Áttekintés
Nagykaposi járás
kisközség
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
PÁLÓCZ. Magyar falu Ungvár Vármegyében, földes Ura Gróf Barkóczy, és több Uraságok, lakosai többen reformatusok, fekszik Ungvize mellett, Ungvárhoz 3 mértföldnyire, határja ollyan, mint Palyóé, első osztálybéli.
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, 1851
Palócz, magyar-orosz-tót m. v. Ungh vmegyében, Nagy-Kaposhoz északra 1 mfdnyire: 1079 romai, 251 g. kath., 4 evang., 43 ref., 50 zsidó lak. Kath. paroch. templom. Kastély szép kerttel, sörház; számos gazdasági épületek. Tágas és gazdag határa mindent jól megterem; tava, erdeje van. F. u. nagyobb részt gr. Barkóczy János, aztán Horváth. Ut. p. Ungvár.
Közigazgatás
Cím: (Kostolné námestie) 1
Telefon: 0566494202
Fax: 0566494536
E-mail: [email protected]
Honlap: pavlovce.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-15:00Zárva
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 8:00-16:00
Csütörtök: nincs ügyfélfogadás
Péntek: 8:00-14:00
Adam Milan (SRK)
Nemzetiség
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 20 | 0% |
| szlovákok | 4 085 | 88% |
| ruszinok | 2 | 0% |
| romák | 213 | 5% |
| ukránok | 7 | 0% |
| csehek | 6 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 3 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 283 | 6% |
| összlétszám | 4 620 |
Választások
Választásra jogosult: 3519
Választási részvétel: 36.23 %
Kiadott boríték: 1275
Bedobott boríték: 1274Polgármester
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Adam Milan | 560 | 46.36 % | SRK | |
| Kocela Anton | 543 | 44.95 % | Független | |
| Megles Maroš | 105 | 8.69 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Adam Milan | 1. körzet | 529 | SRK | ||
| Belák Tomáš | 1. körzet | 395 | SRK | ||
| Kertés Miroslav | 1. körzet | 340 | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | ||
| Kocela Anton | 1. körzet | 340 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Adam Róbert | 1. körzet | 333 | SME RODINA | ||
| Čičák Peter | 1. körzet | 317 | SME RODINA | ||
| Čičák Ľuboslav | 1. körzet | 306 | SRK | ||
| Gombár Emil | 1. körzet | 300 | SME RODINA | ||
| Beňák Marián | 1. körzet | 279 | SRK | ||
| Gaľa Igor | 1. körzet | 276 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Vajdová Bibiána | 1. körzet | 265 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Chytil Marián | 1. körzet | 237 | KDH | ||
| Čalfa Marek | 1. körzet | 233 | REPUBLIKA | ||
| Nistor Miroslav | 1. körzet | 226 | SME RODINA | ||
| Čičáková Ružena | 1. körzet | 197 | SRK | ||
| Kuzmová Eva | 1. körzet | 196 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Chytil Igor | 1. körzet | 195 | REPUBLIKA | ||
| Cica Stanislav | 1. körzet | 189 | SME RODINA | ||
| Lacko Marián | 1. körzet | 182 | SRK | ||
| Hlušková Terézia | 1. körzet | 178 | Független | ||
| Lacko Peter | 1. körzet | 176 | SRK | ||
| Tomči Jozef | 1. körzet | 169 | REPUBLIKA | ||
| Lechmanová Ružena | 1. körzet | 154 | Demokrati | ||
| Mihalik Rastislav | 1. körzet | 143 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Pinkovská Jaroslava | 1. körzet | 139 | SMER - SD |
Választásra jogosult: 3 519
Választási részvétel: 15.15 %
Bedobott boríték: 533Elnökválasztás
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Trnka Rastislav | 164 | 34.02 % | Független | |
| Soročinová Monika Sofiya | 136 | 28.22 % | Független | |
| Šimko Igor | 104 | 21.58 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Porvažník Marián | 45 | 9.34 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Kodrazi Džemal | 28 | 5.81 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Dufinec Miroslav | 135 | 30.96 % | SMER - SD | ||
| Soročinová Monika Sofiya | 116 | 26.61 % | Független | ||
| Sotáková Tímea | 106 | 24.31 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihalečko Ján | 98 | 22.48 % | Független | ||
| Tabak Tibor | 73 | 16.74 % | SMER - SD | ||
| Petrikán Peter | 68 | 15.60 % | Független | ||
| Kerekeš Ján | 60 | 13.76 % | Független | ||
| Mačička Vlastimil | 59 | 13.53 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Butala Ján | 58 | 13.30 % | Független | ||
| Kvak Štefan | 53 | 12.16 % | SMER - SD | ||
| Valiska Jozef | 49 | 11.24 % | SMER - SD | ||
| Vidovenec Miroslav | 47 | 10.78 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Kaplan Milan | 43 | 9.86 % | Független | ||
| Sopko Miroslav | 43 | 9.86 % | Független | ||
| Žofčák Igor | 43 | 9.86 % | SMER - SD | ||
| Bašista Patrik | 39 | 8.94 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čornej Martin | 34 | 7.80 % | SNS | ||
| Magdoško Patrik | 32 | 7.34 % | Független | ||
| Galan Michal | 31 | 7.11 % | SMER - SD | ||
| Šimková Mária | 31 | 7.11 % | Független | ||
| Barkasi Daniela | 28 | 6.42 % | SMER - SD | ||
| Geci Radovan | 27 | 6.19 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Boka Marek | 25 | 5.73 % | Független | ||
| Macková Mária | 25 | 5.73 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Goda Dušan | 24 | 5.50 % | Független |
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 485 | 44.25% |
| SMER SD | 244 | 22.26% |
| HLAS - SD | 160 | 14.60% |
| PS | 57 | 5.20% |
| REPUBLIKA | 41 | 3.74% |
| SNS | 28 | 2.55% |
| KDH | 22 | 2.01% |
| SME RODINA | 12 | 1.09% |
| Demokrati | 12 | 1.09% |
| SaS | 10 | 0.91% |
| LSNS | 8 | 0.73% |
| MK | 5 | 0.46% |
| Egyéb | 12 | 1.09% |
| Érvényes szavazatok | 1 096 |
Választásra jogosult: 3 436
Választási részvétel: 16.65 %
Bedobott boríték: 572| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 348 | 61.38 % | |
| Korčok Ivan | 103 | 18.17 % | |
| Harabin Štefan | 54 | 9.52 % | |
| Matovič Igor | 49 | 8.64 % | |
| Kubiš Ján | 6 | 1.06 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.35 % | |
| Forró Krisztián | 2 | 0.35 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.35 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.18 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Választásra jogosult: 3 471
Választási részvétel: 11.35 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 120 | 31.01 % |
| SMER - SD | 108 | 27.91 % |
| REPUBLIKA | 41 | 10.59 % |
| PS | 27 | 6.98 % |
| KDH | 19 | 4.91 % |
| HLAS - SD | 19 | 4.91 % |
| Demokrati | 17 | 4.39 % |
| SNS | 16 | 4.13 % |
| PATRIOT | 6 | 1.55 % |
| SaS | 6 | 1.55 % |
| Socialisti | 3 | 0.78 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 2 | 0.52 % |
| KÚ | 2 | 0.52 % |
| ĽSNS | 1 | 0.26 % |
| Érvényes szavazatok | 387 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 117 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 108 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 58 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 31 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 29 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 29 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 21 | ||
| Longauer Tobiáš | SMER - SD | 19 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 19 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 14 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 14 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 12 | ||
| Danko Andrej | SNS | 12 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 12 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 9 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 9 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 5 | ||
| Géci Marek | REPUBLIKA | 5 | ||
| Voľanský Peter | SMER - SD | 5 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 5 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 5 |
