Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Prietrž
Településrészek:
Koordináták:
48.67726517, 17.44415092
Terület:
24,67 km2
Rang:
község
Népesség:
728
Tszf. magasság:
293 m
Körzethívószám:
+421 (0) 34
Irányítószám:
90611
Település kód:
504700
Szervezeti azonosító:
309869
Adóazonosító:
2021086815
Névelőfordulások
1786
Pritrschd,
1808
Pritersd, Priétersd, Přítrž, Přitržda,
1863
Nagypritrsd,
1877
Nagypritersd,
1888
Nagypritrzsd,
1913
Nagypetrős,
1920
Prietrž
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Prietrž) 126
Telefon: 0346548613
Fax: 0346548614
E-mail: [email protected]
Honlap: prietrz.sk
Cím: (Prietrž) 126
Telefon: 0346548613
Fax: 0346548614
E-mail: [email protected]
Honlap: prietrz.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-15:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Prekopová Viera (Független)
Prekopová Viera (Független)
Képviselő-testület:
Harnoš Stanislav (HLAS - sociálna demokracia)
Kotvanová Monika (HLAS - sociálna demokracia)
Krahulec Marcel (SNS)
Mudroch Marián (Független)
Nosko Lukáš (Független)
Tulák Pavol (HLAS - sociálna demokracia)
Turner Milan (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 697 | 93% |
| ruszinok | 3 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 6 | 1% |
| németek | 1 | 0% |
| egyéb | 7 | 1% |
| ismeretlen | 38 | 5% |
| összlétszám | 753 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Blažková Dana
Független
Blažková Dana
Független
Blažková Dana
DOMA DOBRE
Blažková Dana
ŽIVOT
Prekopová Viera
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 624
Választási részvétel: 67.31 %
Kiadott boríték: 420
Bedobott boríték: 420Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 409
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Prekopová Viera | 133 | 32.52 % | Független | |
| Grimm Radovan | 113 | 27.63 % | Független | |
| Mudroch Marián | 107 | 26.16 % | Független | |
| Nosko Lukáš | 46 | 11.25 % | Független | |
| Rehušová Alena | 10 | 2.44 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Mudroch Marián | 1. körzet | 269 | Független | ||
| Nosko Lukáš | 1. körzet | 240 | Független | ||
| Harnoš Stanislav | 1. körzet | 232 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Krahulec Marcel | 1. körzet | 197 | SNS | ||
| Turner Milan | 1. körzet | 196 | Független | ||
| Kotvanová Monika | 1. körzet | 192 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Tulák Pavol | 1. körzet | 189 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Rýzek Milan | 1. körzet | 131 | SNS | ||
| Krajčír Michal | 1. körzet | 89 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 624
Választási részvétel: 65.54 %
Bedobott boríték: 409Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 347
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Viskupič Jozef | 229 | 65.99 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | |
| Hambálek Peter | 51 | 14.70 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | |
| Dohál Róbert | 29 | 8.36 % | ApS | |
| Lančarič Matej | 19 | 5.48 % | Független | |
| Cehlárik Jaroslav | 12 | 3.46 % | PRAVDA | |
| Pollák Štefan | 5 | 1.44 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | |
| Berényi József | 2 | 0.58 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 5
Érvényes szavazólap: 355
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čobrda Miloš | 200 | 56.34 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Džačovský Martin | 104 | 29.30 % | Független | ||
| Barcaj Jaroslav | 66 | 18.59 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Krištofík Roman | 63 | 17.75 % | Független | ||
| Barcaj Drinková Jarmila | 62 | 17.46 % | Független | ||
| Podmajerský Dušan | 60 | 16.90 % | Független | ||
| Šťastný Peter | 60 | 16.90 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Brečka Jaroslav | 57 | 16.06 % | Független | ||
| Mráz Peter | 49 | 13.80 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Chudá Kristína | 46 | 12.96 % | Független | ||
| Lidaj Martin | 42 | 11.83 % | SOM SLOVENSKO | ||
| Sova Roman | 41 | 11.55 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Zríniová Klaudia | 37 | 10.42 % | Független | ||
| Štítny Marek | 34 | 9.58 % | Független | ||
| Lackovič Filip | 32 | 9.01 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Kristiník Dana | 31 | 8.73 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Prstek Radovan | 22 | 6.20 % | SV | ||
| Fiala Vladimír | 20 | 5.63 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Macek Róbert | 18 | 5.07 % | Független | ||
| Uhlík Filip | 16 | 4.51 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Kajzer Martin | 14 | 3.94 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Moravčík Juraj | 12 | 3.38 % | ŽIVOT | ||
| Ivan Tichomír | 4 | 1.13 % | Volt SK |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 94 | 21.81% |
| SMER SD | 90 | 20.88% |
| PS | 64 | 14.85% |
| OĽANO-NOVA | 43 | 9.98% |
| SNS | 40 | 9.28% |
| REPUBLIKA | 21 | 4.87% |
| SaS | 20 | 4.64% |
| SME RODINA | 20 | 4.64% |
| Demokrati | 18 | 4.18% |
| LSNS | 7 | 1.62% |
| KDH | 7 | 1.62% |
| KSS | 3 | 0.70% |
| Piráti | 2 | 0.46% |
| Egyéb | 2 | 0.46% |
| Érvényes szavazatok | 431 |
Szenicei járás
Nagyszombati kerület
Választásra jogosult: 613
Választási részvétel: 60.20 %
Bedobott boríték: 369Érvényes szavazólap: 369
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 168 | 45.53 % | |
| Korčok Ivan | 136 | 36.86 % | |
| Harabin Štefan | 46 | 12.47 % | |
| Kubiš Ján | 10 | 2.71 % | |
| Matovič Igor | 6 | 1.63 % | |
| Náhlik Milan | 2 | 0.54 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.27 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 624
Választási részvétel: 33.33 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 60 | 29.41 % |
| SMER - SD | 48 | 23.53 % |
| REPUBLIKA | 34 | 16.67 % |
| HLAS - SD | 24 | 11.76 % |
| Demokrati | 14 | 6.86 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | 3.92 % |
| SaS | 7 | 3.43 % |
| SNS | 6 | 2.94 % |
| ZR | 1 | 0.49 % |
| KSS | 1 | 0.49 % |
| KDH | 1 | 0.49 % |
| Érvényes szavazatok | 204 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 39 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 24 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 21 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 19 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 17 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 16 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 13 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 9 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 8 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 8 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 7 | ||
| Hojsík Martin | PS | 7 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 6 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 5 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 4 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 4 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 4 | ||
| Sulík Richard | SaS | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 3 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 3 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 3 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 3 | ||
| Jurzyca Eugen | SaS | 3 |


