Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Ráztočno
Településrészek:
Koordináták:
48.76942825, 18.75537109
Terület:
17,59 km2
Rang:
község
Népesség:
1214
Tszf. magasság:
398 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97231
Település kód:
514357
Szervezeti azonosító:
318469
Adóazonosító:
2021162825
Névelőfordulások
1773
Rasztocsno, Rasztoczno,
1786
Rasztocschna,
1808
Rasztocsna, Rastočná,
1863
Rásztocsnó,
1873
Rasztocsno,
1877
Rásztocsnó,
1882
Rasztocsnó,
1913
Rásztony,
1920
Rástočno,
1927
Ráztočno
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Morovnianska) 464/1
Telefon: 0465471068
E-mail: [email protected]
Honlap: raztocno.sk
Cím: (Morovnianska) 464/1
Telefon: 0465471068
E-mail: [email protected]
Honlap: raztocno.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-12:00; 12:30-15:30Zárva
Kedd: 7:00-12:00; 12:30-15:30
Szerda: 7:00-12:00; 12:30-16:30
Csütörtök: nincs ügyfélfogadás
Péntek: 7:00-12:00; 12:30-13:00
Polgármester:
RADOVSKÁ Jana (Független)
RADOVSKÁ Jana (Független)
Képviselő-testület:
FLÍMEL Milan (Független)
JANKEJOVÁ Petra (Független)
KLÁTIK Michal (SaS)
KOVALČÍKOVÁ Martina (Független)
KRNČOKOVÁ Erika (Független)
MATIAŠKO Peter (Független)
SLÁVIKOVÁ Marianna (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 3 | 0% |
| szlovákok | 1 174 | 95% |
| romák | 2 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 2 | 0% |
| ismeretlen | 49 | 4% |
| összlétszám | 1 235 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Škrteľ Ivan
SMER, SNS
Škrteľ Ivan
SMER-SD
Škrteľ Ivan
SMER-SD
Radovská Jana
Független
RADOVSKÁ Jana
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1056
Választási részvétel: 41.95 %
Kiadott boríték: 443
Bedobott boríték: 440Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 393
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| RADOVSKÁ Jana | 393 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| JANKEJOVÁ Petra | 1. körzet | 318 | Független | ||
| KRNČOKOVÁ Erika | 1. körzet | 269 | Független | ||
| FLÍMEL Milan | 1. körzet | 262 | Független | ||
| SLÁVIKOVÁ Marianna | 1. körzet | 262 | Független | ||
| KOVALČÍKOVÁ Martina | 1. körzet | 238 | Független | ||
| KLÁTIK Michal | 1. körzet | 226 | SaS | ||
| MATIAŠKO Peter | 1. körzet | 220 | Független | ||
| NEUSCHL Marcel | 1. körzet | 200 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 056
Választási részvétel: 41.95 %
Bedobott boríték: 441Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 401
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 209 | 52.12 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 175 | 43.64 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Galas Daniel | 9 | 2.24 % | SLOVEXIT | |
| Choleva Lubomír | 8 | 2.00 % | VLASTENCI SK |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 405
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čičmanec Tibor | 241 | 59.51 % | Független | ||
| Procházka Ladislav | 156 | 38.52 % | Független | ||
| Gigac Branislav | 114 | 28.15 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 109 | 26.91 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Porubcová Eleonóra | 97 | 23.95 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Svítková Natália | 95 | 23.46 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Ďureje Michal | 90 | 22.22 % | Független | ||
| Rebrová Katarína | 89 | 21.98 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Grúberová Silvia | 73 | 18.02 % | Független | ||
| Smatana Ladislav | 71 | 17.53 % | Független | ||
| Dobiaš Michal | 65 | 16.05 % | Független | ||
| Kaniansky Branislav | 63 | 15.56 % | Független | ||
| Baková Zuzana | 56 | 13.83 % | Független | ||
| Macháčková Katarína | 54 | 13.33 % | Független | ||
| Dzina Miroslav | 52 | 12.84 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Paulík Peter | 49 | 12.10 % | Független | ||
| Švec Milan | 43 | 10.62 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Iliaš Radovan | 41 | 10.12 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Porubec Ivan | 41 | 10.12 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Beňová Viera | 39 | 9.63 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Hajšelová Petra | 37 | 9.14 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Svítok Juraj | 31 | 7.65 % | Független | ||
| Cvopa Dalibor | 30 | 7.41 % | Független | ||
| Mažár Tomáš | 29 | 7.16 % | Független | ||
| Divéky Emil | 28 | 6.91 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 248 | 31.67% |
| PS | 133 | 16.99% |
| HLAS - SD | 123 | 15.71% |
| SNS | 60 | 7.66% |
| REPUBLIKA | 44 | 5.62% |
| OĽANO-NOVA | 42 | 5.36% |
| SaS | 38 | 4.85% |
| KDH | 32 | 4.09% |
| SME RODINA | 30 | 3.83% |
| LSNS | 11 | 1.40% |
| Demokrati | 11 | 1.40% |
| KSS | 6 | 0.77% |
| Egyéb | 5 | 0.64% |
| Érvényes szavazatok | 783 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 1 042
Választási részvétel: 59.98 %
Bedobott boríték: 623Érvényes szavazólap: 623
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 266 | 42.70 % | |
| Korčok Ivan | 227 | 36.44 % | |
| Harabin Štefan | 94 | 15.09 % | |
| Kubiš Ján | 14 | 2.25 % | |
| Matovič Igor | 9 | 1.44 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 0.96 % | |
| Dubovský Patrik | 4 | 0.64 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 2 | 0.32 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.16 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 051
Választási részvétel: 39.68 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 137 | 34.25 % |
| PS | 103 | 25.75 % |
| REPUBLIKA | 61 | 15.25 % |
| HLAS - SD | 26 | 6.50 % |
| KDH | 19 | 4.75 % |
| SaS | 19 | 4.75 % |
| Demokrati | 14 | 3.50 % |
| ZR | 6 | 1.50 % |
| SNS | 5 | 1.25 % |
| ĽSNS | 2 | 0.50 % |
| KSS | 2 | 0.50 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 0.50 % |
| PATRIOT | 1 | 0.25 % |
| SOS | 1 | 0.25 % |
| SĽS | 1 | 0.25 % |
| KÚ | 1 | 0.25 % |
| Érvényes szavazatok | 400 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 70 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 58 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 54 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 50 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 44 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 32 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 28 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 25 | ||
| Hojsík Martin | PS | 24 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 15 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 15 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 14 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 12 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 10 | ||
| Wiezik Michal | PS | 10 | ||
| Karas Viliam | KDH | 9 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 7 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 6 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 5 | ||
| Baránek Ján | ZR | 5 | ||
| Sulík Richard | SaS | 5 | ||
| Poliačik Martin | PS | 5 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 4 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 4 |


