Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Sačurov
Koordináták:
48.82112503, 21.69512749
Terület:
21,2 km2
Rang:
község
Népesség:
2362
Tszf. magasság:
124 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09413
Település kód:
529125
Szervezeti azonosító:
332810
Adóazonosító:
2020527377
Névelőfordulások
1773
Szacsur, Szacsurow,
1786
Sacschur,
1808
Szacsur, Sačurow,
1863
Szacsur,
1888
Szacsúr,
1892
Szacsur,
1902
Szacsúr,
1920
Sačurov
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Ul. osloboditeľov) 385
Telefon: 0574497277
Fax: 0574881250
E-mail: [email protected]
Honlap: sacurov.sk
Cím: (Ul. osloboditeľov) 385
Telefon: 0574497277
Fax: 0574881250
E-mail: [email protected]
Honlap: sacurov.sk
Polgármester:
Barát Peter (Független)
Barát Peter (Független)
Képviselő-testület:
Baran Ivan (KDH)
Nemčíková Gabriela (Független)
Roman Jozef (Független)
Roman Maroš (KDH)
Sidor Ladislav (Független)
Tkáč Ján (Független)
Trella Radko (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 499 | 60% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 816 | 33% |
| ukránok | 3 | 0% |
| csehek | 4 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 3 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 150 | 6% |
| összlétszám | 2 478 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Barát Peter
Független
Barát Peter
Független
Barát Peter
Független
Barát Peter
Független
Barát Peter
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1715
Választási részvétel: 51.31 %
Kiadott boríték: 880
Bedobott boríték: 878Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 838
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Barát Peter | 607 | 72.43 % | Független | |
| Sidor Ladislav | 231 | 27.57 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Baran Ivan | 1. körzet | 429 | KDH | ||
| Roman Maroš | 1. körzet | 350 | KDH | ||
| Nemčíková Gabriela | 1. körzet | 321 | Független | ||
| Sidor Ladislav | 1. körzet | 314 | Független | ||
| Roman Jozef | 1. körzet | 280 | Független | ||
| Trella Radko | 1. körzet | 277 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Tkáč Ján | 1. körzet | 271 | Független | ||
| Romanová Marína | 1. körzet | 254 | KDH | ||
| Danková Katarína | 1. körzet | 229 | Független | ||
| Tokár Pavol | 1. körzet | 192 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bereščíková Ľubica | 1. körzet | 169 | KDH | ||
| Begala Ondrej | 1. körzet | 164 | SMER - SD | ||
| Karchňák Tomáš | 1. körzet | 156 | SV | ||
| Guman Milan | 1. körzet | 138 | SRK | ||
| Kotran Ján | 1. körzet | 124 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 712
Választási részvétel: 46.50 %
Bedobott boríték: 789Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 657
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 342 | 52.05 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 157 | 23.90 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 102 | 15.53 % | Független | |
| Lešková Monika | 23 | 3.50 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 7 | 1.07 % | Független | |
| Geci Marián | 6 | 0.91 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 5 | 0.76 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 5 | 0.76 % | SLOVEXIT | |
| Ištok Jozef | 3 | 0.46 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 2 | 0.30 % | Jednota Slovanov |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 600
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Ragan Ján | 182 | 30.33 % | Független | ||
| Karol Ján | 141 | 23.50 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Zubková Ľubica | 130 | 21.67 % | Független | ||
| Kobielský Alfonz | 117 | 19.50 % | Független | ||
| Migaľ Samuel | 114 | 19.00 % | Független | ||
| Kocák Peter | 103 | 17.17 % | Független | ||
| Baran Jozef | 97 | 16.17 % | Független | ||
| Cerula Marek | 83 | 13.83 % | Független | ||
| Berta Jozef | 80 | 13.33 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jenčo Michal | 61 | 10.17 % | Független | ||
| Lešková Monika | 61 | 10.17 % | SNS | ||
| Čalfa Róbert | 60 | 10.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Duda Stanislav | 58 | 9.67 % | Független | ||
| Sarik Dominik | 58 | 9.67 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Goga Peter | 56 | 9.33 % | SMER - SD | ||
| Hudák Peter | 53 | 8.83 % | REPUBLIKA | ||
| Tkáč Ján | 52 | 8.67 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bačovčin Milan | 49 | 8.17 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Fedorčák Pavol | 48 | 8.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kočišová Jana | 47 | 7.83 % | REPUBLIKA | ||
| Makatúra Jaroslav | 45 | 7.50 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bužo Lukáš | 40 | 6.67 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihalčin Jozef | 40 | 6.67 % | REPUBLIKA | ||
| Krišanda Ján | 37 | 6.17 % | SNS | ||
| Baran Michal | 34 | 5.67 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 289 | 28.09% |
| OĽANO-NOVA | 266 | 25.85% |
| HLAS - SD | 128 | 12.44% |
| REPUBLIKA | 76 | 7.39% |
| KDH | 70 | 6.80% |
| SNS | 63 | 6.12% |
| PS | 48 | 4.66% |
| SaS | 23 | 2.24% |
| Demokrati | 20 | 1.94% |
| SME RODINA | 19 | 1.85% |
| LSNS | 10 | 0.97% |
| Piráti | 7 | 0.68% |
| MK | 1 | 0.10% |
| Egyéb | 9 | 0.87% |
| Érvényes szavazatok | 1 029 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 1 652
Választási részvétel: 40.68 %
Bedobott boríték: 670Érvényes szavazólap: 661
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 338 | 51.13 % | |
| Korčok Ivan | 145 | 21.94 % | |
| Harabin Štefan | 131 | 19.82 % | |
| Matovič Igor | 33 | 4.99 % | |
| Kubiš Ján | 6 | 0.91 % | |
| Dubovský Patrik | 5 | 0.76 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.30 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.15 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 664
Választási részvétel: 19.11 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 113 | 35.53 % |
| REPUBLIKA | 75 | 23.58 % |
| PS | 39 | 12.26 % |
| HLAS - SD | 30 | 9.43 % |
| KDH | 25 | 7.86 % |
| Demokrati | 9 | 2.83 % |
| SaS | 8 | 2.52 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | 2.52 % |
| SNS | 6 | 1.89 % |
| ĽSNS | 3 | 0.94 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.31 % |
| KÚ | 1 | 0.31 % |
| Érvényes szavazatok | 318 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 64 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 61 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 52 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 42 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 40 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 30 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 17 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 15 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 15 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 14 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 12 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 11 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 9 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 8 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 7 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 5 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 5 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 5 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 5 | ||
| Sulík Richard | SaS | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 5 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 4 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 4 |


