Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Veľká Lúka
Koordináták:
48.62968063, 19.16829109
Terület:
8,53 km2
Rang:
község
Népesség:
625
Tszf. magasság:
311 m
Körzethívószám:
+421 (0) 45
Irányítószám:
96231
Település kód:
581585
Szervezeti azonosító:
35660074
Adóazonosító:
2021329596
Névelőfordulások
1773
Velka Luka,
1786
Welka Lúka, Nagyréth,
1808
Welká Lúka,
1863
Nagyrét,
1920
Veľká Lúka
1996
Veľká Lúka
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Veľkolúcka) 39
Telefon: 0455443621
Fax: 0455443621
E-mail: [email protected]
Honlap: velkaluka.sk
Cím: (Veľkolúcka) 39
Telefon: 0455443621
Fax: 0455443621
E-mail: [email protected]
Honlap: velkaluka.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-12:00; 13:00-16:00Zárva
Szerda: 9:00-12:00; 13:00-18:00
Péntek: 7:00-12:00
Polgármester:
Chromeková Andrea (Független)
Chromeková Andrea (Független)
Képviselő-testület:
Bobor Patrik (SNS)
Kušpal Michal (SNS)
Lietavcová Monika (SaS)
Ozdinec Michal (Független)
Riečan Jaroslav (HLAS - sociálna demokracia)
Válovčanová Solárová Silvia (SaS)
Výboh Dominik (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 786 | 95% |
| romák | 1 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 7 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 33 | 4% |
| összlétszám | 828 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Šebová Júlia
ĽS-HZDS
Chromeková Andrea
SMER-SD
Chromeková Andrea
Független
Chromeková Andrea
Független
Chromeková Andrea
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 678
Választási részvétel: 41.74 %
Kiadott boríték: 283
Bedobott boríték: 283Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 227
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Chromeková Andrea | 227 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Ozdinec Michal | 1. körzet | 155 | Független | ||
| Kušpal Michal | 1. körzet | 150 | SNS | ||
| Lietavcová Monika | 1. körzet | 146 | SaS | ||
| Bobor Patrik | 1. körzet | 113 | SNS | ||
| Válovčanová Solárová Silvia | 1. körzet | 110 | SaS | ||
| Riečan Jaroslav | 1. körzet | 105 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Výboh Dominik | 1. körzet | 100 | Független | ||
| Maťašová Anna | 1. körzet | 90 | KDH | ||
| Pršanec Ján | 1. körzet | 89 | SNS | ||
| Hujsa Marián | 1. körzet | 72 | REPUBLIKA | ||
| Bohuš Pavel | 1. körzet | 57 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 678
Választási részvétel: 41.59 %
Bedobott boríték: 282Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 267
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 193 | 72.28 % | Független | |
| Suja Miroslav | 40 | 14.98 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 18 | 6.74 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 9 | 3.37 % | SV | |
| Albert Michal | 4 | 1.50 % | Bratia Slovenska | |
| Rusina Jaroslav | 3 | 1.12 % | Független | |
| Plančík Peter | 0 | 0.00 % | KSS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 11
Érvényes szavazólap: 259
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Beljak Ján | 89 | 34.36 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Kosová Ingrid | 69 | 26.64 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Snopko Matej | 67 | 25.87 % | Független | ||
| Záchenská Denisa | 67 | 25.87 % | Független | ||
| Ďuriš Tomáš | 62 | 23.94 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Balkovičová Lenka | 61 | 23.55 % | Független | ||
| Kaliská Elena | 60 | 23.17 % | Független | ||
| Košík Peter | 58 | 22.39 % | Független | ||
| Ježík Jozef | 50 | 19.31 % | SMER - SD, SNS | ||
| Várošík Michal | 47 | 18.15 % | Független | ||
| Laško Patrik | 46 | 17.76 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Kováč Miroslav | 34 | 13.13 % | Független | ||
| Gonda Dušan | 30 | 11.58 % | SMER - SD, SNS | ||
| Kusein Miroslav | 28 | 10.81 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Matuška Martin | 28 | 10.81 % | Független | ||
| Laššáková Tímea | 24 | 9.27 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hanuska Slavomír | 20 | 7.72 % | SMER - SD, SNS | ||
| Kišfaluši Dušan | 20 | 7.72 % | REPUBLIKA | ||
| Orolín Ján | 18 | 6.95 % | SMER - SD, SNS | ||
| Moumani Samir | 17 | 6.56 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Miartuš Richard | 15 | 5.79 % | Független | ||
| Kancír Marek | 13 | 5.02 % | KSS | ||
| Repko Štefan | 10 | 3.86 % | SMER - SD, SNS | ||
| Schlosár Rastislav | 9 | 3.47 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Kyseľ Sára Mária Hildegarda | 5 | 1.93 % | HLAS - sociálna demokracia |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 136 | 27.53% |
| HLAS - SD | 103 | 20.85% |
| SMER SD | 95 | 19.23% |
| SaS | 38 | 7.69% |
| OĽANO-NOVA | 37 | 7.49% |
| SNS | 30 | 6.07% |
| Demokrati | 15 | 3.04% |
| SME RODINA | 10 | 2.02% |
| REPUBLIKA | 10 | 2.02% |
| LSNS | 8 | 1.62% |
| KDH | 8 | 1.62% |
| Egyéb | 4 | 0.81% |
| Érvényes szavazatok | 494 |
Zólyomi járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 648
Választási részvétel: 64.20 %
Bedobott boríték: 416Érvényes szavazólap: 415
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 224 | 53.98 % | |
| Pellegrini Peter | 138 | 33.25 % | |
| Harabin Štefan | 37 | 8.92 % | |
| Kubiš Ján | 11 | 2.65 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.48 % | |
| Matovič Igor | 2 | 0.48 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.24 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 646
Választási részvétel: 39.63 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 97 | 38.49 % |
| SMER - SD | 52 | 20.63 % |
| HLAS - SD | 36 | 14.29 % |
| SaS | 21 | 8.33 % |
| REPUBLIKA | 16 | 6.35 % |
| Demokrati | 12 | 4.76 % |
| SNS | 6 | 2.38 % |
| KDH | 6 | 2.38 % |
| ZR | 2 | 0.79 % |
| KÚ | 2 | 0.79 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 0.79 % |
| Érvényes szavazatok | 252 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 65 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 30 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 23 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 21 | ||
| Wiezik Michal | PS | 21 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 19 | ||
| Sulík Richard | SaS | 17 | ||
| Hojsík Martin | PS | 17 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 17 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 15 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 13 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 8 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 8 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 8 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 7 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 6 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 3 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 3 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 3 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 3 | ||
| Krúpa Juraj | SaS | 3 |


