Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Remeniny
Koordináták:
49.03689957, 21.55033112
Terület:
10,59 km2
Rang:
község
Népesség:
301
Tszf. magasság:
184 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09431
Település kód:
529052
Szervezeti azonosító:
332747
Adóazonosító:
2020230392
Névelőfordulások
1773
Remenye, Remenine,
1786
Remenye, Remenyine,
1808
Remenye, Remeniny,
1863
Remenye,
1920
Remeniny
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Remeniny) 11
Telefon: 0574452311
Fax: 0574452311
E-mail: [email protected]
Honlap: remeniny.wor....com/
Cím: (Remeniny) 11
Telefon: 0574452311
Fax: 0574452311
E-mail: [email protected]
Honlap: remeniny.wor....com/
Polgármester:
Hirka Marián (HLAS - sociálna demokracia)
Hirka Marián (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Dančo Stanislav (SMER - SD)
Hirka Ondrej (HLAS - sociálna demokracia)
Leško Jaroslav (SMER - SD)
Mitaľ Daniel (Független)
Vachaľ Stanislav (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 271 | 99% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 0 | 0% |
| összlétszám | 273 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Molitoris Slavomír
SMER
Molitoris Slavomír
Független
Pasternák Jaroslav
SNS
Hirka Marián
Hlas - sociálna demokracia
Hirka Marián
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 239
Választási részvétel: 49.37 %
Kiadott boríték: 118
Bedobott boríték: 118Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 85
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hirka Marián | 85 | 100.00 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Mitaľ Daniel | 1. körzet | 75 | Független | ||
| Hirka Ondrej | 1. körzet | 73 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Vachaľ Stanislav | 1. körzet | 72 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Leško Jaroslav | 1. körzet | 71 | SMER - SD | ||
| Dančo Stanislav | 1. körzet | 62 | SMER - SD | ||
| Pasternák Milan | 1. körzet | 27 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 239
Választási részvétel: 49.37 %
Bedobott boríték: 118Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 104
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 46 | 44.23 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 42 | 40.38 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 12 | 11.54 % | Független | |
| Lešková Monika | 3 | 2.88 % | SNS | |
| Stanko Ján | 1 | 0.96 % | SLOVEXIT | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Geci Marián | 0 | 0.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 96
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Baran Jozef | 35 | 36.46 % | Független | ||
| Bruss Samuel | 31 | 32.29 % | Független | ||
| Baran Michal | 29 | 30.21 % | Független | ||
| Ragan Ján | 23 | 23.96 % | Független | ||
| Migaľ Samuel | 14 | 14.58 % | Független | ||
| Berta Jozef | 13 | 13.54 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kobielský Alfonz | 13 | 13.54 % | Független | ||
| Lešková Monika | 13 | 13.54 % | SNS | ||
| Kocák Peter | 12 | 12.50 % | Független | ||
| Bačová Katarína | 9 | 9.38 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Bačovčin Milan | 9 | 9.38 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Fedorčák Pavol | 9 | 9.38 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Duda Stanislav | 8 | 8.33 % | Független | ||
| Karol Ján | 8 | 8.33 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Krišanda Ján | 8 | 8.33 % | SNS | ||
| Medvec Vladimír | 8 | 8.33 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Bužo Lukáš | 7 | 7.29 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hudák Peter | 7 | 7.29 % | REPUBLIKA | ||
| Mihalčin Jozef | 7 | 7.29 % | REPUBLIKA | ||
| Zubková Ľubica | 7 | 7.29 % | Független | ||
| Topľanský Štefan | 6 | 6.25 % | SMER - SD | ||
| Čalfa Róbert | 5 | 5.21 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Goga Peter | 5 | 5.21 % | SMER - SD | ||
| Makatúra Jaroslav | 5 | 5.21 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mitráš Ľubomír | 5 | 5.21 % | SMER - SD |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 29 | 17.37% |
| HLAS - SD | 29 | 17.37% |
| SNS | 22 | 13.17% |
| PS | 18 | 10.78% |
| KDH | 17 | 10.18% |
| OĽANO-NOVA | 17 | 10.18% |
| REPUBLIKA | 16 | 9.58% |
| SaS | 6 | 3.59% |
| Demokrati | 4 | 2.40% |
| SME RODINA | 3 | 1.80% |
| Piráti | 3 | 1.80% |
| SDKU DS | 1 | 0.60% |
| KSS | 1 | 0.60% |
| MySlovensko | 1 | 0.60% |
| Érvényes szavazatok | 167 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 235
Választási részvétel: 63.83 %
Bedobott boríték: 150Érvényes szavazólap: 150
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 65 | 43.33 % | |
| Korčok Ivan | 36 | 24.00 % | |
| Harabin Štefan | 33 | 22.00 % | |
| Matovič Igor | 9 | 6.00 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 2.67 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.67 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.67 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.67 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 243
Választási részvétel: 32.92 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 18 | 23.08 % |
| KDH | 13 | 16.67 % |
| REPUBLIKA | 12 | 15.38 % |
| SMER - SD | 12 | 15.38 % |
| SNS | 7 | 8.97 % |
| HLAS - SD | 5 | 6.41 % |
| Demokrati | 3 | 3.85 % |
| SaS | 3 | 3.85 % |
| PATRIOT | 1 | 1.28 % |
| MySlovensko | 1 | 1.28 % |
| ZR | 1 | 1.28 % |
| KSS | 1 | 1.28 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 1.28 % |
| Érvényes szavazatok | 78 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 13 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 9 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 9 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 6 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 6 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 5 | ||
| Danko Andrej | SNS | 4 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 4 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Hojsík Martin | PS | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Tabák Romana | SNS | 2 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 2 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Viktorín Jozef | REPUBLIKA | 2 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 2 | ||
| Štefanisko Marek | PS | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 2 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 2 | ||
| Panenka Štefan | MySlovensko | 1 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 1 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 1 |


