Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Mníšek nad Popradom
Koordináták:
49.41461182, 20.71685600
Terület:
17,79 km2
Rang:
község
Népesség:
651
Tszf. magasság:
439 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06522
Település kód:
526908
Szervezeti azonosító:
330060
Adóazonosító:
2020698713
Névelőfordulások
1786
Remete, Einsiedl, Mnissek,
1863
Mnisek,
1907
Poprádremete,
1920
Mníšek nad Popradom
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Mníšek nad Popradom) 126
Telefon: 0524395123
Fax: 0524395123
E-mail: [email protected]
Honlap: mniseknadpop...cu.sk
Cím: (Mníšek nad Popradom) 126
Telefon: 0524395123
Fax: 0524395123
E-mail: [email protected]
Honlap: mniseknadpop...cu.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-16:00Zárva
Kedd: 8:00-16:00
Szerda: 8:00-16:00
Csütörtök: 8:00-16:00
Péntek: 8:00-16:00
Polgármester:
Žemba Peter (KDH)
Žemba Peter (KDH)
Képviselő-testület:
Gontkovič Tomáš (KDH)
Pajonk Miroslav (KDH)
Pivovarová Rozália (KDH)
Ščurková Ľuboslava (KDH)
Živčák Ondrej (KDH)
Živčáková Bernadeta (KDH)
Živčáková Zuzana (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 574 | 94% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 1 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 2 | 0% |
| lengyelek | 16 | 3% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 14 | 2% |
| összlétszám | 611 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Žemba Peter
KDH
Žemba Peter
KDH
Žemba Peter
KDH
Žemba Peter
KDH
Žemba Peter
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 458
Választási részvétel: 37.34 %
Kiadott boríték: 171
Bedobott boríték: 171Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 146
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Žemba Peter | 146 | 100.00 % | KDH |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajonk Miroslav | 1. körzet | 108 | KDH | ||
| Gontkovič Tomáš | 1. körzet | 96 | KDH | ||
| Pivovarová Rozália | 1. körzet | 94 | KDH | ||
| Živčák Ondrej | 1. körzet | 93 | KDH | ||
| Ščurková Ľuboslava | 1. körzet | 89 | KDH | ||
| Živčáková Zuzana | 1. körzet | 86 | KDH | ||
| Živčáková Bernadeta | 1. körzet | 71 | KDH |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 458
Választási részvétel: 37.34 %
Bedobott boríték: 171Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 160
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 98 | 61.25 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 48 | 30.00 % | REPUBLIKA | |
| Ištok Jozef | 3 | 1.88 % | Független | |
| Migaľ Samuel | 3 | 1.88 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 2 | 1.25 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 1 | 0.63 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 1 | 0.63 % | SNS | |
| Geci Marián | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 156
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Solár Aleš | 72 | 46.15 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Orlovský František | 69 | 44.23 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bizovský Peter | 57 | 36.54 % | Független | ||
| Marhefka Michal | 34 | 21.79 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Stašák Rastislav | 33 | 21.15 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Vrábeľ Miroslav | 25 | 16.03 % | Független | ||
| Tomková Katarína | 23 | 14.74 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Biganič Michal | 22 | 14.10 % | TÍM KOŠICE | ||
| Didik Michal | 18 | 11.54 % | Független | ||
| Filičko Michal | 18 | 11.54 % | Független | ||
| Nemergutová Anna | 18 | 11.54 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Saloň Marián | 18 | 11.54 % | SMER - SD | ||
| Havran Miroslav | 14 | 8.97 % | REPUBLIKA | ||
| Karaš Martin | 14 | 8.97 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Saláková Alexandra | 13 | 8.33 % | REPUBLIKA | ||
| Jakubianský Ján | 9 | 5.77 % | SNS | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 9 | 5.77 % | REPUBLIKA | ||
| Hanečák Patrik | 5 | 3.21 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Kočiš Maroš | 5 | 3.21 % | SMER - SD | ||
| Mačuga Vladimír | 5 | 3.21 % | KSS | ||
| Čureja Drahomír | 4 | 2.56 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 114 | 39.45% |
| SMER SD | 37 | 12.80% |
| HLAS - SD | 24 | 8.30% |
| REPUBLIKA | 23 | 7.96% |
| OĽANO-NOVA | 21 | 7.27% |
| PS | 20 | 6.92% |
| SNS | 16 | 5.54% |
| SaS | 13 | 4.50% |
| Demokrati | 7 | 2.42% |
| SME RODINA | 5 | 1.73% |
| LSNS | 3 | 1.04% |
| Modrí, Most-Híd | 3 | 1.04% |
| Egyéb | 3 | 1.04% |
| Érvényes szavazatok | 289 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 445
Választási részvétel: 50.56 %
Bedobott boríték: 225Érvényes szavazólap: 225
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 99 | 44.00 % | |
| Pellegrini Peter | 54 | 24.00 % | |
| Harabin Štefan | 39 | 17.33 % | |
| Dubovský Patrik | 16 | 7.11 % | |
| Matovič Igor | 6 | 2.67 % | |
| Kubiš Ján | 5 | 2.22 % | |
| Kotleba Marian | 4 | 1.78 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.44 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.44 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 452
Választási részvétel: 26.33 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 45 | 37.82 % |
| SMER - SD | 13 | 10.92 % |
| PS | 13 | 10.92 % |
| REPUBLIKA | 12 | 10.08 % |
| Demokrati | 11 | 9.24 % |
| SNS | 6 | 5.04 % |
| HLAS - SD | 6 | 5.04 % |
| SaS | 5 | 4.20 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 3.36 % |
| PATRIOT | 2 | 1.68 % |
| ZR | 2 | 1.68 % |
| Érvényes szavazatok | 119 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 34 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 12 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 10 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 8 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 8 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 7 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 7 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 6 | ||
| Karas Viliam | KDH | 6 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 5 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 4 | ||
| Gregorík Slavomír | KDH | 4 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 4 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 3 | ||
| Danko Andrej | SNS | 3 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 3 | ||
| Skokan Dávid | KDH | 3 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 3 | ||
| Mikuda Miroslav | PATRIOT | 2 |


