Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Krivé
Koordináták:
49.29259872, 21.15210533
Terület:
5,28 km2
Rang:
község
Népesség:
219
Tszf. magasság:
417 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08604
Település kód:
519405
Szervezeti azonosító:
322199
Adóazonosító:
2020623187
Névelőfordulások
1773
Kriva, Kriwe,
1786
Kriwa,
1808
Kriva, Křiwé, Krywé,
1863
Kriva,
1873
Krive,
1907
Sárosgörbény,
1920
Krivé
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Krivé) 25
Telefon: 0544793222
E-mail: [email protected]
Honlap: krive.estranky.sk/
Cím: (Krivé) 25
Telefon: 0544793222
E-mail: [email protected]
Honlap: krive.estranky.sk/
Polgármester:
Vojtašková Jana (Független)
Vojtašková Jana (Független)
Képviselő-testület:
Homa Marek (HLAS - sociálna demokracia)
Lazor Marek (HLAS - sociálna demokracia)
Rohaľ Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Šárik Judita (KDH)
Ševcov Ján (SNS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| szlovákok | 206 | 97% |
| ruszinok | 4 | 2% |
| ukránok | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 1 | 0% |
| összlétszám | 212 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Oslacká Anna
SNS
Steranka Ján
SMER-SD
Steranka Ján
SMER-SD
Steranka Ján
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Vojtašková Jana
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 168
Választási részvétel: 78.57 %
Kiadott boríték: 132
Bedobott boríték: 132Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 128
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Vojtašková Jana | 53 | 41.41 % | Független | |
| Jurkyová Daniela | 48 | 37.50 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Steranková Stanková Jana | 17 | 13.28 % | SMER - SD | |
| Richveisová Anna | 10 | 7.81 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Rohaľ Ján | 1. körzet | 82 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šárik Judita | 1. körzet | 66 | KDH | ||
| Lazor Marek | 1. körzet | 65 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Homa Marek | 1. körzet | 63 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ševcov Ján | 1. körzet | 54 | SNS | ||
| Mochnacký Zdenko | 1. körzet | 47 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Oslacká Miroslava | 1. körzet | 42 | SNS | ||
| Volčková Hana | 1. körzet | 42 | SNS | ||
| Lazorová Júlia | 1. körzet | 30 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihalik Ľubomír | 1. körzet | 28 | SMER - SD | ||
| Steranka Ján | 1. körzet | 22 | SMER - SD | ||
| Steranková Stanková Jana | 1. körzet | 18 | SMER - SD | ||
| Steranka Jozef | 1. körzet | 12 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 168
Választási részvétel: 78.57 %
Bedobott boríték: 132Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 118
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 44 | 37.29 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 44 | 37.29 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 12 | 10.17 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 5 | 4.24 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 5 | 4.24 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 2 | 1.69 % | Független | |
| Geci Marián | 2 | 1.69 % | Független | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 130
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kmec Jozef | 108 | 83.08 % | Független | ||
| Bochňa Juraj | 33 | 25.38 % | Független | ||
| Mihaľ Patrik | 30 | 23.08 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ceľuch Pavol | 27 | 20.77 % | Független | ||
| Hankovský Stanislav | 27 | 20.77 % | SMER - SD | ||
| Lazorová Andrea | 27 | 20.77 % | Független | ||
| Hij Štefan | 18 | 13.85 % | Független | ||
| Kaščák Marcel | 18 | 13.85 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 16 | 12.31 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Soroka Stanislav | 14 | 10.77 % | Független | ||
| Gernát Stanislav | 13 | 10.00 % | SMER - SD | ||
| Lazor Ján | 13 | 10.00 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Goriščák Pavol | 11 | 8.46 % | SNS | ||
| Pangrác-Piter Ľubomír | 11 | 8.46 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jutka Martin | 9 | 6.92 % | SMER - SD | ||
| Čupeľa Radovan | 8 | 6.15 % | REPUBLIKA | ||
| Harčarufka Štefan | 8 | 6.15 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Olejár Miloslav | 8 | 6.15 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 8 | 6.15 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hoľpit Vincent | 7 | 5.38 % | Független | ||
| Mochnacká Marta | 7 | 5.38 % | Bratia Slovenska | ||
| Halecký Jozef | 6 | 4.62 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hudák Marek | 6 | 4.62 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Šimco Marek | 6 | 4.62 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Baran Vladimír | 5 | 3.85 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 40 | 32.26% |
| HLAS - SD | 36 | 29.03% |
| SNS | 13 | 10.48% |
| KDH | 12 | 9.68% |
| SME RODINA | 7 | 5.65% |
| REPUBLIKA | 6 | 4.84% |
| PS | 3 | 2.42% |
| Demokrati | 2 | 1.61% |
| KSS | 1 | 0.81% |
| LSNS | 1 | 0.81% |
| SaS | 1 | 0.81% |
| OĽANO-NOVA | 1 | 0.81% |
| PRINCÍP | 1 | 0.81% |
| Érvényes szavazatok | 124 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 170
Választási részvétel: 57.65 %
Bedobott boríték: 98Érvényes szavazólap: 97
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 66 | 68.04 % | |
| Korčok Ivan | 15 | 15.46 % | |
| Harabin Štefan | 10 | 10.31 % | |
| Kubiš Ján | 2 | 2.06 % | |
| Matovič Igor | 2 | 2.06 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 1.03 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 1.03 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 167
Választási részvétel: 29.34 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 19 | 38.78 % |
| HLAS - SD | 9 | 18.37 % |
| REPUBLIKA | 7 | 14.29 % |
| PS | 4 | 8.16 % |
| SNS | 3 | 6.12 % |
| KDH | 3 | 6.12 % |
| SaS | 2 | 4.08 % |
| KÚ | 1 | 2.04 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 2.04 % |
| Érvényes szavazatok | 49 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Beňová Monika | SMER - SD | 11 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 10 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 10 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 6 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 4 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Danko Andrej | SNS | 3 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 3 | ||
| Puškárová Paula | HLAS - SD | 3 | ||
| Viktorín Jozef | REPUBLIKA | 2 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 2 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 2 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 1 | ||
| Šimkovičová Martina | SNS | 1 | ||
| Michelko Roman | SNS | 1 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 1 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 1 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 1 | ||
| Karas Viliam | KDH | 1 | ||
| Sulík Richard | SaS | 1 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 1 | ||
| Henčeková Slavomíra | SaS | 1 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 1 |


