Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Veľké Pole
Koordináták:
48.54104996, 18.56444550
Terület:
35,62 km2
Rang:
község
Népesség:
397
Tszf. magasság:
522 m
Körzethívószám:
+421 (0) 45
Irányítószám:
96674
Település kód:
517348
Szervezeti azonosító:
321079
Adóazonosító:
2021111510
Névelőfordulások
1773
Velkapolya, Hoch-Wiesen, Welkapola,
1786
Hochwiesen, Welkapolya,
1808
Velkopolya, Velkapolya, Hochwiesen, Welké Pole,
1863
Velkapola,
1888
Nagymező,
1892
Pálosnagymező,
1920
Veľké Pole,
1927
Veľké Pole, Hochwiesen,
1948
Veľké Pole
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Veľké Pole)
Telefon: 0456895123
Fax: 0456895123
E-mail: [email protected]
Honlap: velkepole.ocu.sk
Cím: (Veľké Pole)
Telefon: 0456895123
Fax: 0456895123
E-mail: [email protected]
Honlap: velkepole.ocu.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-15:00Zárva
Kedd: 7:00-15:00
Szerda: 7:00-15:00
Csütörtök: 7:00-15:00
Péntek: 7:00-15:00
Polgármester:
Demeter František (SMER - SD)
Demeter František (SMER - SD)
Képviselő-testület:
Demeterová Barbora (SMER - SD)
Demeterová Milena (SMER - SD)
Maruška Jozef (SMER - SD)
Unterfranc Stanislav (SMER - SD)
Unterfranc Tibor (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 412 | 98% |
| romák | 4 | 1% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 3 | 1% |
| összlétszám | 421 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Demeter František
ĽS-HZDS
Demeter František
SMER-SD
Demeter František
SMER-SD
Demeter František
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Demeter František
SMER - SD
Alapadatok
Választásra jogosult: 352
Választási részvétel: 46.02 %
Kiadott boríték: 162
Bedobott boríték: 162Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 154
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Demeter František | 154 | 100.00 % | SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Demeterová Milena | 1. körzet | 133 | SMER - SD | ||
| Demeterová Barbora | 1. körzet | 127 | SMER - SD | ||
| Unterfranc Stanislav | 1. körzet | 95 | SMER - SD | ||
| Maruška Jozef | 1. körzet | 89 | SMER - SD | ||
| Unterfranc Tibor | 1. körzet | 84 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 352
Választási részvétel: 45.45 %
Bedobott boríték: 160Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 144
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 83 | 57.64 % | Független | |
| Kotleba Marian | 20 | 13.89 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Suja Miroslav | 20 | 13.89 % | REPUBLIKA | |
| Albert Michal | 9 | 6.25 % | Bratia Slovenska | |
| Malatinec Roman | 8 | 5.56 % | SV | |
| Plančík Peter | 2 | 1.39 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 2 | 1.39 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 12
Érvényes szavazólap: 146
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Danko Kamil | 99 | 67.81 % | SMER - SD, SNS | ||
| Jaďuď Branislav | 47 | 32.19 % | SMER - SD, SNS | ||
| Čákovský Martin | 34 | 23.29 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Valachovičová Viktória | 32 | 21.92 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Mokrý Milan | 30 | 20.55 % | Független | ||
| Gréger Dušan | 15 | 10.27 % | REPUBLIKA | ||
| Remenár Július | 3 | 2.05 % | SV |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 81 | 34.91% |
| HLAS - SD | 66 | 28.45% |
| PS | 19 | 8.19% |
| REPUBLIKA | 16 | 6.90% |
| OĽANO-NOVA | 14 | 6.03% |
| SME RODINA | 12 | 5.17% |
| KDH | 7 | 3.02% |
| SNS | 5 | 2.16% |
| LSNS | 4 | 1.72% |
| SaS | 4 | 1.72% |
| Demokrati | 4 | 1.72% |
| Érvényes szavazatok | 232 |
Zsarnócai járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 379
Választási részvétel: 47.76 %
Bedobott boríték: 181Érvényes szavazólap: 181
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 97 | 53.59 % | |
| Korčok Ivan | 48 | 26.52 % | |
| Harabin Štefan | 16 | 8.84 % | |
| Matovič Igor | 12 | 6.63 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 3.31 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.55 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.55 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 373
Választási részvétel: 30.03 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 41 | 36.61 % |
| REPUBLIKA | 17 | 15.18 % |
| HLAS - SD | 17 | 15.18 % |
| Demokrati | 7 | 6.25 % |
| KDH | 7 | 6.25 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | 6.25 % |
| PS | 6 | 5.36 % |
| SaS | 3 | 2.68 % |
| SNS | 2 | 1.79 % |
| Volt SK | 2 | 1.79 % |
| PATRIOT | 1 | 0.89 % |
| Socialisti | 1 | 0.89 % |
| ĽSNS | 1 | 0.89 % |
| Érvényes szavazatok | 112 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 12 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 12 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 10 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 6 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Viktorín Jozef | REPUBLIKA | 3 | ||
| Skokan Dávid | KDH | 3 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 3 | ||
| Nvotová Dorota | Demokrati | 2 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 2 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 2 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 2 | ||
| Longauer Tobiáš | SMER - SD | 2 | ||
| Karas Viliam | KDH | 2 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 2 | ||
| Červeňová Mária | KDH | 2 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 2 |


