Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Rabčice
Koordináták:
49.50379944, 19.51031494
Terület:
22,18 km2
Rang:
község
Népesség:
2007
Tszf. magasság:
718 m
Körzethívószám:
+421 (0) 43
Irányítószám:
02945
Település kód:
510033
Szervezeti azonosító:
314846
Adóazonosító:
2020571762
Névelőfordulások
1773
Rabcsicza, Rabcžicza,
1786
Rabcschicza,
1808
Rabcsicza, Rapčica,
1863
Rabcsice,
1873
Rapcsice,
1888
Rabcsice,
1920
Rabčice
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Rabčice) 196
Telefon: 0435594205
Fax: 0435521650
E-mail: [email protected]
Honlap: rabcice.sk
Cím: (Rabčice) 196
Telefon: 0435594205
Fax: 0435521650
E-mail: [email protected]
Honlap: rabcice.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-12:00
Szerda: 7:30-16:30
Csütörtök: 7:30-12:00
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Vons Gabriel (Független)
Vons Gabriel (Független)
Képviselő-testület:
Bublák Ľubomír (KDH)
Bublák Martin (KDH)
Halka Jozef (SNS)
Jendrisková Veronika (Független)
Klinovský Milan (KDH)
Lašťák Peter (KDH)
Ogureková Michaela (KDH)
Slovík Karol (SMER - SD)
Tatarka Peter (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 980 | 98% |
| romák | 1 | 0% |
| csehek | 3 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 3 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 35 | 2% |
| összlétszám | 2 024 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Slovík Jozef
SMER
Slovík Jozef
SMER-SD
Slovík Jozef
SMER-SD
Vons Gabriel
Hlas - sociálna demokracia
Vons Gabriel
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1594
Választási részvétel: 61.92 %
Kiadott boríték: 987
Bedobott boríték: 984Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 964
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Vons Gabriel | 690 | 71.58 % | Független | |
| Bublák Ľubomír | 246 | 25.52 % | KDH | |
| Bandík Jozef | 28 | 2.90 % | REPUBLIKA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Klinovský Milan | 1. körzet | 647 | KDH | ||
| Ogureková Michaela | 1. körzet | 542 | KDH | ||
| Bublák Ľubomír | 1. körzet | 456 | KDH | ||
| Halka Jozef | 1. körzet | 454 | SNS | ||
| Lašťák Peter | 1. körzet | 450 | KDH | ||
| Bublák Martin | 1. körzet | 426 | KDH | ||
| Jendrisková Veronika | 1. körzet | 424 | Független | ||
| Slovík Karol | 1. körzet | 423 | SMER - SD | ||
| Tatarka Peter | 1. körzet | 413 | KDH | ||
| Turac Jozef | 1. körzet | 406 | SMER - SD | ||
| Mordel Jozef | 1. körzet | 372 | SNS | ||
| Garajová Katarína | 1. körzet | 365 | KDH | ||
| Lašťáková Spuchláková Zuzana | 1. körzet | 337 | KDH | ||
| Bandík Jozef | 1. körzet | 271 | REPUBLIKA | ||
| Slovík Jaroslav | 1. körzet | 240 | REPUBLIKA | ||
| Kocúr Jozef | 1. körzet | 207 | KDH |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 594
Választási részvétel: 61.92 %
Bedobott boríték: 984Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 896
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Jurinová Erika | 440 | 49.11 % | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ, NOVA, Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, Konzervatívci, OKS, DS-ODS | |
| Choma Igor | 164 | 18.30 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, DOMOV-NS | |
| Kapitulík Martin | 132 | 14.73 % | Független | |
| Chlustinová Jana | 56 | 6.25 % | SLOVEXIT | |
| Pova Milan | 8 | 0.89 % | KSS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 937
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Strnál Michal | 559 | 59.66 % | KDH, SLOVENSKO, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kekeliak Tomáš | 486 | 51.87 % | Független | ||
| Janckulík Igor | 480 | 51.23 % | KDH, SLOVENSKO, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Turac Jozef | 418 | 44.61 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, DOMOV-NS | ||
| Piták Július | 411 | 43.86 % | Független | ||
| Maslaňák Albín | 336 | 35.86 % | KDH, SLOVENSKO, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Piták Anton | 187 | 19.96 % | KDH, SLOVENSKO, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Červeňová Mária | 145 | 15.47 % | KDH, SLOVENSKO, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Klimčík Peter | 144 | 15.37 % | Független | ||
| Kadera Ján | 104 | 11.10 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, DOMOV-NS | ||
| Laššáková Anna | 102 | 10.89 % | SNS | ||
| Hudák Kornhauserová Eva | 76 | 8.11 % | Független | ||
| Grigeľ Anton | 70 | 7.47 % | SNS | ||
| Jendrašík Dušan | 70 | 7.47 % | Független | ||
| Piták František | 66 | 7.04 % | DS-ODS | ||
| Žygliňská Soňa | 63 | 6.72 % | REPUBLIKA | ||
| Ferletjaková Klaudia | 52 | 5.55 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, DOMOV-NS | ||
| Papák Ján | 35 | 3.74 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, DOMOV-NS | ||
| Serdel Patrik | 22 | 2.35 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, DOMOV-NS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 318 | 29.55% |
| SMER SD | 265 | 24.63% |
| SNS | 115 | 10.69% |
| HLAS - SD | 102 | 9.48% |
| PS | 92 | 8.55% |
| REPUBLIKA | 73 | 6.78% |
| SME RODINA | 29 | 2.70% |
| OĽANO-NOVA | 27 | 2.51% |
| SaS | 22 | 2.04% |
| LSNS | 14 | 1.30% |
| Demokrati | 10 | 0.93% |
| Egyéb | 9 | 0.84% |
| Érvényes szavazatok | 1 076 |
Námesztovói járás
Zsolnai kerület
Választásra jogosult: 1 565
Választási részvétel: 50.86 %
Bedobott boríték: 796Érvényes szavazólap: 790
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 335 | 42.41 % | |
| Korčok Ivan | 244 | 30.89 % | |
| Harabin Štefan | 152 | 19.24 % | |
| Kubiš Ján | 19 | 2.41 % | |
| Matovič Igor | 17 | 2.15 % | |
| Dubovský Patrik | 11 | 1.39 % | |
| Kotleba Marian | 11 | 1.39 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.13 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 567
Választási részvétel: 26.93 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 121 | 29.51 % |
| KDH | 82 | 20.00 % |
| REPUBLIKA | 58 | 14.15 % |
| PS | 57 | 13.90 % |
| SNS | 36 | 8.78 % |
| HLAS - SD | 14 | 3.41 % |
| KÚ | 8 | 1.95 % |
| SaS | 8 | 1.95 % |
| Demokrati | 7 | 1.71 % |
| ZR | 7 | 1.71 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 1.22 % |
| ĽSNS | 4 | 0.98 % |
| PATRIOT | 1 | 0.24 % |
| SOS | 1 | 0.24 % |
| Socialisti | 1 | 0.24 % |
| Érvényes szavazatok | 410 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 70 | ||
| Červeňová Mária | KDH | 47 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 46 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 41 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 40 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 39 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 34 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 28 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 20 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 18 | ||
| Hojsík Martin | PS | 18 | ||
| Karas Viliam | KDH | 14 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 11 | ||
| Danko Andrej | SNS | 10 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 9 | ||
| Kuffa Štefan | SNS | 9 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 9 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 9 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 6 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 6 | ||
| Huďo Ľubomír | REPUBLIKA | 6 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 6 | ||
| Baránek Ján | ZR | 6 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 6 | ||
| Kotlár Peter | SNS | 5 |


