Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Oľšavce
Koordináták:
49.20369339, 21.38343239
Terület:
5,06 km2
Rang:
község
Népesség:
180
Tszf. magasság:
253 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08646
Település kód:
519677
Szervezeti azonosító:
322458
Adóazonosító:
2020778936
Névelőfordulások
1773
Orsocz, Orssawcze,
1786
Orschocz, Orssawce,
1808
Orsócz, Orssowce,
1863
Orsóc,
1907
Orsós,
1920
Oľšavce,
1965
Olšavce,
1973
Oľšavce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Oľšavce) 9
Telefon: 0547393240
E-mail: [email protected]
Honlap: obecolsavce.....com/
Cím: (Oľšavce) 9
Telefon: 0547393240
E-mail: [email protected]
Honlap: obecolsavce.....com/
Polgármester:
Havír Slavomír (HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD)
Havír Slavomír (HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD)
Képviselő-testület:
Goč Daniel (HLAS - sociálna demokracia)
Hažer Tomáš (SMER - SD)
Katuščák Stanislav (HLAS - sociálna demokracia)
Staš Ján (SMER - SD)
Tarnovský František (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 161 | 98% |
| ukránok | 1 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 3 | 2% |
| összlétszám | 165 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Havír Slavomír
SMER
Havír Slavomír
SMER-SD
Havír Slavomír
SMER-SD
Havír Slavomír
Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD
Havír Slavomír
HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD
Alapadatok
Választásra jogosult: 133
Választási részvétel: 37.59 %
Kiadott boríték: 50
Bedobott boríték: 50Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 44
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Havír Slavomír | 44 | 100.00 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Goč Daniel | 1. körzet | 40 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Katuščák Stanislav | 1. körzet | 38 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hažer Tomáš | 1. körzet | 34 | SMER - SD | ||
| Tarnovský František | 1. körzet | 28 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Staš Ján | 1. körzet | 25 | SMER - SD | ||
| Daňko Ondrej | 1. körzet | 22 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 133
Választási részvétel: 37.59 %
Bedobott boríték: 50Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 47
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 27 | 57.45 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 9 | 19.15 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 8 | 17.02 % | Független | |
| Geci Marián | 1 | 2.13 % | Független | |
| Ištok Jozef | 1 | 2.13 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 2.13 % | SLOVEXIT | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Lešková Monika | 0 | 0.00 % | SNS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 50
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kaščák Marcel | 35 | 70.00 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 14 | 28.00 % | Független | ||
| Bochňa Juraj | 11 | 22.00 % | Független | ||
| Hudák Marek | 10 | 20.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Guliga Jozef | 9 | 18.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Olejár Miloslav | 8 | 16.00 % | Független | ||
| Ceľuch Pavol | 7 | 14.00 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 6 | 12.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baran Vladimír | 5 | 10.00 % | Független | ||
| Harčarufka Štefan | 5 | 10.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Pangrác-Piter Ľubomír | 5 | 10.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bujňák Vincent | 4 | 8.00 % | Független | ||
| Dulenčin Peter | 4 | 8.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hankovský Stanislav | 4 | 8.00 % | SMER - SD | ||
| Hoľpit Vincent | 4 | 8.00 % | Független | ||
| Kobyľan Jozef | 4 | 8.00 % | SV | ||
| Mihaľ František | 4 | 8.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihaľ Patrik | 4 | 8.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Halecký Jozef | 3 | 6.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hij Štefan | 3 | 6.00 % | Független | ||
| Mochnacká Marta | 3 | 6.00 % | Bratia Slovenska | ||
| Soroka Stanislav | 3 | 6.00 % | Független | ||
| Batík Ján | 2 | 4.00 % | MySlovensko | ||
| Duchnovský Anton | 2 | 4.00 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Goriščák Pavol | 2 | 4.00 % | SNS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 38 | 40.43% |
| SMER SD | 15 | 15.96% |
| KDH | 13 | 13.83% |
| SNS | 11 | 11.70% |
| PS | 3 | 3.19% |
| OĽANO-NOVA | 2 | 2.13% |
| SME RODINA | 2 | 2.13% |
| Piráti | 2 | 2.13% |
| Demokrati | 2 | 2.13% |
| REPUBLIKA | 2 | 2.13% |
| SaS | 1 | 1.06% |
| LSNS | 1 | 1.06% |
| KSS | 1 | 1.06% |
| PRINCÍP | 1 | 1.06% |
| Érvényes szavazatok | 94 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 140
Választási részvétel: 55.71 %
Bedobott boríték: 78Érvényes szavazólap: 76
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 44 | 57.89 % | |
| Harabin Štefan | 14 | 18.42 % | |
| Korčok Ivan | 13 | 17.11 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 2.63 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 1.32 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 1.32 % | |
| Matovič Igor | 1 | 1.32 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 133
Választási részvétel: 33.83 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 12 | 26.67 % |
| SMER - SD | 10 | 22.22 % |
| PS | 8 | 17.78 % |
| REPUBLIKA | 6 | 13.33 % |
| Demokrati | 2 | 4.44 % |
| SNS | 2 | 4.44 % |
| KDH | 2 | 4.44 % |
| SĽS | 1 | 2.22 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 2.22 % |
| ĽSNS | 1 | 2.22 % |
| Érvényes szavazatok | 45 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 6 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 6 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 5 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 4 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 4 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 4 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 3 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 3 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 3 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 2 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 2 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 2 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 1 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 1 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 1 | ||
| Danko Andrej | SNS | 1 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 1 | ||
| Kuffa Štefan | SNS | 1 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 1 | ||
| Kršiak Milan | SRDCE - SNJ | 1 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 1 | ||
| Boková Katarína | ĽSNS | 1 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 1 |


