Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Petrovce
Koordináták:
49.00146103, 21.48280525
Terület:
13,71 km2
Rang:
község
Népesség:
449
Tszf. magasság:
309 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09431
Település kód:
528986
Szervezeti azonosító:
332674
Adóazonosító:
2020630315
Névelőfordulások
1773
Petervagas, Petrowcze,
1786
Péterwágásch, Petrowce,
1808
Pétervágás, Petrowce,
1863
Pétervágás,
1907
Pétervágása,
1920
Petrovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Petrovce) 89
Telefon: 0574452321
E-mail: [email protected]
Honlap: obecpetrovce.sk
Cím: (Petrovce) 89
Telefon: 0574452321
E-mail: [email protected]
Honlap: obecpetrovce.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-12:00; 12:30-15:30Zárva
Kedd: 7:00-12:00; 12:30-17:00
Szerda: 7:00-12:00; 12:30-15:30
Csütörtök: 7:00-12:00; 12:30-15:30
Péntek: 7:00-13:30
Polgármester:
Hliboká Čurliková Anna (Független)
Hliboká Čurliková Anna (Független)
Képviselő-testület:
Adam Ivan (SMER - SD)
Balog Marek (SMER - SD)
Čurlík Martin (Független)
Štofan Andrej (Független)
Velčko Igor (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 450 | 100% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 0 | 0% |
| összlétszám | 450 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Peter Michal
Független
Bobrik Miroslav
SMER-SD
Jenčo Ján
KSS
Bobrik Miroslav
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Hliboká Čurliková Anna
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 368
Választási részvétel: 77.45 %
Kiadott boríték: 285
Bedobott boríték: 282Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 272
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hliboká Čurliková Anna | 158 | 58.09 % | Független | |
| Gdovin Ivan | 114 | 41.91 % | SV |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Balog Marek | 1. körzet | 95 | SMER - SD | ||
| Adam Ivan | 1. körzet | 89 | SMER - SD | ||
| Velčko Igor | 1. körzet | 88 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čurlík Martin | 1. körzet | 81 | Független | ||
| Štofan Andrej | 1. körzet | 77 | Független | ||
| Gdovin Ivan | 1. körzet | 72 | SV | ||
| Peter Erik | 1. körzet | 72 | Független | ||
| Hadbavný Peter | 1. körzet | 65 | KDH | ||
| Čurlik Andrej | 1. körzet | 64 | SMER - SD | ||
| Rozkoš Rastislav | 1. körzet | 55 | SMER - SD | ||
| Čurlíková Alexandra | 1. körzet | 46 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ondečková Patrícia | 1. körzet | 46 | Független | ||
| Myšik Matúš | 1. körzet | 39 | SMER - SD | ||
| Gajdoš Andrej | 1. körzet | 33 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 368
Választási részvétel: 77.45 %
Bedobott boríték: 273Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 226
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 132 | 58.41 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 44 | 19.47 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 35 | 15.49 % | Független | |
| Lešková Monika | 6 | 2.65 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 4 | 1.77 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 2 | 0.88 % | Jednota Slovanov | |
| Geci Marián | 1 | 0.44 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.44 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 1 | 0.44 % | SLOVEXIT | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 205
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruss Samuel | 80 | 39.02 % | Független | ||
| Migaľ Samuel | 53 | 25.85 % | Független | ||
| Baran Michal | 47 | 22.93 % | Független | ||
| Duda Stanislav | 39 | 19.02 % | Független | ||
| Kocák Peter | 39 | 19.02 % | Független | ||
| Ragan Ján | 30 | 14.63 % | Független | ||
| Mitráš Ľubomír | 29 | 14.15 % | SMER - SD | ||
| Berta Jozef | 27 | 13.17 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baran Jozef | 26 | 12.68 % | Független | ||
| Kobielský Alfonz | 22 | 10.73 % | Független | ||
| Goga Peter | 19 | 9.27 % | SMER - SD | ||
| Smik Pavol | 19 | 9.27 % | ÚSVIT | ||
| Chmeľovský Jakub | 17 | 8.29 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Cerula Marek | 15 | 7.32 % | Független | ||
| Hudák Peter | 15 | 7.32 % | REPUBLIKA | ||
| Karol Ján | 14 | 6.83 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Makatúra Jaroslav | 14 | 6.83 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Tomašovský Štefan | 14 | 6.83 % | NOVA | ||
| Bačová Katarína | 13 | 6.34 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Seman Ľuboš | 13 | 6.34 % | REPUBLIKA | ||
| Zubková Ľubica | 12 | 5.85 % | Független | ||
| Fedorčák Pavol | 11 | 5.37 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Jenčo Michal | 11 | 5.37 % | Független | ||
| Topľanský Štefan | 11 | 5.37 % | SMER - SD | ||
| Mihalčin Jozef | 10 | 4.88 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 103 | 38.72% |
| HLAS - SD | 59 | 22.18% |
| SNS | 43 | 16.17% |
| SaS | 14 | 5.26% |
| PS | 12 | 4.51% |
| REPUBLIKA | 10 | 3.76% |
| KDH | 8 | 3.01% |
| OĽANO-NOVA | 7 | 2.63% |
| Demokrati | 5 | 1.88% |
| SME RODINA | 3 | 1.13% |
| LSNS | 2 | 0.75% |
| Érvényes szavazatok | 266 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 364
Választási részvétel: 59.62 %
Bedobott boríték: 217Érvényes szavazólap: 216
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 135 | 62.50 % | |
| Harabin Štefan | 40 | 18.52 % | |
| Korčok Ivan | 33 | 15.28 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 1.85 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.93 % | |
| Matovič Igor | 1 | 0.46 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.46 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 362
Választási részvétel: 31.49 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 38 | 34.86 % |
| REPUBLIKA | 25 | 22.94 % |
| SNS | 11 | 10.09 % |
| HLAS - SD | 10 | 9.17 % |
| PS | 9 | 8.26 % |
| Demokrati | 5 | 4.59 % |
| SOSK | 2 | 1.83 % |
| ĽSNS | 2 | 1.83 % |
| ZR | 2 | 1.83 % |
| SaS | 2 | 1.83 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.92 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.92 % |
| KDH | 1 | 0.92 % |
| Érvényes szavazatok | 109 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 24 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 20 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 19 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 15 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 9 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 8 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 7 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 7 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 6 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 6 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 6 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 5 | ||
| Danko Andrej | SNS | 4 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 3 | ||
| Hojsík Martin | PS | 3 | ||
| Čekovský Kristián | Demokrati | 2 | ||
| Kovaľová Mária | SOSK | 2 | ||
| Kuffa Štefan | SNS | 2 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 2 | ||
| Döme Gabriel | SMER - SD | 2 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 2 |
