Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Veľká Čausa
Koordináták:
48.77753067, 18.69444847
Terület:
7,81 km2
Rang:
község
Népesség:
478
Tszf. magasság:
309 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97101
Település kód:
514438
Szervezeti azonosító:
318540
Adóazonosító:
2021162869
Névelőfordulások
1773
Nagy-Csausa, Gros-Czausa, Welka Cžausa,
1786
Nagy-Cschausa,
1808
Nagy-Csausza,
1863
Nagycsausa,
1873
Nagycsaussa,
1888
Nagycsaucsa,
1892
Nagycsausa,
1913
Nagycsóta,
1920
Veľká Čausa
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Veľká Čausa) 83
Telefon: 0465471139
Fax: 0465471139
E-mail: [email protected]
Cím: (Veľká Čausa) 83
Telefon: 0465471139
Fax: 0465471139
E-mail: [email protected]
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-12:00; 12:30-16:00Zárva
Kedd: 8:00-12:00; 12:30-16:00
Szerda: 8:00-12:00; 12:30-16:30
Csütörtök: nincs ügyfélfogadás
Péntek: 8:00-11:00; 11:30-13:00
Polgármester:
Pekárová Nikola (Független)
Pekárová Nikola (Független)
Képviselő-testület:
Gajdoš Peter (Független)
Hagovský Martin (Független)
Krško Igor (SMER - SD)
Matiašková Katarína (KDH)
Pračková Petra (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 503 | 97% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| romák | 1 | 0% |
| csehek | 5 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 8 | 2% |
| összlétszám | 519 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Ďurdina Dušan
SMER
Ďurdina Dušan
SMER-SD
Pekárová Nikola
SNS
Pekárová Nikola
Független
Pekárová Nikola
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 461
Választási részvétel: 39.91 %
Kiadott boríték: 184
Bedobott boríték: 184Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 168
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Pekárová Nikola | 168 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Gajdoš Peter | 1. körzet | 156 | Független | ||
| Pračková Petra | 1. körzet | 129 | KDH | ||
| Hagovský Martin | 1. körzet | 120 | Független | ||
| Krško Igor | 1. körzet | 107 | SMER - SD | ||
| Matiašková Katarína | 1. körzet | 92 | KDH | ||
| Malinčík Ján | 1. körzet | 59 | KDH |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 461
Választási részvétel: 39.91 %
Bedobott boríték: 184Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 165
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 91 | 55.15 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 69 | 41.82 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Choleva Lubomír | 4 | 2.42 % | VLASTENCI SK | |
| Galas Daniel | 1 | 0.61 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 164
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čičmanec Tibor | 107 | 65.24 % | Független | ||
| Gigac Branislav | 50 | 30.49 % | Független | ||
| Svítková Natália | 44 | 26.83 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Procházka Ladislav | 34 | 20.73 % | Független | ||
| Rebrová Katarína | 34 | 20.73 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Porubcová Eleonóra | 33 | 20.12 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Cvopa Dalibor | 29 | 17.68 % | Független | ||
| Ďureje Michal | 29 | 17.68 % | Független | ||
| Dobiaš Michal | 28 | 17.07 % | Független | ||
| Macháčková Katarína | 26 | 15.85 % | Független | ||
| Oulehle Peter | 26 | 15.85 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Porubec Ivan | 25 | 15.24 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Beňová Viera | 23 | 14.02 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Paulík Peter | 23 | 14.02 % | Független | ||
| Smatana Ladislav | 21 | 12.80 % | Független | ||
| Fajer Roman | 20 | 12.20 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 19 | 11.59 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Turanovič Norbert | 18 | 10.98 % | Független | ||
| Baková Zuzana | 17 | 10.37 % | Független | ||
| Dzina Miroslav | 17 | 10.37 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Divéky Emil | 16 | 9.76 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Hajšelová Petra | 16 | 9.76 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Mokrý Marek | 16 | 9.76 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Adamec Branislav | 15 | 9.15 % | Független | ||
| Kuchárik Ján | 15 | 9.15 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 90 | 27.36% |
| PS | 53 | 16.11% |
| HLAS - SD | 45 | 13.68% |
| REPUBLIKA | 32 | 9.73% |
| OĽANO-NOVA | 23 | 6.99% |
| SNS | 21 | 6.38% |
| Demokrati | 17 | 5.17% |
| SaS | 16 | 4.86% |
| KDH | 10 | 3.04% |
| SME RODINA | 8 | 2.43% |
| LSNS | 7 | 2.13% |
| KSS | 4 | 1.22% |
| Egyéb | 3 | 0.91% |
| Érvényes szavazatok | 329 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 448
Választási részvétel: 54.46 %
Bedobott boríték: 244Érvényes szavazólap: 243
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 97 | 39.92 % | |
| Korčok Ivan | 96 | 39.51 % | |
| Harabin Štefan | 37 | 15.23 % | |
| Matovič Igor | 6 | 2.47 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 1.65 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.82 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.41 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 439
Választási részvétel: 39.41 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 49 | 28.32 % |
| PS | 48 | 27.75 % |
| REPUBLIKA | 21 | 12.14 % |
| HLAS - SD | 11 | 6.36 % |
| SaS | 10 | 5.78 % |
| Demokrati | 8 | 4.62 % |
| SNS | 8 | 4.62 % |
| KDH | 7 | 4.05 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 2.89 % |
| ZR | 4 | 2.31 % |
| PATRIOT | 2 | 1.16 % |
| Érvényes szavazatok | 173 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 32 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 23 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 19 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 17 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 15 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 13 | ||
| Hojsík Martin | PS | 13 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 11 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 7 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 7 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 6 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 4 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 4 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 3 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 3 | ||
| Ševčík Ivan | SNS | 3 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 3 | ||
| Wiezik Michal | PS | 3 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 2 |


