Áttekintés
Hivatalos kisebbségi nyelvek:
ruszin, ukrán
Hivatalos szlovák megnevezés:
Mikulášová
Koordináták:
49.38377762, 21.39032364
Terület:
8 km2
Rang:
község
Népesség:
126
Tszf. magasság:
345 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08636
Település kód:
519600
Szervezeti azonosító:
322393
Adóazonosító:
2020623308
Névelőfordulások
1773
Niklova, Niklowa,
1786
Niklowa,
1808
Niklová,
1863
Niklowa,
1873
Niklova,
1907
Miklósvölgye,
1920
Niklová,
1948
Mikulášová
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Mikulášová) 50
Telefon: 0544799137
E-mail: [email protected]
Honlap: obecmikulasova.sk
Cím: (Mikulášová) 50
Telefon: 0544799137
E-mail: [email protected]
Honlap: obecmikulasova.sk
Polgármester:
Hricik Ľuboš (SMER - SD)
Hricik Ľuboš (SMER - SD)
Képviselő-testület:
Grocká Katarína (SMER - SD)
Hricik Ľuboš (HLAS - sociálna demokracia)
Poláček Peter (SMER - SD)
Ščerba Peter (HLAS - sociálna demokracia)
Tkáč Andrej (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 89 | 73% |
| ruszinok | 29 | 24% |
| ukránok | 3 | 2% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 1 | 1% |
| összlétszám | 122 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Rusiňák Peter
SDĽ
Rusiňák Peter
SMER-SD
Rusiňák Peter
SMER-SD
Rusiňák Peter
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Hricik Ľuboš
SMER - SD
Alapadatok
Választásra jogosult: 111
Választási részvétel: 60.36 %
Kiadott boríték: 67
Bedobott boríték: 67Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 67
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hricik Ľuboš | 41 | 61.19 % | SMER - SD | |
| Cahajla Vladimír | 26 | 38.81 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Grocká Katarína | 1. körzet | 52 | SMER - SD | ||
| Tkáč Andrej | 1. körzet | 49 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ščerba Peter | 1. körzet | 43 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hricik Ľuboš | 1. körzet | 39 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Poláček Peter | 1. körzet | 35 | SMER - SD | ||
| Kosár Peter | 1. körzet | 29 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kosár Peter | 1. körzet | 18 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 111
Választási részvétel: 60.36 %
Bedobott boríték: 65Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 52
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 28 | 53.85 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 12 | 23.08 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 6 | 11.54 % | Független | |
| Geci Marián | 2 | 3.85 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 1 | 1.92 % | Független | |
| Lešková Monika | 1 | 1.92 % | SNS | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 54
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Baran Vladimír | 33 | 61.11 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 22 | 40.74 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bochňa Juraj | 16 | 29.63 % | Független | ||
| Jutka Martin | 11 | 20.37 % | SMER - SD | ||
| Mihaľ Patrik | 11 | 20.37 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Tribus Marcel | 8 | 14.81 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Halecký Jozef | 7 | 12.96 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Goriščák Pavol | 6 | 11.11 % | SNS | ||
| Hudák Marek | 6 | 11.11 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ceľuch Pavol | 5 | 9.26 % | Független | ||
| Bujňák Vincent | 4 | 7.41 % | Független | ||
| Hankovský Stanislav | 4 | 7.41 % | SMER - SD | ||
| Hoľpit Vincent | 4 | 7.41 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 4 | 7.41 % | Független | ||
| Mihaľ František | 4 | 7.41 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Čupeľa Radovan | 3 | 5.56 % | REPUBLIKA | ||
| Gernát Stanislav | 3 | 5.56 % | SMER - SD | ||
| Hij Štefan | 3 | 5.56 % | Független | ||
| Lazorová Andrea | 3 | 5.56 % | Független | ||
| Marcinov Martin | 3 | 5.56 % | SMER - SD | ||
| Mlynár Slavomír | 3 | 5.56 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 3 | 5.56 % | Független | ||
| Soroka Stanislav | 3 | 5.56 % | Független | ||
| Duchnovský Anton | 2 | 3.70 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Dulenčin Peter | 2 | 3.70 % | HLAS - sociálna demokracia |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 27 | 35.53% |
| HLAS - SD | 24 | 31.58% |
| SNS | 9 | 11.84% |
| REPUBLIKA | 6 | 7.89% |
| KDH | 4 | 5.26% |
| SME RODINA | 2 | 2.63% |
| OĽANO-NOVA | 2 | 2.63% |
| PS | 2 | 2.63% |
| Érvényes szavazatok | 76 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 126
Választási részvétel: 57.14 %
Bedobott boríték: 72Érvényes szavazólap: 72
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 44 | 61.11 % | |
| Harabin Štefan | 18 | 25.00 % | |
| Korčok Ivan | 8 | 11.11 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 1.39 % | |
| Matovič Igor | 1 | 1.39 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 118
Választási részvétel: 38.98 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 19 | 42.22 % |
| HLAS - SD | 11 | 24.44 % |
| REPUBLIKA | 7 | 15.56 % |
| ZR | 3 | 6.67 % |
| SNS | 2 | 4.44 % |
| KDH | 2 | 4.44 % |
| PS | 1 | 2.22 % |
| Érvényes szavazatok | 45 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 9 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 6 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 6 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 4 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 3 | ||
| Omerović Beňová Eva | ZR | 3 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 3 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 3 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Baránek Ján | ZR | 2 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 1 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 1 | ||
| Štefunko Dezider | ZR | 1 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 1 | ||
| Yar Lucia | PS | 1 | ||
| Puškárová Paula | HLAS - SD | 1 | ||
| Stebila Silvia | HLAS - SD | 1 |


