Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Richnava
Koordináták:
48.92618179, 20.92125511
Terület:
6,97 km2
Rang:
község
Népesség:
2804
Tszf. magasság:
370 m
Körzethívószám:
+421 (0) 53
Irányítószám:
05351
Település kód:
543501
Szervezeti azonosító:
329525
Adóazonosító:
2021331510
Névelőfordulások
1773
Richnó, Richnau, Richnawa,
1786
Richno, Richnawa, Richenau,
1808
Richnyó, Richenau, Rychňawa,
1863
Richnó,
1888
Rihnó,
1898
Richnó,
1907
Rihnó,
1920
Richnava,
1927
Rychnava,
1948
Richnava
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Richnava) 261
Telefon: 0534473260
Fax: 0534473260
E-mail: [email protected]
Honlap: richnava.sk/
Cím: (Richnava) 261
Telefon: 0534473260
Fax: 0534473260
E-mail: [email protected]
Honlap: richnava.sk/
Polgármester:
Gabčo Jozef (SaS)
Gabčo Jozef (SaS)
Képviselő-testület:
Biroš Peter (HLAS - sociálna demokracia)
Čechová Anna (KDH)
Gabčo Lukáš (SaS)
Gabčo Pavol (SRK)
Horváth Jozef (KDH)
Klempár Bohuš (SRK)
Kurilla Ján (REPUBLIKA)
Papcun Marek (KDH)
Richnavský Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 579 | 50% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| romák | 1 550 | 49% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 39 | 1% |
| összlétszám | 3 171 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Pokuta Vladimír
RIS
Dunka Ivan
RIS
Dunka Ivan
STS
Biroš Peter
Független
Gabčo Jozef
SaS
Alapadatok
Választásra jogosult: 1888
Választási részvétel: 60.91 %
Kiadott boríték: 1150
Bedobott boríték: 1140Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 1089
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Gabčo Jozef | 640 | 58.77 % | SaS | |
| Biroš Peter | 395 | 36.27 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Dunka Ivan | 52 | 4.78 % | SMER - SD | |
| Šariška Stanislav | 2 | 0.18 % | SNS |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Gabčo Pavol | 1. körzet | 471 | SRK | ||
| Gabčo Lukáš | 1. körzet | 377 | SaS | ||
| Klempár Bohuš | 1. körzet | 362 | SRK | ||
| Biroš Peter | 1. körzet | 361 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Horváth Jozef | 1. körzet | 318 | KDH | ||
| Čechová Anna | 1. körzet | 314 | KDH | ||
| Kurilla Ján | 1. körzet | 304 | REPUBLIKA | ||
| Papcun Marek | 1. körzet | 300 | KDH | ||
| Gabčo Jozef | 1. körzet | 294 | SaS | ||
| Macko Jozef | 1. körzet | 294 | SRK | ||
| Richnavský Ján | 1. körzet | 294 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Pokuta Štefan | 1. körzet | 290 | SaS | ||
| Tulej Štefan | 1. körzet | 285 | SRK | ||
| Tulej Pavol | 1. körzet | 284 | ÚSVIT | ||
| Lešková Aneta | 1. körzet | 283 | SME RODINA | ||
| Matuščák Peter | 1. körzet | 282 | SMER - SD | ||
| Tulej Mário | 1. körzet | 280 | SaS | ||
| Richnavský Milan | 1. körzet | 277 | REPUBLIKA | ||
| Pokuta Vladimír | 1. körzet | 245 | SRK | ||
| Tulej Ladislav | 1. körzet | 227 | SRK | ||
| Gabčo Ladislav | 1. körzet | 171 | SMER - SD | ||
| Klempar Štefan | 1. körzet | 160 | SNS | ||
| Tulej Emil | 1. körzet | 150 | SMER - SD | ||
| Dunka Róbert | 1. körzet | 146 | SMER - SD | ||
| Dunka Mário | 1. körzet | 134 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 888
Választási részvétel: 43.11 %
Bedobott boríték: 779Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 423
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Trnka Rastislav | 146 | 34.52 % | Független | |
| Šimko Igor | 114 | 26.95 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Porvažník Marián | 82 | 19.39 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Soročinová Monika Sofiya | 33 | 7.80 % | Független | |
| Kodrazi Džemal | 16 | 3.78 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 6
Érvényes szavazólap: 385
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Petrik Igor | 159 | 41.30 % | Független | ||
| Drál Juraj | 138 | 35.84 % | SMER - SD | ||
| Tomaško Dušan | 131 | 34.03 % | Független | ||
| Bašniar Anton | 108 | 28.05 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Eperješiová Mária | 63 | 16.36 % | Konzervatívci | ||
| Weisz Róbert | 56 | 14.55 % | Független | ||
| Geletka Štefan | 43 | 11.17 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Vilčko Michal | 43 | 11.17 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Dzugas Stanislav | 41 | 10.65 % | REPUBLIKA | ||
| Gross Ladislav | 34 | 8.83 % | SME RODINA | ||
| Nagy Miroslav | 32 | 8.31 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Böhm Gabriel | 24 | 6.23 % | Független | ||
| Kalafus Ján | 13 | 3.38 % | SNS | ||
| Šoltís Slavomír | 12 | 3.12 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 613 | 63.33% |
| SMER SD | 90 | 9.30% |
| HLAS - SD | 78 | 8.06% |
| KDH | 49 | 5.06% |
| REPUBLIKA | 43 | 4.44% |
| PS | 38 | 3.93% |
| SNS | 13 | 1.34% |
| Demokrati | 13 | 1.34% |
| LSNS | 8 | 0.83% |
| SaS | 8 | 0.83% |
| Piráti | 6 | 0.62% |
| Egyéb | 9 | 0.93% |
| Érvényes szavazatok | 968 |
Gölnicbányai járás
Kassai kerület
Választásra jogosult: 1 716
Választási részvétel: 18.18 %
Bedobott boríték: 312Érvényes szavazólap: 310
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 133 | 42.90 % | |
| Korčok Ivan | 77 | 24.84 % | |
| Harabin Štefan | 49 | 15.81 % | |
| Matovič Igor | 37 | 11.94 % | |
| Kubiš Ján | 7 | 2.26 % | |
| Kotleba Marian | 4 | 1.29 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.32 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.32 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.32 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 755
Választási részvétel: 16.64 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 101 | 35.07 % |
| REPUBLIKA | 43 | 14.93 % |
| SMER - SD | 42 | 14.58 % |
| PS | 29 | 10.07 % |
| HLAS - SD | 25 | 8.68 % |
| KDH | 19 | 6.60 % |
| SaS | 8 | 2.78 % |
| ZR | 6 | 2.08 % |
| PATRIOT | 4 | 1.39 % |
| SNS | 3 | 1.04 % |
| MySlovensko | 2 | 0.69 % |
| Demokrati | 2 | 0.69 % |
| ĽSNS | 2 | 0.69 % |
| KÚ | 2 | 0.69 % |
| Érvényes szavazatok | 288 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 98 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 97 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 28 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 24 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 21 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 18 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 17 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 16 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Hojsík Martin | PS | 8 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 8 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 7 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 7 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 7 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 6 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 6 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 5 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 4 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 4 | ||
| Baránek Ján | ZR | 4 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Sulík Richard | SaS | 4 | ||
| Wiezik Michal | PS | 4 | ||
| Štefanisko Marek | PS | 4 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 4 |


