Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Horná Ves
Településrészek:
Koordináták:
48.60850906, 18.48906136
Terület:
18,57 km2
Rang:
község
Népesség:
1453
Tszf. magasság:
318 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97248
Település kód:
514004
Szervezeti azonosító:
318108
Adóazonosító:
2021211687
Névelőfordulások
1773
Félfalu, Hornejsa,
1786
Félfalu, Hornejsa,
1808
Felfalu, Horněysa, Horní Wes,
1863
Felfalu,
1907
Ófelfalu,
1920
Horná Ves, Hornejsa,
1927
Horná Ves
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Horná Ves) 191
Telefon: 0465492049
Fax: 0465492049
E-mail: [email protected]
Cím: (Horná Ves) 191
Telefon: 0465492049
Fax: 0465492049
E-mail: [email protected]
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-17:00
Csütörtök: neúradný
Péntek: 7:30-14:00
Polgármester:
Hrotek Jozef (SMER - SD, REPUBLIKA)
Hrotek Jozef (SMER - SD, REPUBLIKA)
Képviselő-testület:
Brida Peter (KDH)
Budoš Dušan (SMER - SD, REPUBLIKA)
Glenda Patrik (SMER - SD, REPUBLIKA)
Jankula Ján (SMER - SD, REPUBLIKA)
Martinkovič Jaroslav (Független)
Tomová Miriama (SMER - SD, REPUBLIKA)
Vrtiel Štefan (SMER - SD, REPUBLIKA)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 050 | 98% |
| romák | 0 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 2 | 0% |
| ismeretlen | 19 | 2% |
| összlétszám | 1 072 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Hrotek Jozef
ĽS-HZDS
Hrotek Jozef
SDS, SMER-SD, SIEŤ
Hrotek Jozef
SMER-SD
Hrotek Jozef
Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD
Hrotek Jozef
SMER - SD, REPUBLIKA
Alapadatok
Választásra jogosult: 964
Választási részvétel: 57.16 %
Kiadott boríték: 551
Bedobott boríték: 551Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 543
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hrotek Jozef | 293 | 53.96 % | SMER - SD, REPUBLIKA | |
| Martinkovič Jaroslav | 167 | 30.76 % | Független | |
| Franc Ľuboslav | 83 | 15.29 % | KDH |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Brida Peter | 1. körzet | 275 | KDH | ||
| Budoš Dušan | 1. körzet | 268 | SMER - SD, REPUBLIKA | ||
| Martinkovič Jaroslav | 1. körzet | 264 | Független | ||
| Vrtiel Štefan | 1. körzet | 262 | SMER - SD, REPUBLIKA | ||
| Tomová Miriama | 1. körzet | 252 | SMER - SD, REPUBLIKA | ||
| Jankula Ján | 1. körzet | 234 | SMER - SD, REPUBLIKA | ||
| Glenda Patrik | 1. körzet | 206 | SMER - SD, REPUBLIKA | ||
| Kobesová Martina | 1. körzet | 199 | SMER - SD, REPUBLIKA | ||
| Priekala Miroslav | 1. körzet | 135 | SNS | ||
| Florová Nikola | 1. körzet | 128 | SMER - SD, REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 964
Választási részvétel: 45.02 %
Bedobott boríték: 434Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 398
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 241 | 60.55 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 138 | 34.67 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Galas Daniel | 16 | 4.02 % | SLOVEXIT | |
| Choleva Lubomír | 3 | 0.75 % | VLASTENCI SK |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 345
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Valenteje Elena | 173 | 50.14 % | Független | ||
| Svítková Natália | 60 | 17.39 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Cvopa Dalibor | 50 | 14.49 % | Független | ||
| Gigac Branislav | 46 | 13.33 % | Független | ||
| Beňová Viera | 45 | 13.04 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Ďureje Michal | 43 | 12.46 % | Független | ||
| Adamec Branislav | 41 | 11.88 % | Független | ||
| Divéky Emil | 35 | 10.14 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Stopka Jozef | 34 | 9.86 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Dobiaš Michal | 33 | 9.57 % | Független | ||
| Dzina Miroslav | 32 | 9.28 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Iliaš Radovan | 32 | 9.28 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Macháčková Katarína | 32 | 9.28 % | Független | ||
| Daňo Ján | 31 | 8.99 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Baková Zuzana | 27 | 7.83 % | Független | ||
| Gálisová Ľubica | 27 | 7.83 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Hajšelová Petra | 27 | 7.83 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Porubcová Eleonóra | 27 | 7.83 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Zeleník Lukáš | 27 | 7.83 % | Független | ||
| Grúberová Silvia | 26 | 7.54 % | Független | ||
| Čičmanec Tibor | 22 | 6.38 % | Független | ||
| Doboš Branislav | 22 | 6.38 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Fajer Roman | 22 | 6.38 % | Független | ||
| Paulík Peter | 22 | 6.38 % | Független | ||
| Svítok Juraj | 22 | 6.38 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 207 | 35.45% |
| HLAS - SD | 99 | 16.95% |
| REPUBLIKA | 53 | 9.08% |
| PS | 48 | 8.22% |
| SNS | 34 | 5.82% |
| OĽANO-NOVA | 33 | 5.65% |
| KDH | 31 | 5.31% |
| SaS | 28 | 4.79% |
| SME RODINA | 16 | 2.74% |
| LSNS | 12 | 2.05% |
| KSS | 12 | 2.05% |
| Demokrati | 9 | 1.54% |
| Egyéb | 2 | 0.34% |
| Érvényes szavazatok | 584 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 859
Választási részvétel: 54.60 %
Bedobott boríték: 469Érvényes szavazólap: 465
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 232 | 49.89 % | |
| Korčok Ivan | 111 | 23.87 % | |
| Harabin Štefan | 99 | 21.29 % | |
| Dubovský Patrik | 6 | 1.29 % | |
| Matovič Igor | 6 | 1.29 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 1.08 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 0.65 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 2 | 0.43 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.22 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 877
Választási részvétel: 34.09 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 103 | 34.92 % |
| REPUBLIKA | 50 | 16.95 % |
| PS | 50 | 16.95 % |
| HLAS - SD | 25 | 8.47 % |
| KDH | 19 | 6.44 % |
| SaS | 17 | 5.76 % |
| SNS | 13 | 4.41 % |
| Demokrati | 9 | 3.05 % |
| KSS | 4 | 1.36 % |
| ĽSNS | 3 | 1.02 % |
| KÚ | 1 | 0.34 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 0.34 % |
| Érvényes szavazatok | 295 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 55 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 47 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 38 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 37 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 35 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 30 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 20 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 18 | ||
| Hojsík Martin | PS | 16 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 14 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 12 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 9 | ||
| Sulík Richard | SaS | 8 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 7 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 7 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Danko Andrej | SNS | 5 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 4 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 4 |


