Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Rokytov
Koordináták:
49.31719208, 21.18962669
Terület:
5,14 km2
Rang:
község
Népesség:
562
Tszf. magasság:
315 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08601
Település kód:
519774
Szervezeti azonosító:
322563
Adóazonosító:
2020624650
Névelőfordulások
1773
Rokito, Rokituw,
1786
Rokitó, Rokytow,
1863
Rokitó,
1920
Rokytov
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Rokytov) 115
Telefon: 0544722646
Fax: 0544722646
E-mail: [email protected]
Honlap: obecrokytov.sk/
Cím: (Rokytov) 115
Telefon: 0544722646
Fax: 0544722646
E-mail: [email protected]
Honlap: obecrokytov.sk/
Polgármester:
Pangrác-Piter Ľubomír (HLAS - sociálna demokracia)
Pangrác-Piter Ľubomír (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Banas Rastislav (SLOVENSKO, SaS)
Gordán Milan (HLAS - sociálna demokracia)
Hankovský Andrej (SMER - SD)
Kaňuch Andrej (SMER - SD)
Knap Marek (Független)
Molčan Marek (HLAS - sociálna demokracia)
Pituch Peter (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| szlovákok | 515 | 93% |
| ruszinok | 2 | 0% |
| romák | 25 | 5% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 7 | 1% |
| összlétszám | 552 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Pangrác-Piter Ľubomír
SMER
Pangrác-Piter Ľubomír
SMER-SD
Pangrác-Piter Ľubomír
SMER-SD
Pangrác-Piter Ľubomír
Hlas - sociálna demokracia
Pangrác-Piter Ľubomír
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 438
Választási részvétel: 77.17 %
Kiadott boríték: 338
Bedobott boríték: 338Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 330
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Pangrác-Piter Ľubomír | 184 | 55.76 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Miševová Eva | 129 | 39.09 % | Független | |
| Ščerba Erik | 17 | 5.15 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Molčan Marek | 1. körzet | 185 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gordán Milan | 1. körzet | 168 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Knap Marek | 1. körzet | 167 | Független | ||
| Hankovský Andrej | 1. körzet | 146 | SMER - SD | ||
| Banas Rastislav | 1. körzet | 130 | SLOVENSKO, SaS | ||
| Kaňuch Andrej | 1. körzet | 128 | SMER - SD | ||
| Pituch Peter | 1. körzet | 121 | Független | ||
| Petrič Vladimír | 1. körzet | 109 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kostár Andrej | 1. körzet | 108 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Billý Jozef | 1. körzet | 78 | SLOVENSKO, SaS | ||
| Bilý Róbert | 1. körzet | 76 | SLOVENSKO, SaS | ||
| Billý Martin | 1. körzet | 73 | SLOVENSKO, SaS | ||
| Miko Milan | 1. körzet | 73 | SLOVENSKO, SaS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 438
Választási részvétel: 77.17 %
Bedobott boríték: 338Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 263
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 108 | 41.06 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 92 | 34.98 % | REPUBLIKA | |
| Čureja Drahomír | 22 | 8.37 % | Független | |
| Migaľ Samuel | 10 | 3.80 % | Független | |
| Geci Marián | 6 | 2.28 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 6 | 2.28 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 3 | 1.14 % | Független | |
| Lešková Monika | 3 | 1.14 % | SNS | |
| Stanko Ján | 3 | 1.14 % | SLOVEXIT | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 275
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Pangrác-Piter Ľubomír | 169 | 61.45 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ceľuch Pavol | 73 | 26.55 % | Független | ||
| Bochňa Juraj | 72 | 26.18 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 62 | 22.55 % | Független | ||
| Hankovský Stanislav | 55 | 20.00 % | SMER - SD | ||
| Mihaľ Patrik | 52 | 18.91 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kaščák Marcel | 44 | 16.00 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 38 | 13.82 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 36 | 13.09 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Popjaková Adriana | 35 | 12.73 % | Független | ||
| Hudák Marek | 30 | 10.91 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Baran Vladimír | 20 | 7.27 % | Független | ||
| Harčarufka Štefan | 18 | 6.55 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Šimco Marek | 18 | 6.55 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bujňák Vincent | 17 | 6.18 % | Független | ||
| Lazorová Andrea | 16 | 5.82 % | Független | ||
| Dulenčin Peter | 15 | 5.45 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Tribus Marcel | 15 | 5.45 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Batík Ján | 13 | 4.73 % | MySlovensko | ||
| Hij Štefan | 12 | 4.36 % | Független | ||
| Gernát Stanislav | 11 | 4.00 % | SMER - SD | ||
| Hoľpit Vincent | 11 | 4.00 % | Független | ||
| Marcinov Martin | 11 | 4.00 % | SMER - SD | ||
| Mihaľ František | 11 | 4.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Herstek Milan | 10 | 3.64 % | Bratia Slovenska |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 76 | 25.08% |
| KDH | 57 | 18.81% |
| SMER SD | 52 | 17.16% |
| HLAS - SD | 50 | 16.50% |
| SNS | 19 | 6.27% |
| PS | 19 | 6.27% |
| REPUBLIKA | 11 | 3.63% |
| SaS | 9 | 2.97% |
| SME RODINA | 4 | 1.32% |
| Demokrati | 4 | 1.32% |
| Egyéb | 2 | 0.66% |
| Érvényes szavazatok | 303 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 442
Választási részvétel: 46.15 %
Bedobott boríték: 204Érvényes szavazólap: 197
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 83 | 42.13 % | |
| Pellegrini Peter | 81 | 41.12 % | |
| Harabin Štefan | 26 | 13.20 % | |
| Matovič Igor | 4 | 2.03 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 0.51 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.51 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.51 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 445
Választási részvétel: 27.64 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 26 | 22.22 % |
| PS | 20 | 17.09 % |
| REPUBLIKA | 19 | 16.24 % |
| HLAS - SD | 17 | 14.53 % |
| KDH | 15 | 12.82 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 9 | 7.69 % |
| Demokrati | 5 | 4.27 % |
| SaS | 3 | 2.56 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.85 % |
| SNS | 1 | 0.85 % |
| ZR | 1 | 0.85 % |
| Érvényes szavazatok | 117 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 17 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 16 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 8 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 8 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 7 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 7 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 7 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Karas Viliam | KDH | 5 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 3 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 3 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 2 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 2 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 2 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 2 | ||
| Hojsík Martin | PS | 2 |


