Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Matysová
Koordináták:
49.31929016, 20.75162125
Terület:
10,43 km2
Rang:
község
Népesség:
73
Tszf. magasság:
597 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06546
Település kód:
526894
Szervezeti azonosító:
330051
Adóazonosító:
2020698702
Névelőfordulások
1773
Matissova, Matissowa,
1786
Matischowa,
1808
Mattissová, Matissowá,
1863
Matiszova,
1907
Máté,
1920
Matišová,
1927
Matysová
Közigazgatás
Hivatali órák:
Hétfő: 10:00-14:00Zárva
Szerda: 10:00-16:00
Péntek: 10:00-14:00
Polgármester:
Havran Miroslav (REPUBLIKA)
Havran Miroslav (REPUBLIKA)
Képviselő-testület:
Aftanás Marián (REPUBLIKA)
Kundrát Marián (REPUBLIKA)
Vyšovský Rastislav (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 42 | 75% |
| ruszinok | 13 | 23% |
| ukránok | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 1 | 2% |
| összlétszám | 56 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Kundrátová Iveta
SMER
Kundrátová Iveta
SMER-SD
Pastirčák Pavol
KDH
Pastirčák Pavol
KDH
Havran Miroslav
REPUBLIKA
Alapadatok
Választásra jogosult: 54
Választási részvétel: 72.22 %
Kiadott boríték: 39
Bedobott boríték: 39Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 32
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Havran Miroslav | 32 | 100.00 % | REPUBLIKA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kundrát Marián | 1. körzet | 30 | REPUBLIKA | ||
| Aftanás Marián | 1. körzet | 25 | REPUBLIKA | ||
| Vyšovský Rastislav | 1. körzet | 16 | KDH | ||
| Drobňák Samuel | 1. körzet | 13 | KDH | ||
| Pristaš Jozef | 1. körzet | 12 | REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 54
Választási részvétel: 72.22 %
Bedobott boríték: 39Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 35
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 18 | 51.43 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 11 | 31.43 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 4 | 11.43 % | Független | |
| Geci Marián | 1 | 2.86 % | Független | |
| Lešková Monika | 1 | 2.86 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 35
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Havran Miroslav | 22 | 62.86 % | REPUBLIKA | ||
| Orlovský František | 11 | 31.43 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Stašák Rastislav | 11 | 31.43 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Karaš Martin | 7 | 20.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Solár Aleš | 7 | 20.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Biganič Michal | 6 | 17.14 % | TÍM KOŠICE | ||
| Filičko Michal | 6 | 17.14 % | Független | ||
| Nemergutová Anna | 6 | 17.14 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Bizovský Peter | 4 | 11.43 % | Független | ||
| Kočiš Maroš | 4 | 11.43 % | SMER - SD | ||
| Saloň Marián | 4 | 11.43 % | SMER - SD | ||
| Hanečák Patrik | 3 | 8.57 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Jakubianský Ján | 3 | 8.57 % | SNS | ||
| Tomková Katarína | 3 | 8.57 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 2 | 5.71 % | REPUBLIKA | ||
| Mačuga Vladimír | 2 | 5.71 % | KSS | ||
| Saláková Alexandra | 2 | 5.71 % | REPUBLIKA | ||
| Vrábeľ Miroslav | 2 | 5.71 % | Független | ||
| Marhefka Michal | 1 | 2.86 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Čureja Drahomír | 0 | 0.00 % | Független | ||
| Didik Michal | 0 | 0.00 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 9 | 15.25% |
| SMER SD | 9 | 15.25% |
| PS | 9 | 15.25% |
| HLAS - SD | 9 | 15.25% |
| OĽANO-NOVA | 7 | 11.86% |
| SaS | 5 | 8.47% |
| SNS | 3 | 5.08% |
| REPUBLIKA | 3 | 5.08% |
| Demokrati | 2 | 3.39% |
| KSS | 1 | 1.69% |
| LSNS | 1 | 1.69% |
| MF, ODS, ZR, RK, DS | 1 | 1.69% |
| Érvényes szavazatok | 59 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 58
Választási részvétel: 75.86 %
Bedobott boríték: 44Érvényes szavazólap: 44
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 24 | 54.55 % | |
| Pellegrini Peter | 13 | 29.55 % | |
| Harabin Štefan | 7 | 15.91 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Matovič Igor | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 71
Választási részvétel: 64.79 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 12 | 26.09 % |
| KDH | 11 | 23.91 % |
| SMER - SD | 9 | 19.57 % |
| REPUBLIKA | 5 | 10.87 % |
| Demokrati | 3 | 6.52 % |
| HLAS - SD | 3 | 6.52 % |
| SaS | 2 | 4.35 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 2.17 % |
| Érvényes szavazatok | 46 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 9 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 7 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 4 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 4 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 4 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 3 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 3 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 2 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 2 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 2 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Semeth Vojtech | HLAS - SD | 2 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 1 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 1 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 1 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 1 | ||
| Karas Viliam | KDH | 1 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 1 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 1 | ||
| Čerevková Simona | SaS | 1 |


