Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Poruba
Koordináták:
48.83378983, 18.58828735
Terület:
15,15 km2
Rang:
község
Népesség:
1299
Tszf. magasság:
410 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97211
Település kód:
514322
Szervezeti azonosító:
318426
Adóazonosító:
2021162792
Névelőfordulások
1773
Alsó-Poruba, Dolna Poruba,
1786
Alschó-Poruba,
1808
Kis-Poruba, Alsó-Poruba, Dolní Poruba, Nižní Poruba,
1863
Alsóporuba,
1907
Berces,
1920
Dolná Poruba
Közigazgatás
Polgármester:
Tóth Tomáš (Független)
Tóth Tomáš (Független)
Képviselő-testület:
Čavojský Tomáš (Független)
Mráz Patrik (Független)
Szibillová Hedvika (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Tóthová Jana (STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI)
Weissová Zdenka (Független)
Zajícová Eva (Független)
Zwillingová Anna (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 3 | 0% |
| szlovákok | 1 340 | 97% |
| romák | 1 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 3 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 22 | 2% |
| összlétszám | 1 376 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Čavojská Helena
SMER
Čavojská Helena
SMER-SD
Tóth Tomáš
Független
Tóth Tomáš
Független
Tóth Tomáš
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1089
Választási részvétel: 43.34 %
Kiadott boríték: 472
Bedobott boríték: 472Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 442
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Tóth Tomáš | 442 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čavojský Tomáš | 1. körzet | 374 | Független | ||
| Tóthová Jana | 1. körzet | 301 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Weissová Zdenka | 1. körzet | 297 | Független | ||
| Zajícová Eva | 1. körzet | 283 | Független | ||
| Mráz Patrik | 1. körzet | 281 | Független | ||
| Szibillová Hedvika | 1. körzet | 279 | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Zwillingová Anna | 1. körzet | 237 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 089
Választási részvétel: 42.88 %
Bedobott boríték: 467Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 433
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 277 | 63.97 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 145 | 33.49 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Choleva Lubomír | 6 | 1.39 % | VLASTENCI SK | |
| Galas Daniel | 5 | 1.15 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 416
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Dzina Miroslav | 174 | 41.83 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Svítková Natália | 119 | 28.61 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Gigac Branislav | 112 | 26.92 % | Független | ||
| Porubcová Eleonóra | 100 | 24.04 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Ďureje Michal | 86 | 20.67 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 86 | 20.67 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Baková Zuzana | 83 | 19.95 % | Független | ||
| Hajšelová Petra | 76 | 18.27 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Smatana Ladislav | 70 | 16.83 % | Független | ||
| Oulehle Peter | 67 | 16.11 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Dobiaš Michal | 62 | 14.90 % | Független | ||
| Paulík Peter | 59 | 14.18 % | Független | ||
| Procházka Ladislav | 59 | 14.18 % | Független | ||
| Porubec Ivan | 56 | 13.46 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Svítok Juraj | 54 | 12.98 % | Független | ||
| Cvopa Dalibor | 53 | 12.74 % | Független | ||
| Čičmanec Tibor | 52 | 12.50 % | Független | ||
| Macháčková Katarína | 49 | 11.78 % | Független | ||
| Fajer Roman | 48 | 11.54 % | Független | ||
| Trelová Sonogová Naďa | 44 | 10.58 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Beňová Viera | 42 | 10.10 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Turanovič Norbert | 42 | 10.10 % | Független | ||
| Daňo Ján | 41 | 9.86 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Iliaš Radovan | 41 | 9.86 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Huba Radovan | 39 | 9.38 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 257 | 31.19% |
| HLAS - SD | 177 | 21.48% |
| PS | 100 | 12.14% |
| SNS | 76 | 9.22% |
| REPUBLIKA | 49 | 5.95% |
| KDH | 36 | 4.37% |
| SaS | 36 | 4.37% |
| SME RODINA | 26 | 3.16% |
| OĽANO-NOVA | 25 | 3.03% |
| Demokrati | 15 | 1.82% |
| KSS | 11 | 1.33% |
| LSNS | 6 | 0.73% |
| Piráti | 5 | 0.61% |
| Egyéb | 5 | 0.61% |
| Érvényes szavazatok | 824 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 1 087
Választási részvétel: 62.93 %
Bedobott boríték: 684Érvényes szavazólap: 679
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 366 | 53.90 % | |
| Korčok Ivan | 179 | 26.36 % | |
| Harabin Štefan | 96 | 14.14 % | |
| Kubiš Ján | 24 | 3.53 % | |
| Matovič Igor | 4 | 0.59 % | |
| Dubovský Patrik | 3 | 0.44 % | |
| Náhlik Milan | 3 | 0.44 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 2 | 0.29 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.15 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.15 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 094
Választási részvétel: 40.40 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 149 | 34.49 % |
| PS | 96 | 22.22 % |
| REPUBLIKA | 66 | 15.28 % |
| HLAS - SD | 40 | 9.26 % |
| SNS | 23 | 5.32 % |
| Demokrati | 16 | 3.70 % |
| KDH | 13 | 3.01 % |
| ZR | 10 | 2.31 % |
| SaS | 8 | 1.85 % |
| KÚ | 3 | 0.69 % |
| SOSK | 2 | 0.46 % |
| SOS | 1 | 0.23 % |
| Socialisti | 1 | 0.23 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.23 % |
| ĽSNS | 1 | 0.23 % |
| KSS | 1 | 0.23 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 0.23 % |
| Érvényes szavazatok | 432 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 73 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 67 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 59 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 56 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 39 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 33 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 25 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 19 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 19 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 19 | ||
| Hojsík Martin | PS | 17 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 16 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 14 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 14 | ||
| Danko Andrej | SNS | 12 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 10 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 9 | ||
| Slota Pavol | REPUBLIKA | 8 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 8 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 7 | ||
| Wiezik Michal | PS | 7 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 7 | ||
| Baránek Ján | ZR | 6 | ||
| Sulík Richard | SaS | 6 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 5 |


