Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Plaveč
Településrészek:
Koordináták:
49.26139832, 20.84373856
Terület:
16,68 km2
Rang:
község
Népesség:
1829
Tszf. magasság:
501 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06544
Település kód:
526959
Szervezeti azonosító:
330116
Adóazonosító:
2020698768
Névelőfordulások
1773
Palocsa, Plawecz,
1786
Pallocscha,
1808
Palocsa, Plautsch, Plawec,
1863
Palocsa,
1920
Plaveč,
1927
Plaveč nad Popradom,
1948
Plaveč
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Hviezoslavova) 101/4
Telefon: 0524921783
Fax: 0524921711
E-mail: [email protected]
Honlap: plavec.sk/
Cím: (Hviezoslavova) 101/4
Telefon: 0524921783
Fax: 0524921711
E-mail: [email protected]
Honlap: plavec.sk/
Polgármester:
Šlosár Peter (Független)
Šlosár Peter (Független)
Képviselő-testület:
Falateková Lenka (Független)
Figula František (Független)
Heteš Pavol (Független)
Hetešová Monika (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Lorek Dominik (Független)
Mačeková Martina (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Norková Dana (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Šalamon Jozef (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Vojteková Monika (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 722 | 96% |
| ruszinok | 5 | 0% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 55 | 3% |
| összlétszám | 1 786 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Murcko Štefan
ĽS-HZDS, SMER
Murcko Štefan
SMER-SD
Šlosár Peter
Független
Šlosár Peter
Független
Šlosár Peter
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1435
Választási részvétel: 43.34 %
Kiadott boríték: 622
Bedobott boríték: 622Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 598
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Šlosár Peter | 598 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Falateková Lenka | 1. körzet | 445 | Független | ||
| Norková Dana | 1. körzet | 441 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Hetešová Monika | 1. körzet | 386 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Heteš Pavol | 1. körzet | 370 | Független | ||
| Figula František | 1. körzet | 361 | Független | ||
| Mačeková Martina | 1. körzet | 346 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Vojteková Monika | 1. körzet | 333 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Šalamon Jozef | 1. körzet | 320 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Lorek Dominik | 1. körzet | 256 | Független | ||
| Pčolka Patrik | 1. körzet | 226 | SaS | ||
| Gladiš Andrej | 1. körzet | 216 | Független | ||
| Pekár-Hudák Marián | 1. körzet | 183 | Független | ||
| Gallik Peter | 1. körzet | 145 | Független | ||
| Pekár-Hudák Tadeáš | 1. körzet | 104 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 435
Választási részvétel: 43.34 %
Bedobott boríték: 622Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 573
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 273 | 47.64 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 222 | 38.74 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 31 | 5.41 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 20 | 3.49 % | Független | |
| Lešková Monika | 10 | 1.75 % | SNS | |
| Goliaš Ľubomír | 8 | 1.40 % | Jednota Slovanov | |
| Geci Marián | 4 | 0.70 % | Független | |
| Ištok Jozef | 2 | 0.35 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 582
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Vrábeľ Miroslav | 302 | 51.89 % | Független | ||
| Orlovský František | 230 | 39.52 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bizovský Peter | 195 | 33.51 % | Független | ||
| Kočiš Maroš | 132 | 22.68 % | SMER - SD | ||
| Nemergutová Anna | 127 | 21.82 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Didik Michal | 120 | 20.62 % | Független | ||
| Tomková Katarína | 119 | 20.45 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Solár Aleš | 112 | 19.24 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Karaš Martin | 111 | 19.07 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Saloň Marián | 72 | 12.37 % | SMER - SD | ||
| Filičko Michal | 64 | 11.00 % | Független | ||
| Biganič Michal | 56 | 9.62 % | TÍM KOŠICE | ||
| Marhefka Michal | 49 | 8.42 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Jakubianský Ján | 47 | 8.08 % | SNS | ||
| Stašák Rastislav | 37 | 6.36 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Saláková Alexandra | 34 | 5.84 % | REPUBLIKA | ||
| Havran Miroslav | 30 | 5.15 % | REPUBLIKA | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 25 | 4.30 % | REPUBLIKA | ||
| Hanečák Patrik | 10 | 1.72 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Mačuga Vladimír | 10 | 1.72 % | KSS | ||
| Čureja Drahomír | 8 | 1.37 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 281 | 31.57% |
| HLAS - SD | 223 | 25.06% |
| KDH | 119 | 13.37% |
| REPUBLIKA | 71 | 7.98% |
| OĽANO-NOVA | 51 | 5.73% |
| PS | 51 | 5.73% |
| SNS | 41 | 4.61% |
| SME RODINA | 18 | 2.02% |
| Demokrati | 13 | 1.46% |
| SaS | 12 | 1.35% |
| LSNS | 4 | 0.45% |
| Egyéb | 6 | 0.67% |
| Érvényes szavazatok | 890 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 1 400
Választási részvétel: 51.71 %
Bedobott boríték: 724Érvényes szavazólap: 722
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 406 | 56.23 % | |
| Korčok Ivan | 178 | 24.65 % | |
| Harabin Štefan | 98 | 13.57 % | |
| Matovič Igor | 17 | 2.35 % | |
| Kubiš Ján | 10 | 1.39 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 0.69 % | |
| Dubovský Patrik | 4 | 0.55 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 2 | 0.28 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.14 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.14 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 428
Választási részvétel: 26.26 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 131 | 35.89 % |
| REPUBLIKA | 67 | 18.36 % |
| KDH | 39 | 10.68 % |
| HLAS - SD | 39 | 10.68 % |
| PS | 31 | 8.49 % |
| Demokrati | 17 | 4.66 % |
| SaS | 11 | 3.01 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 9 | 2.47 % |
| SNS | 6 | 1.64 % |
| ZR | 5 | 1.37 % |
| PATRIOT | 4 | 1.10 % |
| KSS | 2 | 0.55 % |
| KÚ | 2 | 0.55 % |
| MySlovensko | 1 | 0.27 % |
| Socialisti | 1 | 0.27 % |
| Érvényes szavazatok | 365 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 75 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 63 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 55 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 53 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 42 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 27 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 21 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 19 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 14 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 12 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 10 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 9 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 9 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 8 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 8 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 7 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | ||
| Sulík Richard | SaS | 6 | ||
| Jurzyca Eugen | SaS | 6 | ||
| Hojsík Martin | PS | 6 | ||
| Baránek Ján | ZR | 5 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 |


