Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kamenica nad Cirochou
Koordináták:
48.93006516, 21.99862099
Terület:
17,57 km2
Rang:
község
Népesség:
2363
Tszf. magasság:
184 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
06783
Település kód:
520331
Szervezeti azonosító:
323101
Adóazonosító:
2021232653
Névelőfordulások
1773
Nagy-Kemencze, Welka Kamenicza,
1786
Nagy-Kemencze, Welka Kamenka,
1808
Nagy-Kemencze, Welká Kaměnka, Welká Kamenica,
1863
Nagykemence,
1920
Kamenica,
1927
Kamenica nad Cirochou
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Humenská) 555/6
Telefon: 0577793286
Fax: 0577883071
E-mail: [email protected]
Honlap: obeckamenica...u.sk/
Cím: (Humenská) 555/6
Telefon: 0577793286
Fax: 0577883071
E-mail: [email protected]
Honlap: obeckamenica...u.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-11:45; 12:15-15:45Zárva
Kedd: 7:30-11:45; 12:15-15:45
Szerda: 7:30-11:45; 12:15-15:45
Csütörtök: 7:30-11:45; 12:15-15:45
Péntek: 7:30-11:45; 12:15-14:30
Polgármester:
Hamaďaková Monika (Független)
Hamaďaková Monika (Független)
Képviselő-testület:
Belančín Peter (Független)
Hamaďaková Monika (Független)
Kotus Ladislav (Független)
Luksaj Anton (Független)
Meričko Adrián (KDH)
Orendáč Daniel (HLAS - sociálna demokracia)
Pastírová Anna (KDH)
Terkoš Peter (Független)
Vataha Lukáš (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 5 | 0% |
| szlovákok | 2 143 | 94% |
| ruszinok | 13 | 1% |
| romák | 25 | 1% |
| ukránok | 8 | 0% |
| csehek | 6 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 2 | 0% |
| egyéb | 8 | 0% |
| ismeretlen | 65 | 3% |
| összlétszám | 2 275 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Bugyi Alexander
Független
Bugyi Alexander
Független
Hamaďaková Monika
Független
Hamaďaková Monika
Független
Hamaďaková Monika
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1915
Választási részvétel: 52.38 %
Kiadott boríték: 1003
Bedobott boríték: 1000Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 977
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hamaďaková Monika | 657 | 67.25 % | Független | |
| Belančín Peter | 268 | 27.43 % | Független | |
| Vojtko Tomáš | 52 | 5.32 % | SNS |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Vataha Lukáš | 1. körzet | 470 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Orendáč Daniel | 1. körzet | 468 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hamaďaková Monika | 1. körzet | 458 | Független | ||
| Terkoš Peter | 1. körzet | 376 | Független | ||
| Belančín Peter | 1. körzet | 369 | Független | ||
| Luksaj Anton | 1. körzet | 341 | Független | ||
| Meričko Adrián | 1. körzet | 339 | KDH | ||
| Kotus Ladislav | 1. körzet | 336 | Független | ||
| Pastírová Anna | 1. körzet | 328 | KDH | ||
| Balogová Zuzana | 1. körzet | 311 | SMER - SD | ||
| Vatahová Petra | 1. körzet | 285 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Žinčák Peter | 1. körzet | 259 | KDH | ||
| Daňová Dubásová Marianna | 1. körzet | 241 | SMER - SD | ||
| Komarc Jozef | 1. körzet | 237 | SMER - SD | ||
| Holovčák Pavol | 1. körzet | 187 | Független | ||
| Harvanik Ján | 1. körzet | 185 | SNS | ||
| Holub Tomáš | 1. körzet | 184 | Független | ||
| Mažeriková Monika | 1. körzet | 166 | KDH | ||
| Demková Lenka | 1. körzet | 154 | Független | ||
| Vojtko Tomáš | 1. körzet | 146 | SNS | ||
| Pecha Martin | 1. körzet | 133 | SLOVENSKO, SaS, Demokrati | ||
| Balogová Veronika | 1. körzet | 130 | SNS | ||
| Staško Ján | 1. körzet | 91 | SNS | ||
| Mažerik Jozef | 1. körzet | 89 | SNS | ||
| Serbin Erich | 1. körzet | 83 | REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 915
Választási részvétel: 52.43 %
Bedobott boríték: 998Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 905
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 426 | 47.07 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 307 | 33.92 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 67 | 7.40 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 17 | 1.88 % | TÍM KOŠICE | |
| Čureja Drahomír | 14 | 1.55 % | Független | |
| Lešková Monika | 13 | 1.44 % | SNS | |
| Geci Marián | 12 | 1.33 % | Független | |
| Stanko Ján | 12 | 1.33 % | SLOVEXIT | |
| Ištok Jozef | 7 | 0.77 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 2
Érvényes szavazólap: 935
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hamaďaková Monika | 602 | 64.39 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Focko Tibor | 446 | 47.70 % | SMER - SD | ||
| Vaľová Jana | 307 | 32.83 % | SMER - SD | ||
| Hoptová Luciána | 186 | 19.89 % | ÚSVIT | ||
| Hopta Ivo | 155 | 16.58 % | Független | ||
| Mudry Ondrej | 145 | 15.51 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Sukeľová Lucia | 113 | 12.09 % | Független | ||
| Jeňo Lukáš | 112 | 11.98 % | Független | ||
| Babin Michal | 108 | 11.55 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Pichoňský Peter | 92 | 9.84 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hopta Tomáš | 80 | 8.56 % | Független | ||
| Trebišovská Marianna | 80 | 8.56 % | Független | ||
| Šudík Tomáš | 79 | 8.45 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Demjan Peter | 72 | 7.70 % | REPUBLIKA | ||
| Čerevková Simona | 69 | 7.38 % | PRAVDA | ||
| Karas Ľuboš | 63 | 6.74 % | Független | ||
| Ulipová Jana | 58 | 6.20 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Beca Ľubomír | 56 | 5.99 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Lichman Martin | 55 | 5.88 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Štenko Mário | 54 | 5.78 % | Jednota Slovanov | ||
| Fedorko Jozef | 51 | 5.45 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gavulič Daniel | 51 | 5.45 % | SMER - SD | ||
| Druga Michal | 48 | 5.13 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čiževský Eugen | 43 | 4.60 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Savko Igor | 43 | 4.60 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 367 | 32.56% |
| HLAS - SD | 233 | 20.67% |
| KDH | 110 | 9.76% |
| SNS | 101 | 8.96% |
| PS | 77 | 6.83% |
| REPUBLIKA | 63 | 5.59% |
| OĽANO-NOVA | 61 | 5.41% |
| SaS | 42 | 3.73% |
| Demokrati | 40 | 3.55% |
| SME RODINA | 18 | 1.60% |
| LSNS | 6 | 0.53% |
| Egyéb | 9 | 0.80% |
| Érvényes szavazatok | 1 127 |
Homonnai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 1 872
Választási részvétel: 46.85 %
Bedobott boríték: 877Érvényes szavazólap: 869
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 512 | 58.92 % | |
| Korčok Ivan | 226 | 26.01 % | |
| Harabin Štefan | 103 | 11.85 % | |
| Kubiš Ján | 14 | 1.61 % | |
| Matovič Igor | 8 | 0.92 % | |
| Dubovský Patrik | 3 | 0.35 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 2 | 0.23 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.12 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 899
Választási részvétel: 26.80 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 191 | 38.98 % |
| REPUBLIKA | 72 | 14.69 % |
| HLAS - SD | 62 | 12.65 % |
| PS | 61 | 12.45 % |
| KDH | 37 | 7.55 % |
| SNS | 24 | 4.90 % |
| Demokrati | 12 | 2.45 % |
| SaS | 12 | 2.45 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 6 | 1.22 % |
| ZR | 5 | 1.02 % |
| PATRIOT | 2 | 0.41 % |
| Socialisti | 2 | 0.41 % |
| KÚ | 2 | 0.41 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.20 % |
| ĽSNS | 1 | 0.20 % |
| Érvényes szavazatok | 490 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 106 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 83 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 71 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 62 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 39 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 34 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 27 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 23 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 21 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 21 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 20 | ||
| Stebila Silvia | HLAS - SD | 17 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 16 | ||
| Hojsík Martin | PS | 14 | ||
| Danko Andrej | SNS | 13 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 12 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 9 | ||
| Wiezik Michal | PS | 9 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 8 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 8 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 7 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 7 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 6 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 6 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 6 |


