Áttekintés
Hivatalos kisebbségi nyelvek:
roma
Hivatalos szlovák megnevezés:
Švedlár
Koordináták:
48.81248856, 20.71074104
Terület:
84,49 km2
Rang:
község
Népesség:
2106
Tszf. magasság:
481 m
Körzethívószám:
+421 (0) 53
Irányítószám:
05334
Település kód:
543659
Szervezeti azonosító:
329681
Adóazonosító:
2021259471
Névelőfordulások
1773
Svedler, Schwedler, Swedlar,
1786
Schwedler,
1808
Svedlér, Schwedler, Sswedlár,
1863
Svedlér,
1920
Švedlár,
1927
Švedlár, Schwedler,
1948
Švedlár
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Švedlár) 87
Telefon: 0534172010
E-mail: [email protected]
Honlap: svedlar.sk
Cím: (Švedlár) 87
Telefon: 0534172010
E-mail: [email protected]
Honlap: svedlar.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 07:00-15:00; 12:00-13:00Zárva
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 07:00-15:00; 12:00-13:00
Csütörtök: 07:00-15:00; 12:00-13:00
Péntek: nincs ügyfélfogadás
Polgármester:
Plachetka Arpád (HLAS - sociálna demokracia)
Plachetka Arpád (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Blaško Jozef (REPUBLIKA)
Bosák Ján (SMER - SD)
Ivančo Lukáš (SV)
Končík Vladimír (SMER - SD)
Műnnich Richard (HLAS - sociálna demokracia)
Plachetka Aron (HLAS - sociálna demokracia)
Plachetková Petra (HLAS - sociálna demokracia)
Vargová Janka (KDH)
Vozár Tomáš (SRK)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 1 759 | 83% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 185 | 9% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 3 | 0% |
| németek | 15 | 1% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 145 | 7% |
| összlétszám | 2 112 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Münnich Oskár
SMER, SF, HZD, S.O.S., ĽS-HZDS, SMK-MKP
Končík Vladimír
SDKÚ-DS, KDH, SIEŤ
Končík Vladimír
KDH, SaS, ŠANCA
Plachetka Arpád
Hlas - sociálna demokracia
Plachetka Arpád
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 1599
Választási részvétel: 61.66 %
Kiadott boríték: 986
Bedobott boríték: 983Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 954
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Plachetka Arpád | 602 | 63.10 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Končík Vladimír | 352 | 36.90 % | SMER - SD, SNS, REPUBLIKA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Plachetková Petra | 1. körzet | 357 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Blaško Jozef | 1. körzet | 316 | REPUBLIKA | ||
| Vozár Tomáš | 1. körzet | 281 | SRK | ||
| Vargová Janka | 1. körzet | 276 | KDH | ||
| Ivančo Lukáš | 1. körzet | 261 | SV | ||
| Končík Vladimír | 1. körzet | 256 | SMER - SD | ||
| Műnnich Richard | 1. körzet | 220 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bosák Ján | 1. körzet | 202 | SMER - SD | ||
| Plachetka Aron | 1. körzet | 202 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Liptai Miroslav | 1. körzet | 198 | Független | ||
| Pukleja Milan | 1. körzet | 193 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Plachetka Ivan | 1. körzet | 189 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Moskalová Ľudmila | 1. körzet | 187 | SaS | ||
| Horvathová Monika | 1. körzet | 185 | OKS | ||
| Plachetka Marián | 1. körzet | 179 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Krass Štefan | 1. körzet | 171 | SaS | ||
| Plachetka Filip | 1. körzet | 171 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Plachetka Mário | 1. körzet | 167 | SRK | ||
| Varga Ladislav | 1. körzet | 164 | SNS | ||
| Plachetka Pavol | 1. körzet | 162 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Plachetka Miroslav | 1. körzet | 154 | SRK | ||
| Sakáč Patrik | 1. körzet | 148 | SV | ||
| Horváth Július | 1. körzet | 145 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Plachetka Pavol | 1. körzet | 144 | SRK | ||
| Plachetka Viktor | 1. körzet | 131 | SRK |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 599
Választási részvétel: 57.35 %
Bedobott boríték: 914Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 587
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Šimko Igor | 213 | 36.29 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Trnka Rastislav | 207 | 35.26 % | Független | |
| Porvažník Marián | 55 | 9.37 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Soročinová Monika Sofiya | 36 | 6.13 % | Független | |
| Kodrazi Džemal | 33 | 5.62 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 6
Érvényes szavazólap: 582
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Tomaško Dušan | 283 | 48.63 % | Független | ||
| Petrik Igor | 181 | 31.10 % | Független | ||
| Bašniar Anton | 133 | 22.85 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Geletka Štefan | 133 | 22.85 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Kalafus Ján | 90 | 15.46 % | SNS | ||
| Weisz Róbert | 87 | 14.95 % | Független | ||
| Gross Ladislav | 80 | 13.75 % | SME RODINA | ||
| Drál Juraj | 50 | 8.59 % | SMER - SD | ||
| Dzugas Stanislav | 42 | 7.22 % | REPUBLIKA | ||
| Nagy Miroslav | 40 | 6.87 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Vilčko Michal | 40 | 6.87 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Eperješiová Mária | 32 | 5.50 % | Konzervatívci | ||
| Böhm Gabriel | 26 | 4.47 % | Független | ||
| Šoltís Slavomír | 20 | 3.44 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 257 | 36.71% |
| HLAS - SD | 188 | 26.86% |
| SMER SD | 120 | 17.14% |
| PS | 42 | 6.00% |
| REPUBLIKA | 25 | 3.57% |
| SNS | 21 | 3.00% |
| Demokrati | 14 | 2.00% |
| SME RODINA | 12 | 1.71% |
| KDH | 6 | 0.86% |
| LSNS | 3 | 0.43% |
| SaS | 3 | 0.43% |
| Egyéb | 9 | 1.29% |
| Érvényes szavazatok | 700 |
Gölnicbányai járás
Kassai kerület
Választásra jogosult: 1 565
Választási részvétel: 24.15 %
Bedobott boríték: 378Érvényes szavazólap: 377
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 221 | 58.62 % | |
| Korčok Ivan | 73 | 19.36 % | |
| Harabin Štefan | 53 | 14.06 % | |
| Matovič Igor | 17 | 4.51 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 1.33 % | |
| Kubiš Ján | 5 | 1.33 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.27 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.27 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.27 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 575
Választási részvétel: 16.89 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 72 | 28.46 % |
| SMER - SD | 49 | 19.37 % |
| REPUBLIKA | 41 | 16.21 % |
| PS | 32 | 12.65 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 15 | 5.93 % |
| ZR | 9 | 3.56 % |
| Demokrati | 7 | 2.77 % |
| KDH | 7 | 2.77 % |
| Volt SK | 5 | 1.98 % |
| PATRIOT | 4 | 1.58 % |
| SaS | 4 | 1.58 % |
| SNS | 2 | 0.79 % |
| KSS | 2 | 0.79 % |
| MySlovensko | 1 | 0.40 % |
| SOSK | 1 | 0.40 % |
| ĽSNS | 1 | 0.40 % |
| KÚ | 1 | 0.40 % |
| Érvényes szavazatok | 253 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Šimko Igor | HLAS - SD | 63 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 31 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 27 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 24 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 22 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 19 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 16 | ||
| Pinke Loretta | HLAS - SD | 13 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 12 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | ||
| Hojsík Martin | PS | 9 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 5 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 5 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 4 | ||
| Matta Tomáš | Volt SK | 4 | ||
| Michaláková Gabriela | PATRIOT | 3 | ||
| Viktorín Jozef | REPUBLIKA | 3 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 3 |
