Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Hrabovec
Koordináták:
49.27453613, 21.37756920
Terület:
7,85 km2
Rang:
község
Népesség:
525
Tszf. magasság:
243 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08611
Település kód:
519251
Szervezeti azonosító:
322041
Névelőfordulások
1773
Hrabocz, Hrabovecz,
1786
Hrabocz, Hrabowec,
1808
Hrabócz, Hrabowec,
1863
Hrabóc,
1907
Rabóc,
1920
Hrabovec
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Hrabovec) 104
Telefon: 0544797225
E-mail: [email protected]
Honlap: hrabovecbj.sk/
Cím: (Hrabovec) 104
Telefon: 0544797225
E-mail: [email protected]
Honlap: hrabovecbj.sk/
Polgármester:
Maxin Jozef (Független)
Maxin Jozef (Független)
Képviselő-testület:
Bražina Samuel (Független)
Kostárová Monika (HLAS - sociálna demokracia)
Molčan Michal (HLAS - sociálna demokracia)
Tvardzík Ján (KDH)
Zajac Patrik (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 490 | 96% |
| ruszinok | 7 | 1% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 3 | 1% |
| ismeretlen | 7 | 1% |
| összlétszám | 510 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Juskuv Vladislav
SMER
Juskuv Vladislav
SMER-SD
Maxin Jozef
Független
Maxin Jozef
Független
Maxin Jozef
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 401
Választási részvétel: 76.31 %
Kiadott boríték: 306
Bedobott boríték: 306Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 299
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Maxin Jozef | 150 | 50.17 % | Független | |
| Jantek Ján | 149 | 49.83 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bražina Samuel | 1. körzet | 154 | Független | ||
| Tvardzík Ján | 1. körzet | 154 | KDH | ||
| Kostárová Monika | 1. körzet | 153 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Zajac Patrik | 1. körzet | 148 | Független | ||
| Molčan Michal | 1. körzet | 129 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Chlebovský Peter | 1. körzet | 124 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Paranič Lukáš | 1. körzet | 105 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Grohoľ Matúš | 1. körzet | 94 | KDH | ||
| Tkáčik Ján | 1. körzet | 84 | KDH | ||
| Goliaš Kristián | 1. körzet | 63 | Független | ||
| Sova Patrik | 1. körzet | 58 | Független | ||
| Lukáč Marcel | 1. körzet | 45 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 401
Választási részvétel: 71.57 %
Bedobott boríték: 287Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 277
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 135 | 48.74 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 110 | 39.71 % | REPUBLIKA | |
| Čureja Drahomír | 6 | 2.17 % | Független | |
| Geci Marián | 6 | 2.17 % | Független | |
| Lešková Monika | 4 | 1.44 % | SNS | |
| Migaľ Samuel | 4 | 1.44 % | Független | |
| Stanko Ján | 2 | 0.72 % | SLOVEXIT | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.36 % | TÍM KOŠICE | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 276
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Guliga Jozef | 103 | 37.32 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihaľ Patrik | 89 | 32.25 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kaščák Marcel | 81 | 29.35 % | Független | ||
| Hudák Marek | 77 | 27.90 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ceľuch Pavol | 75 | 27.17 % | Független | ||
| Dulenčin Peter | 69 | 25.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bochňa Juraj | 68 | 24.64 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 51 | 18.48 % | Független | ||
| Harčarufka Štefan | 50 | 18.12 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihaľ František | 50 | 18.12 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Šimco Marek | 47 | 17.03 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Soroka Stanislav | 38 | 13.77 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 36 | 13.04 % | Független | ||
| Pangrác-Piter Ľubomír | 36 | 13.04 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baran Vladimír | 33 | 11.96 % | Független | ||
| Hankovský Stanislav | 28 | 10.14 % | SMER - SD | ||
| Lazorová Andrea | 27 | 9.78 % | Független | ||
| Ždiľová Iveta | 20 | 7.25 % | Független | ||
| Hoľpit Vincent | 18 | 6.52 % | Független | ||
| Molčan Tomáš | 18 | 6.52 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 17 | 6.16 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gernát Stanislav | 16 | 5.80 % | SMER - SD | ||
| Herstek Milan | 16 | 5.80 % | Bratia Slovenska | ||
| Popjaková Adriana | 16 | 5.80 % | Független | ||
| Goriščák Pavol | 14 | 5.07 % | SNS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 92 | 30.56% |
| SMER SD | 68 | 22.59% |
| HLAS - SD | 51 | 16.94% |
| REPUBLIKA | 20 | 6.64% |
| SNS | 17 | 5.65% |
| OĽANO-NOVA | 15 | 4.98% |
| Demokrati | 13 | 4.32% |
| PS | 9 | 2.99% |
| SME RODINA | 8 | 2.66% |
| SaS | 5 | 1.66% |
| Egyéb | 3 | 1.00% |
| Érvényes szavazatok | 301 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 395
Választási részvétel: 63.80 %
Bedobott boríték: 252Érvényes szavazólap: 251
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 118 | 47.01 % | |
| Korčok Ivan | 89 | 35.46 % | |
| Harabin Štefan | 32 | 12.75 % | |
| Dubovský Patrik | 5 | 1.99 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 1.20 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.80 % | |
| Matovič Igor | 1 | 0.40 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.40 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 401
Választási részvétel: 37.41 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 48 | 32.43 % |
| SMER - SD | 31 | 20.95 % |
| REPUBLIKA | 19 | 12.84 % |
| HLAS - SD | 16 | 10.81 % |
| SNS | 10 | 6.76 % |
| PS | 10 | 6.76 % |
| SaS | 5 | 3.38 % |
| ZR | 2 | 1.35 % |
| KÚ | 2 | 1.35 % |
| Demokrati | 1 | 0.68 % |
| SDKÚ - DS | 1 | 0.68 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.68 % |
| ĽSNS | 1 | 0.68 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 0.68 % |
| Érvényes szavazatok | 148 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 27 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 18 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 17 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 16 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 15 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Karas Viliam | KDH | 12 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 12 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 12 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 7 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 7 | ||
| Kuffa Štefan | SNS | 6 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 5 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 4 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 4 | ||
| Ľupták Pavel | SNS | 3 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 3 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 3 | ||
| Kráľovič Richard | KDH | 3 | ||
| Berčík Jakub | KDH | 3 | ||
| Semeth Vojtech | HLAS - SD | 3 | ||
| Danko Andrej | SNS | 2 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 2 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 2 |
