Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Veľký Lipník
Koordináták:
49.37367249, 20.50298882
Terület:
27,51 km2
Rang:
község
Népesség:
972
Tszf. magasság:
569 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06533
Település kód:
527076
Szervezeti azonosító:
330248
Adóazonosító:
2020698900
Névelőfordulások
1773
Lipnik,
1786
Lipnik,
1808
Lipnik, Laupnik,
1863
Nagylipnik,
1907
Nagyhársas,
1920
Veľký Lipník,
1927
Veľký Lipník, Velikij Lipnik,
1945
Veľký Lipník
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Velký Lipník) 283
Telefon: 0524282121
Fax: 0524282122
E-mail: [email protected]
Honlap: velkylipnik.sk
Cím: (Velký Lipník) 283
Telefon: 0524282121
Fax: 0524282122
E-mail: [email protected]
Honlap: velkylipnik.sk
Polgármester:
Labant Peter (Független)
Labant Peter (Független)
Képviselő-testület:
Gluchman Ivan (REPUBLIKA)
Janceková Lucia (Független)
Jarembinský Marián (Független)
Kuľanda Miroslav (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia)
Labant Michal (REPUBLIKA)
Nováková Ivana (Független)
Pješčáková Michaela (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 760 | 83% |
| ruszinok | 144 | 16% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 5 | 1% |
| összlétszám | 914 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Stempák Štefan
Független
Labant Peter
Független
Labant Peter
Független
Labant Peter
Független
Labant Peter
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 737
Választási részvétel: 66.21 %
Kiadott boríték: 488
Bedobott boríték: 488Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 487
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Labant Peter | 356 | 73.10 % | Független | |
| Gvozdiak Vladimír | 131 | 26.90 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Pješčáková Michaela | 1. körzet | 233 | Független | ||
| Kuľanda Miroslav | 1. körzet | 225 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jarembinský Marián | 1. körzet | 213 | Független | ||
| Labant Michal | 1. körzet | 195 | REPUBLIKA | ||
| Gluchman Ivan | 1. körzet | 193 | REPUBLIKA | ||
| Janceková Lucia | 1. körzet | 187 | Független | ||
| Nováková Ivana | 1. körzet | 174 | Független | ||
| Bočkaj Štefan | 1. körzet | 173 | KDH | ||
| Labant Peter | 1. körzet | 154 | SNS | ||
| Bočkaj Ján | 1. körzet | 138 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jancek Martin | 1. körzet | 122 | Független | ||
| Kuľanda Milan | 1. körzet | 121 | SaS | ||
| Gluchman Slavomír | 1. körzet | 76 | KSS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 737
Választási részvétel: 58.07 %
Bedobott boríték: 428Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 397
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 223 | 56.17 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 146 | 36.78 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 10 | 2.52 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 9 | 2.27 % | Független | |
| Ištok Jozef | 3 | 0.76 % | Független | |
| Lešková Monika | 2 | 0.50 % | SNS | |
| Stanko Ján | 2 | 0.50 % | SLOVEXIT | |
| Geci Marián | 1 | 0.25 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.25 % | TÍM KOŠICE | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 384
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bizovský Peter | 148 | 38.54 % | Független | ||
| Karaš Martin | 143 | 37.24 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Orlovský František | 133 | 34.64 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Tomková Katarína | 74 | 19.27 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Didik Michal | 71 | 18.49 % | Független | ||
| Biganič Michal | 61 | 15.89 % | TÍM KOŠICE | ||
| Marhefka Michal | 61 | 15.89 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Saloň Marián | 58 | 15.10 % | SMER - SD | ||
| Solár Aleš | 55 | 14.32 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Vrábeľ Miroslav | 45 | 11.72 % | Független | ||
| Kočiš Maroš | 43 | 11.20 % | SMER - SD | ||
| Jakubianský Ján | 40 | 10.42 % | SNS | ||
| Nemergutová Anna | 40 | 10.42 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Stašák Rastislav | 39 | 10.16 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Filičko Michal | 35 | 9.11 % | Független | ||
| Havran Miroslav | 20 | 5.21 % | REPUBLIKA | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 20 | 5.21 % | REPUBLIKA | ||
| Saláková Alexandra | 18 | 4.69 % | REPUBLIKA | ||
| Mačuga Vladimír | 16 | 4.17 % | KSS | ||
| Čureja Drahomír | 14 | 3.65 % | Független | ||
| Hanečák Patrik | 11 | 2.86 % | ĽS Naše Slovensko |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 198 | 37.01% |
| HLAS - SD | 100 | 18.69% |
| PS | 45 | 8.41% |
| KDH | 37 | 6.92% |
| REPUBLIKA | 37 | 6.92% |
| SNS | 31 | 5.79% |
| OĽANO-NOVA | 24 | 4.49% |
| SaS | 21 | 3.93% |
| Demokrati | 12 | 2.24% |
| SME RODINA | 11 | 2.06% |
| KSS | 9 | 1.68% |
| Piráti | 3 | 0.56% |
| Egyéb | 7 | 1.31% |
| Érvényes szavazatok | 535 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 697
Választási részvétel: 53.66 %
Bedobott boríték: 374Érvényes szavazólap: 373
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 211 | 56.57 % | |
| Korčok Ivan | 91 | 24.40 % | |
| Harabin Štefan | 55 | 14.75 % | |
| Matovič Igor | 6 | 1.61 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 0.80 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 0.80 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.54 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.27 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.27 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 718
Választási részvétel: 32.73 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 65 | 28.02 % |
| REPUBLIKA | 42 | 18.10 % |
| PS | 27 | 11.64 % |
| HLAS - SD | 21 | 9.05 % |
| KDH | 20 | 8.62 % |
| Demokrati | 12 | 5.17 % |
| SaS | 11 | 4.74 % |
| PATRIOT | 9 | 3.88 % |
| SNS | 8 | 3.45 % |
| KSS | 4 | 1.72 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 1.72 % |
| ĽSNS | 3 | 1.29 % |
| Socialisti | 2 | 0.86 % |
| MySlovensko | 1 | 0.43 % |
| SOS | 1 | 0.43 % |
| ZR | 1 | 0.43 % |
| Volt SK | 1 | 0.43 % |
| Érvényes szavazatok | 232 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 40 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 37 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 32 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 29 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 26 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 19 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 13 | ||
| Mikuda Miroslav | PATRIOT | 9 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 8 | ||
| Hojsík Martin | PS | 8 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 7 | ||
| Sulík Richard | SaS | 7 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 6 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 6 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 5 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 5 | ||
| Karas Viliam | KDH | 5 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 5 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 5 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 4 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 4 |


