Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Plavnica
Koordináták:
49.27456665, 20.78061485
Terület:
19,61 km2
Rang:
község
Népesség:
1634
Tszf. magasság:
515 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06545
Település kód:
526967
Szervezeti azonosító:
330124
Adóazonosító:
2020698779
Névelőfordulások
1773
Plavnicza, Plawnicza,
1786
Plawnicza,
1808
Plavnicza,
1863
Plavnic,
1873
Plavnica,
1907
Palonca,
1920
Plavnica, Plavonica,
1927
Plavnica
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Plavnica) 121
Telefon: 0524283881
Fax: 0524283882
E-mail: [email protected]
Honlap: obecplavnica.sk
Cím: (Plavnica) 121
Telefon: 0524283881
Fax: 0524283882
E-mail: [email protected]
Honlap: obecplavnica.sk
Polgármester:
Ševčik Jozef (Független)
Ševčik Jozef (Független)
Képviselő-testület:
Chovanec Ján (Konzervatívci, SLOVENSKO)
Grich Rastislav (SMER - SD)
Kyšeľa František (KDH)
Plavnický Matúš (Független)
Pružinský Peter (Független)
Solecký František (Független)
Štupák Ľubomír (KDH)
Vančo Peter (Független)
Vyrostek Jozef (Progresívne Slovensko)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 578 | 96% |
| ruszinok | 16 | 1% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 6 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 2 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 32 | 2% |
| összlétszám | 1 637 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Grich Rastislav
SMER, KDH, ĽS-HZDS
Grich Rastislav
SMER-SD, SNS
Grich Rastislav
SMER-SD, SNS
Grich Rastislav
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, SNS
Ševčik Jozef
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1312
Választási részvétel: 70.12 %
Kiadott boríték: 920
Bedobott boríték: 918Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 899
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Ševčik Jozef | 610 | 67.85 % | Független | |
| Grich Rastislav | 289 | 32.15 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Vančo Peter | 1. körzet | 421 | Független | ||
| Solecký František | 1. körzet | 403 | Független | ||
| Kyšeľa František | 1. körzet | 392 | KDH | ||
| Štupák Ľubomír | 1. körzet | 383 | KDH | ||
| Plavnický Matúš | 1. körzet | 332 | Független | ||
| Grich Rastislav | 1. körzet | 313 | SMER - SD | ||
| Vyrostek Jozef | 1. körzet | 312 | Progresívne Slovensko | ||
| Chovanec Ján | 1. körzet | 305 | Konzervatívci, SLOVENSKO | ||
| Pružinský Peter | 1. körzet | 305 | Független | ||
| Maček Lukáš | 1. körzet | 289 | KDH | ||
| Grich František | 1. körzet | 283 | KDH | ||
| Kyšeľa Kamil | 1. körzet | 272 | Független | ||
| Loreková Marcela | 1. körzet | 262 | Független | ||
| Kontra Jakub | 1. körzet | 258 | Független | ||
| Rybovič Róbert | 1. körzet | 257 | KDH | ||
| Rindoš Alexander | 1. körzet | 252 | Konzervatívci, SLOVENSKO | ||
| Sekelská Eva | 1. körzet | 250 | Független | ||
| Pivovarník Ján | 1. körzet | 227 | Független | ||
| Fröhlich Ján | 1. körzet | 209 | Független | ||
| Krafčík Patrik | 1. körzet | 197 | Független | ||
| Pištej Ivan | 1. körzet | 196 | SME RODINA | ||
| Kyšela Štefan | 1. körzet | 144 | SNS | ||
| Kyšeľa Pavol | 1. körzet | 122 | KDH | ||
| Rindoš Patrik | 1. körzet | 119 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 312
Választási részvétel: 69.97 %
Bedobott boríték: 917Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 840
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 506 | 60.24 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 236 | 28.10 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 47 | 5.60 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 16 | 1.90 % | Független | |
| Geci Marián | 11 | 1.31 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 5 | 0.60 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 5 | 0.60 % | SNS | |
| Stanko Ján | 4 | 0.48 % | SLOVEXIT | |
| Ištok Jozef | 2 | 0.24 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 2 | 0.24 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 855
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Orlovský František | 378 | 44.21 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bizovský Peter | 271 | 31.70 % | Független | ||
| Solár Aleš | 246 | 28.77 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Stašák Rastislav | 209 | 24.44 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Vrábeľ Miroslav | 198 | 23.16 % | Független | ||
| Didik Michal | 174 | 20.35 % | Független | ||
| Saloň Marián | 155 | 18.13 % | SMER - SD | ||
| Tomková Katarína | 150 | 17.54 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Marhefka Michal | 142 | 16.61 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kočiš Maroš | 141 | 16.49 % | SMER - SD | ||
| Karaš Martin | 130 | 15.20 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Nemergutová Anna | 129 | 15.09 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Biganič Michal | 111 | 12.98 % | TÍM KOŠICE | ||
| Jakubianský Ján | 80 | 9.36 % | SNS | ||
| Filičko Michal | 59 | 6.90 % | Független | ||
| Havran Miroslav | 50 | 5.85 % | REPUBLIKA | ||
| Saláková Alexandra | 32 | 3.74 % | REPUBLIKA | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 27 | 3.16 % | REPUBLIKA | ||
| Mačuga Vladimír | 20 | 2.34 % | KSS | ||
| Čureja Drahomír | 16 | 1.87 % | Független | ||
| Hanečák Patrik | 13 | 1.52 % | ĽS Naše Slovensko |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 257 | 29.54% |
| HLAS - SD | 145 | 16.67% |
| SMER SD | 127 | 14.60% |
| OĽANO-NOVA | 117 | 13.45% |
| PS | 66 | 7.59% |
| SNS | 52 | 5.98% |
| REPUBLIKA | 35 | 4.02% |
| SaS | 27 | 3.10% |
| SME RODINA | 20 | 2.30% |
| Demokrati | 16 | 1.84% |
| Egyéb | 8 | 0.92% |
| Érvényes szavazatok | 870 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 1 251
Választási részvétel: 56.75 %
Bedobott boríték: 710Érvényes szavazólap: 706
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 346 | 49.01 % | |
| Pellegrini Peter | 235 | 33.29 % | |
| Harabin Štefan | 69 | 9.77 % | |
| Matovič Igor | 28 | 3.97 % | |
| Kubiš Ján | 16 | 2.27 % | |
| Dubovský Patrik | 10 | 1.42 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.14 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.14 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 298
Választási részvétel: 31.20 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 118 | 29.65 % |
| SMER - SD | 77 | 19.35 % |
| PS | 61 | 15.33 % |
| HLAS - SD | 41 | 10.30 % |
| REPUBLIKA | 28 | 7.04 % |
| Demokrati | 21 | 5.28 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 17 | 4.27 % |
| SNS | 15 | 3.77 % |
| SaS | 11 | 2.76 % |
| KÚ | 5 | 1.26 % |
| PATRIOT | 1 | 0.25 % |
| MySlovensko | 1 | 0.25 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.25 % |
| ZR | 1 | 0.25 % |
| Érvényes szavazatok | 398 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 79 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 49 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 36 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 36 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 33 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 32 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 21 | ||
| Karas Viliam | KDH | 21 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 19 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 18 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 18 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 18 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 16 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 15 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 15 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 14 | ||
| Hojsík Martin | PS | 13 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 13 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 12 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 10 | ||
| Gregorík Slavomír | KDH | 9 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | ||
| Sulík Richard | SaS | 7 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 7 |


