Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Ozdín
Településrészek:
Koordináták:
48.46946335, 19.68606758
Terület:
15,22 km2
Rang:
község
Népesség:
321
Tszf. magasság:
286 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98524
Település kód:
511684
Szervezeti azonosító:
316288
Adóazonosító:
2021237240
Névelőfordulások
1773
Ozdiny, Osgyany !,
1786
Oszdény, Oschgyani !,
1808
Ozgyin, Ozdín,
1863
Ozdin,
1920
Ozdín
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Ozdín)
Telefon: 0474291301
Fax: 0474291301
E-mail: [email protected]
Honlap: ozdin.ocu.sk
Cím: (Ozdín)
Telefon: 0474291301
Fax: 0474291301
E-mail: [email protected]
Honlap: ozdin.ocu.sk
Polgármester:
Melichová Michaela (Független)
Melichová Michaela (Független)
Képviselő-testület:
Balko Peter (HLAS - sociálna demokracia)
Dovala Ľuboš (Független)
Ďuriška Daniel (Független)
Illéšová Alexandra (Független)
Melicher Patrik (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 2 | 1% |
| szlovákok | 283 | 98% |
| romák | 0 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 2 | 1% |
| összlétszám | 288 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Vývlek Dušan
SMER, ĽS-HZDS, SNS
Vývlek Dušan
SMER-SD
Salva Pavel
KDH, SNS
Salva Pavel
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, KDH, SNS
Melichová Michaela
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 255
Választási részvétel: 70.98 %
Kiadott boríték: 181
Bedobott boríték: 180Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 176
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Melichová Michaela | 77 | 43.75 % | Független | |
| Salva Pavel | 56 | 31.82 % | KDH, REPUBLIKA, HLAS - sociálna demokracia, SNS, SMER - SD | |
| Detvan Titus | 40 | 22.73 % | Független | |
| Havran Richard | 3 | 1.70 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Dovala Ľuboš | 1. körzet | 87 | Független | ||
| Balko Peter | 1. körzet | 75 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Melicher Patrik | 1. körzet | 69 | Független | ||
| Illéšová Alexandra | 1. körzet | 66 | Független | ||
| Ďuriška Daniel | 1. körzet | 58 | Független | ||
| Kubaliak Martin | 1. körzet | 57 | Független | ||
| Kocková Zuzana | 1. körzet | 54 | SNS | ||
| Vitéz Martin | 1. körzet | 53 | REPUBLIKA | ||
| Vitézová Mária | 1. körzet | 44 | Demokrati | ||
| Sojka Lukáš | 1. körzet | 33 | Független | ||
| Králik Ján | 1. körzet | 22 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 255
Választási részvétel: 70.20 %
Bedobott boríték: 177Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 152
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 96 | 63.16 % | Független | |
| Suja Miroslav | 24 | 15.79 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 16 | 10.53 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 13 | 8.55 % | SV | |
| Albert Michal | 3 | 1.97 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 0 | 0.00 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 166
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Balog Július | 66 | 39.76 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baníková Andrea | 61 | 36.75 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Skýpala Ján | 58 | 34.94 % | Független | ||
| Bračoková Iveta | 32 | 19.28 % | SMER - SD, SNS | ||
| Bračoková Lívia | 26 | 15.66 % | Független | ||
| Matúška Branislav | 15 | 9.04 % | Független | ||
| Karásek Peter | 14 | 8.43 % | REPUBLIKA | ||
| Suja Juraj | 7 | 4.22 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Václavíková Svetlana | 6 | 3.61 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Brisudová Martina | 4 | 2.41 % | Független | ||
| Vrábľová Stanislava | 1 | 0.60 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 45 | 25.86% |
| HLAS - SD | 40 | 22.99% |
| PS | 23 | 13.22% |
| SNS | 20 | 11.49% |
| KDH | 11 | 6.32% |
| REPUBLIKA | 11 | 6.32% |
| OĽANO-NOVA | 10 | 5.75% |
| MK | 3 | 1.72% |
| SME RODINA | 3 | 1.72% |
| SRDCE - SNJ | 3 | 1.72% |
| LSNS | 2 | 1.15% |
| KSS | 1 | 0.57% |
| MF, ODS, ZR, RK, DS | 1 | 0.57% |
| SPRAVODLIVOSŤ | 1 | 0.57% |
| Érvényes szavazatok | 174 |
Poltári járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 240
Választási részvétel: 56.67 %
Bedobott boríték: 136Érvényes szavazólap: 136
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 72 | 52.94 % | |
| Korčok Ivan | 44 | 32.35 % | |
| Harabin Štefan | 15 | 11.03 % | |
| Kubiš Ján | 2 | 1.47 % | |
| Matovič Igor | 2 | 1.47 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.74 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 245
Választási részvétel: 41.22 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 30 | 29.70 % |
| PS | 18 | 17.82 % |
| REPUBLIKA | 13 | 12.87 % |
| HLAS - SD | 13 | 12.87 % |
| KDH | 9 | 8.91 % |
| Demokrati | 5 | 4.95 % |
| SNS | 4 | 3.96 % |
| SaS | 2 | 1.98 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 1.98 % |
| PATRIOT | 1 | 0.99 % |
| SOSK | 1 | 0.99 % |
| ĽSNS | 1 | 0.99 % |
| ZR | 1 | 0.99 % |
| KÚ | 1 | 0.99 % |
| Érvényes szavazatok | 101 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Beňová Monika | SMER - SD | 21 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 13 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 12 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 9 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 9 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 6 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 4 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 3 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 3 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 3 | ||
| Mičko Karol | KDH | 3 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Slota Pavol | REPUBLIKA | 2 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 2 | ||
| Yar Lucia | PS | 2 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 |


