Natália | 205 | 31.73 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Ďureje Michal | 184 | 28.48 % | Független | ||
| Oulehle Peter | 149 | 23.07 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Porubcová Eleonóra | 135 | 20.90 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Baková Zuzana | 112 | 17.34 % | Független | ||
| Macháčková Katarína | 104 | 16.10 % | Független | ||
| Hajšelová Petra | 98 | 15.17 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Smatana Ladislav | 98 | 15.17 % | Független | ||
| Dobiaš Michal | 95 | 14.71 % | Független | ||
| Divéky Emil | 91 | 14.09 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Čičmanec Tibor | 88 | 13.62 % | Független | ||
| Tomík Jozef | 88 | 13.62 % | Független | ||
| Beňová Viera | 87 | 13.47 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Leitman Lukáš | 87 | 13.47 % | Független | ||
| Porubec Ivan | 83 | 12.85 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Svítok Juraj | 83 | 12.85 % | Független | ||
| Paulík Peter | 81 | 12.54 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 81 | 12.54 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Turanovič Norbert | 80 | 12.38 % | Független | ||
| Adamec Branislav | 78 | 12.07 % | Független | ||
| Daňo Ján | 73 | 11.30 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Rebrová Katarína | 71 | 10.99 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Dzina Miroslav | 66 | 10.22 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Cvopa Dalibor | 64 | 9.91 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 325 | 31.83% |
| HLAS - SD | 179 | 17.53% |
| PS | 141 | 13.81% |
| SNS | 70 | 6.86% |
| REPUBLIKA | 61 | 5.97% |
| OĽANO-NOVA | 54 | 5.29% |
| SaS | 53 | 5.19% |
| KDH | 44 | 4.31% |
| SME RODINA | 40 | 3.92% |
| Demokrati | 29 | 2.84% |
| LSNS | 11 | 1.08% |
| Piráti | 6 | 0.59% |
| Egyéb | 8 | 0.78% |
| Érvényes szavazatok | 1 021 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 1 378
Választási részvétel: 57.33 %
Bedobott boríték: 790Érvényes szavazólap: 788
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 366 | 46.45 % | |
| Korčok Ivan | 263 | 33.38 % | |
| Harabin Štefan | 124 | 15.74 % | |
| Kubiš Ján | 14 | 1.78 % | |
| Matovič Igor | 10 | 1.27 % | |
| Dubovský Patrik | 4 | 0.51 % | |
| Kotleba Marian | 4 | 0.51 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 2 | 0.25 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.13 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 388
Választási részvétel: 36.82 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 188 | 38.37 % |
| PS | 105 | 21.43 % |
| REPUBLIKA | 74 | 15.10 % |
| HLAS - SD | 36 | 7.35 % |
| SaS | 23 | 4.69 % |
| KDH | 21 | 4.29 % |
| Demokrati | 17 | 3.47 % |
| SNS | 8 | 1.63 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | 1.63 % |
| ĽSNS | 4 | 0.82 % |
| KÚ | 3 | 0.61 % |
| ZR | 2 | 0.41 % |
| MySlovensko | 1 | 0.20 % |
| Érvényes szavazatok | 490 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 94 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 85 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 79 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 63 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 58 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 47 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 41 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 33 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 22 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 21 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 18 | ||
| Poliačik Martin | PS | 15 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 15 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 12 | ||
| Sulík Richard | SaS | 11 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 11 | ||
| Hojsík Martin | PS | 11 | ||
| Yar Lucia | PS | 11 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 9 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 9 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 9 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 8 | ||
| Cigánik Dávid | SMER - SD | 7 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 7 |


