Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Šelpice
Koordináták:
48.43331909, 17.53013992
Terület:
10,17 km2
Rang:
község
Népesség:
875
Tszf. magasság:
164 m
Körzethívószám:
+421 (0) 33
Irányítószám:
91909
Település kód:
556670
Szervezeti azonosító:
682225
Névelőfordulások
1773
Selpicz, Schelpitz, Selpicze,
1786
Schelpitz,
1808
Selpicz, Sselpice,
1863
Selpic,
1888
Selpőc,
1920
Šelpice
1990
Šelpice
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Šelpice) 195
Telefon: 0335529103
Fax: 0335529103
E-mail: [email protected]
Honlap: selpice.sk
Cím: (Šelpice) 195
Telefon: 0335529103
Fax: 0335529103
E-mail: [email protected]
Honlap: selpice.sk
Polgármester:
Lutišan Vladimír (Független)
Lutišan Vladimír (Független)
Képviselő-testület:
Debrecký Ľuboš (Független)
Jurčí Jaroslav (KDH)
Lutišan Jozef (HLAS - sociálna demokracia)
Sabo Jozef (HLAS - sociálna demokracia)
Vadovič Miroslav (Független)
Valášek Ľubomír (HLAS - sociálna demokracia)
Valovičová Jarmila (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 6 | 1% |
| szlovákok | 835 | 91% |
| romák | 1 | 0% |
| csehek | 7 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 8 | 1% |
| ismeretlen | 60 | 7% |
| összlétszám | 917 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Opálková Ružena
Független
Opálková Ružena
Független
Opálková Ružena
Független
Lutišan Vladimír
Hlas - sociálna demokracia
Lutišan Vladimír
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 736
Választási részvétel: 35.60 %
Kiadott boríték: 262
Bedobott boríték: 259Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 222
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lutišan Vladimír | 222 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Debrecký Ľuboš | 1. körzet | 161 | Független | ||
| Vadovič Miroslav | 1. körzet | 158 | Független | ||
| Lutišan Jozef | 1. körzet | 147 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Valovičová Jarmila | 1. körzet | 147 | Független | ||
| Valášek Ľubomír | 1. körzet | 137 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jurčí Jaroslav | 1. körzet | 122 | KDH | ||
| Sabo Jozef | 1. körzet | 106 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 736
Választási részvétel: 35.73 %
Bedobott boríték: 262Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 235
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Viskupič Jozef | 172 | 73.19 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | |
| Lančarič Matej | 30 | 12.77 % | Független | |
| Hambálek Peter | 22 | 9.36 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | |
| Cehlárik Jaroslav | 4 | 1.70 % | PRAVDA | |
| Dohál Róbert | 4 | 1.70 % | ApS | |
| Pollák Štefan | 2 | 0.85 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | |
| Berényi József | 1 | 0.43 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 237
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bočko Ivan | 118 | 49.79 % | Független | ||
| Viskupič Marián | 64 | 27.00 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Mráz Rastislav | 54 | 22.78 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Baroš Branislav | 51 | 21.52 % | TPK | ||
| Kramár Branislav | 51 | 21.52 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Kozoň Josef Filip | 50 | 21.10 % | NOVA | ||
| Lančarič Matej | 48 | 20.25 % | Független | ||
| Matula David | 47 | 19.83 % | Független | ||
| Bošnáková Zuzana | 41 | 17.30 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Bolemanová Kristína | 38 | 16.03 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Helt Petra | 34 | 14.35 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Halaksa Martin | 32 | 13.50 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Horváthová Ľubica | 29 | 12.24 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Krištofík Miloš | 27 | 11.39 % | TPK | ||
| Neštický Marek | 27 | 11.39 % | Független | ||
| Ďurková Katarína | 25 | 10.55 % | Független | ||
| Škorec Marcel | 25 | 10.55 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Hambálek Peter | 24 | 10.13 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Benová Mária | 23 | 9.70 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Fridrichová Jana | 23 | 9.70 % | TPK | ||
| Gubrická Marta | 23 | 9.70 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Krajčo Marcel | 23 | 9.70 % | Független | ||
| Baďura Juraj | 22 | 9.28 % | Független | ||
| Galbavý Marián | 22 | 9.28 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Voleková Lívia | 20 | 8.44 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 121 | 22.28% |
| PS | 104 | 19.15% |
| HLAS - SD | 81 | 14.92% |
| OĽANO-NOVA | 80 | 14.73% |
| SaS | 46 | 8.47% |
| KDH | 29 | 5.34% |
| REPUBLIKA | 27 | 4.97% |
| SNS | 23 | 4.24% |
| SME RODINA | 16 | 2.95% |
| Demokrati | 6 | 1.10% |
| MK | 1 | 0.18% |
| Egyéb | 9 | 1.66% |
| Érvényes szavazatok | 543 |
Nagyszombati járás
Nagyszombati kerület
Választásra jogosult: 731
Választási részvétel: 59.37 %
Bedobott boríték: 434Érvényes szavazólap: 434
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 201 | 46.31 % | |
| Pellegrini Peter | 151 | 34.79 % | |
| Harabin Štefan | 55 | 12.67 % | |
| Matovič Igor | 14 | 3.23 % | |
| Dubovský Patrik | 6 | 1.38 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 0.92 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 0.69 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 729
Választási részvétel: 34.84 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 69 | 27.60 % |
| SMER - SD | 54 | 21.60 % |
| REPUBLIKA | 42 | 16.80 % |
| KDH | 36 | 14.40 % |
| SaS | 14 | 5.60 % |
| HLAS - SD | 13 | 5.20 % |
| Demokrati | 8 | 3.20 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | 2.80 % |
| SNS | 5 | 2.00 % |
| ZR | 2 | 0.80 % |
| Érvényes szavazatok | 250 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 50 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 32 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 31 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 27 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 21 | ||
| Hojsík Martin | PS | 20 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 20 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 18 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 14 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 12 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 10 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 8 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 8 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 8 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 6 | ||
| Karas Viliam | KDH | 6 | ||
| Sulík Richard | SaS | 6 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 6 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 4 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 4 |


