Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Lehota nad Rimavicou
Településrészek:
1918 előtti vármegye, járás, rang:
Gömör-Kishont vármegye
Rimaszombati járás
kisközség
Rimaszombati járás
kisközség
Koordináták:
48.51262283, 19.90561295
Terület:
30,07 km2
Rang:
község
Népesség:
271
Tszf. magasság:
270 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98053
Település kód:
515124
Szervezeti azonosító:
649848
Adóazonosító:
2021275674
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
Rima Lehota. Tót falu Hont Várm. földes Urai több Urak, lakosai leg inkább evangelikusok, fekszik Rima Bányának szomszédságában, mellynek filiája, legelője, fája elég, kaszállója kevés, piatzozása Rimaszombatban, a’ lakosok többnyire szántó vető, kerék, rotska, és dézsa tsinálók, földgye hegyes, és vad vizes.
Névelőfordulások
1957
Lehota nad Rimavicou
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Lehota nad Rimavicou) 134
Telefon: 0475495438
Fax: 0475495438
E-mail: [email protected]
Cím: (Lehota nad Rimavicou) 134
Telefon: 0475495438
Fax: 0475495438
E-mail: [email protected]
Polgármester:
Antal Ivan (HLAS - sociálna demokracia)
Antal Ivan (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Belko Lukáš (HLAS - sociálna demokracia)
Gonda Peter (HLAS - sociálna demokracia)
Kamenský Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Murinček Ján (Független)
Parobeková Jana (SNS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 2 | 1% |
| szlovákok | 267 | 96% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 5 | 2% |
| ismeretlen | 2 | 1% |
| összlétszám | 277 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Ulický Vladimír
KSS
Antal Ivan
SMER-SD
Antal Ivan
SMER-SD
Antal Ivan
Hlas - sociálna demokracia, SME RODINA
Antal Ivan
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 222
Választási részvétel: 49.10 %
Kiadott boríték: 109
Bedobott boríték: 109Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 103
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Antal Ivan | 103 | 100.00 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Gonda Peter | 1. körzet | 62 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Belko Lukáš | 1. körzet | 53 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kamenský Ján | 1. körzet | 53 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Parobeková Jana | 1. körzet | 53 | SNS | ||
| Murinček Ján | 1. körzet | 46 | Független | ||
| Sendrei Marián | 1. körzet | 45 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Antalová Kamila | 1. körzet | 41 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Fiľo Tomáš | 1. körzet | 41 | Független | ||
| Baričová Lucia | 1. körzet | 24 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 222
Választási részvétel: 36.49 %
Bedobott boríték: 81Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 75
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 36 | 48.00 % | Független | |
| Suja Miroslav | 23 | 30.67 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 11 | 14.67 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 3 | 4.00 % | SV | |
| Albert Michal | 2 | 2.67 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 0 | 0.00 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 69
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Vrábľová Stanislava | 22 | 31.88 % | Független | ||
| Bračoková Iveta | 14 | 20.29 % | SMER - SD, SNS | ||
| Skýpala Ján | 13 | 18.84 % | Független | ||
| Balog Július | 12 | 17.39 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Suja Juraj | 10 | 14.49 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Baníková Andrea | 9 | 13.04 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Brisudová Martina | 7 | 10.14 % | Független | ||
| Karásek Peter | 7 | 10.14 % | REPUBLIKA | ||
| Bračoková Lívia | 6 | 8.70 % | Független | ||
| Václavíková Svetlana | 4 | 5.80 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Matúška Branislav | 2 | 2.90 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 39 | 30.23% |
| SMER SD | 35 | 27.13% |
| PS | 10 | 7.75% |
| REPUBLIKA | 9 | 6.98% |
| LSNS | 7 | 5.43% |
| SaS | 7 | 5.43% |
| OĽANO-NOVA | 5 | 3.88% |
| SME RODINA | 5 | 3.88% |
| SNS | 4 | 3.10% |
| Demokrati | 3 | 2.33% |
| KDH | 2 | 1.55% |
| KSS | 1 | 0.78% |
| MySlovensko | 1 | 0.78% |
| KARMA | 1 | 0.78% |
| Érvényes szavazatok | 129 |
Rimaszombati járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 226
Választási részvétel: 42.04 %
Bedobott boríték: 95Érvényes szavazólap: 95
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 50 | 52.63 % | |
| Korčok Ivan | 22 | 23.16 % | |
| Harabin Štefan | 13 | 13.68 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 6.32 % | |
| Matovič Igor | 2 | 2.11 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 1.05 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 1.05 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 257
Választási részvétel: 44.36 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 31 | 27.43 % |
| PS | 25 | 22.12 % |
| REPUBLIKA | 19 | 16.81 % |
| HLAS - SD | 17 | 15.04 % |
| SaS | 8 | 7.08 % |
| Demokrati | 4 | 3.54 % |
| SNS | 4 | 3.54 % |
| ĽSNS | 4 | 3.54 % |
| KDH | 1 | 0.88 % |
| Érvényes szavazatok | 113 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 18 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 18 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 18 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 16 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 12 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 7 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 7 | ||
| Wiezik Michal | PS | 7 | ||
| Sulík Richard | SaS | 6 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 4 | ||
| Cavar Peter | ĽSNS | 4 | ||
| Hojsík Martin | PS | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Tabák Romana | SNS | 2 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Galek Karol | SaS | 2 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 1 | ||
| Danko Andrej | SNS | 1 |


