Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Osikov
Koordináták:
49.17484665, 21.26381493
Terület:
13,87 km2
Rang:
község
Népesség:
995
Tszf. magasság:
367 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08642
Település kód:
519707
Szervezeti azonosító:
322482
Adóazonosító:
2020623374
Névelőfordulások
1773
Ossiko, Ossikow,
1786
Oschiko,
1808
Osikó, Ossikowá, Osykowá,
1863
Osikó,
1888
Ossikó,
1907
Oszikó,
1920
Osikov, Ošikov,
1927
Osikov
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Osikov) 57
Telefon: 0544791114
Fax: 0544884362
E-mail: [email protected]
Honlap: osikov.sk/
Cím: (Osikov) 57
Telefon: 0544791114
Fax: 0544884362
E-mail: [email protected]
Honlap: osikov.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 13:00-16:00Zárva
Kedd: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Szerda: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Csütörtök: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Péntek: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Polgármester:
Kvokačka Jozef (Független)
Kvokačka Jozef (Független)
Képviselő-testület:
Bank Stanislav (KDH)
Biroš Martin (KDH)
Červeňáková Patrícia (HLAS - sociálna demokracia)
Hanobik Tomáš (KDH)
Kolbasa Patrik (Független)
Maník Lukáš (Független)
Šinaľ Vladimír (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 986 | 100% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 0 | 0% |
| összlétszám | 989 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Biroš Stanislav
SDKÚ-DS
Biroš Stanislav
SDKÚ-DS
Kvokačka Jozef
Független
Kvokačka Jozef
Független
Kvokačka Jozef
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 811
Választási részvétel: 77.31 %
Kiadott boríték: 627
Bedobott boríték: 624Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 615
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kvokačka Jozef | 362 | 58.86 % | Független | |
| Šinaľ Gabriel | 253 | 41.14 % | Konzervatívci, SLOVENSKO, NOVA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Biroš Martin | 1. körzet | 371 | KDH | ||
| Bank Stanislav | 1. körzet | 345 | KDH | ||
| Červeňáková Patrícia | 1. körzet | 311 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Maník Lukáš | 1. körzet | 252 | Független | ||
| Kolbasa Patrik | 1. körzet | 240 | Független | ||
| Šinaľ Vladimír | 1. körzet | 204 | Független | ||
| Hanobik Tomáš | 1. körzet | 202 | KDH | ||
| Kuchta Pavol | 1. körzet | 201 | KDH | ||
| Kubina František | 1. körzet | 197 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Maník Igor | 1. körzet | 195 | Konzervatívci | ||
| Kačmár Michal | 1. körzet | 184 | Független | ||
| Šinaľ Gabriel | 1. körzet | 179 | Konzervatívci | ||
| Maník Marek | 1. körzet | 153 | Konzervatívci | ||
| Kundrat Marek | 1. körzet | 140 | Konzervatívci | ||
| Micheľ Pavol | 1. körzet | 136 | Független | ||
| Toth Stanislav | 1. körzet | 116 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šinaľ Gabriel | 1. körzet | 56 | SLOVENSKO, NOVA | ||
| Šoltýs Tomáš | 1. körzet | 31 | REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 811
Választási részvétel: 77.31 %
Bedobott boríték: 623Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 580
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 475 | 81.90 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 84 | 14.48 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 11 | 1.90 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 3 | 0.52 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 2 | 0.34 % | SNS | |
| Geci Marián | 1 | 0.17 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 564
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Harčarufka Štefan | 422 | 74.82 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hudák Marek | 270 | 47.87 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihaľ Patrik | 258 | 45.74 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bochňa Juraj | 116 | 20.57 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 101 | 17.91 % | Független | ||
| Ceľuch Pavol | 91 | 16.13 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 85 | 15.07 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šimco Marek | 82 | 14.54 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Olejár Miloslav | 79 | 14.01 % | Független | ||
| Mihaľ František | 78 | 13.83 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Herstek Milan | 60 | 10.64 % | Bratia Slovenska | ||
| Kaščák Marcel | 57 | 10.11 % | Független | ||
| Baran Vladimír | 45 | 7.98 % | Független | ||
| Soroka Stanislav | 40 | 7.09 % | Független | ||
| Hoľpit Vincent | 37 | 6.56 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 33 | 5.85 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čupeľa Radovan | 32 | 5.67 % | REPUBLIKA | ||
| Halecký Jozef | 31 | 5.50 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hankovský Stanislav | 29 | 5.14 % | SMER - SD | ||
| Ždiľová Iveta | 28 | 4.96 % | Független | ||
| Jutka Martin | 27 | 4.79 % | SMER - SD | ||
| Dubovecký Ján | 25 | 4.43 % | DS-ODS | ||
| Dulenčin Peter | 22 | 3.90 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Goriščák Pavol | 22 | 3.90 % | SNS | ||
| Štefanková Andrea | 21 | 3.72 % | Progresívne Slovensko, Demokrati |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 212 | 34.53% |
| HLAS - SD | 115 | 18.73% |
| SMER SD | 84 | 13.68% |
| PS | 62 | 10.10% |
| OĽANO-NOVA | 33 | 5.37% |
| SNS | 30 | 4.89% |
| SaS | 25 | 4.07% |
| REPUBLIKA | 21 | 3.42% |
| SME RODINA | 12 | 1.95% |
| Demokrati | 12 | 1.95% |
| Piráti | 4 | 0.65% |
| MK | 1 | 0.16% |
| Egyéb | 3 | 0.49% |
| Érvényes szavazatok | 614 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 788
Választási részvétel: 59.26 %
Bedobott boríték: 467Érvényes szavazólap: 467
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 193 | 41.33 % | |
| Pellegrini Peter | 176 | 37.69 % | |
| Harabin Štefan | 61 | 13.06 % | |
| Kubiš Ján | 14 | 3.00 % | |
| Matovič Igor | 11 | 2.36 % | |
| Dubovský Patrik | 8 | 1.71 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 2 | 0.43 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.21 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.21 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 802
Választási részvétel: 36.03 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 93 | 33.70 % |
| SMER - SD | 52 | 18.84 % |
| PS | 38 | 13.77 % |
| REPUBLIKA | 36 | 13.04 % |
| HLAS - SD | 20 | 7.25 % |
| SaS | 12 | 4.35 % |
| Demokrati | 10 | 3.62 % |
| SNS | 5 | 1.81 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 1.81 % |
| KÚ | 4 | 1.45 % |
| PATRIOT | 1 | 0.36 % |
| Érvényes szavazatok | 276 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 56 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 37 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 31 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 29 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 29 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 27 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 19 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 18 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 16 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 10 | ||
| Karas Viliam | KDH | 9 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 9 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 9 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 7 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 7 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 6 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 5 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 5 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 5 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 4 | ||
| Sulík Richard | SaS | 4 |


