Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Marhaň
Koordináták:
49.16892624, 21.44971466
Terület:
10,4 km2
Rang:
község
Népesség:
963
Tszf. magasság:
195 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08645
Település kód:
519588
Szervezeti azonosító:
322377
Adóazonosító:
2020778903
Névelőfordulások
1773
Margonya, Marhonya,
1786
Margonya,
1808
Margonya, Marhaňa, Marhaně,
1863
Margonya,
1920
Marhaň, Marhoňa,
1927
Marhaň
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Marhaň) 36
Telefon: 7393222
Fax: 7781022
E-mail: [email protected]
Honlap: marhan.ocu.sk/
Cím: (Marhaň) 36
Telefon: 7393222
Fax: 7781022
E-mail: [email protected]
Honlap: marhan.ocu.sk/
Polgármester:
Kalhousová Jana (HLAS - sociálna demokracia)
Kalhousová Jana (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Eliaš Dominik (KDH)
Horák Slavomír (KDH)
Juhás Pavol (HLAS - sociálna demokracia)
Lukáč Ján (KDH)
Michalčíková Lenka (SMER - SD)
Oravec Slavomír (HLAS - sociálna demokracia)
Palko Martin (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 898 | 94% |
| ruszinok | 2 | 0% |
| romák | 7 | 1% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 40 | 4% |
| összlétszám | 952 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Kuziak Jozef
KDH
Kuziak Jozef
KDH
Kuziak Jozef
KDH
Kuziak Jozef
KDH
Kalhousová Jana
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 707
Választási részvétel: 48.66 %
Kiadott boríték: 344
Bedobott boríték: 344Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 334
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kalhousová Jana | 133 | 39.82 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Kožlejová Mária | 124 | 37.13 % | KDH | |
| Hanisek Tomáš | 77 | 23.05 % | SV |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Eliaš Dominik | 1. körzet | 201 | KDH | ||
| Michalčíková Lenka | 1. körzet | 150 | SMER - SD | ||
| Horák Slavomír | 1. körzet | 144 | KDH | ||
| Lukáč Ján | 1. körzet | 142 | KDH | ||
| Oravec Slavomír | 1. körzet | 138 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Palko Martin | 1. körzet | 129 | KDH | ||
| Juhás Pavol | 1. körzet | 127 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hanisek Tomáš | 1. körzet | 119 | SV | ||
| Jeleň Martin | 1. körzet | 119 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hviščová Natália | 1. körzet | 114 | SV | ||
| Šoltýs Ján | 1. körzet | 104 | KDH | ||
| Cina Róbert | 1. körzet | 69 | SV | ||
| Jarkovský Stanislav | 1. körzet | 68 | SV |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 707
Választási részvétel: 48.09 %
Bedobott boríték: 340Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 310
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 139 | 44.84 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 112 | 36.13 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 26 | 8.39 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 10 | 3.23 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 7 | 2.26 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 3 | 0.97 % | SNS | |
| Ištok Jozef | 2 | 0.65 % | Független | |
| Stanko Ján | 2 | 0.65 % | SLOVEXIT | |
| Geci Marián | 1 | 0.32 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.32 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 302
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Jutka Martin | 87 | 28.81 % | SMER - SD | ||
| Kaščák Marcel | 83 | 27.48 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 69 | 22.85 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihaľ Patrik | 69 | 22.85 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hudák Marek | 65 | 21.52 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bochňa Juraj | 60 | 19.87 % | Független | ||
| Kobyľan Jozef | 54 | 17.88 % | SV | ||
| Harčarufka Štefan | 50 | 16.56 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kmec Jozef | 48 | 15.89 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 42 | 13.91 % | Független | ||
| Bujňák Vincent | 39 | 12.91 % | Független | ||
| Ceľuch Pavol | 36 | 11.92 % | Független | ||
| Soroka Stanislav | 32 | 10.60 % | Független | ||
| Baran Vladimír | 31 | 10.26 % | Független | ||
| Šimco Marek | 30 | 9.93 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hankovský Stanislav | 29 | 9.60 % | SMER - SD | ||
| Halecký Jozef | 25 | 8.28 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čupeľa Radovan | 22 | 7.28 % | REPUBLIKA | ||
| Duchnovský Anton | 21 | 6.95 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Goriščák Pavol | 20 | 6.62 % | SNS | ||
| Dulenčin Peter | 19 | 6.29 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihaľ František | 17 | 5.63 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Veselovský Michal | 17 | 5.63 % | REPUBLIKA | ||
| Gernát Stanislav | 16 | 5.30 % | SMER - SD | ||
| Hij Štefan | 16 | 5.30 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 120 | 26.61% |
| OĽANO-NOVA | 95 | 21.06% |
| HLAS - SD | 86 | 19.07% |
| KDH | 40 | 8.87% |
| SNS | 30 | 6.65% |
| PS | 22 | 4.88% |
| REPUBLIKA | 17 | 3.77% |
| LSNS | 10 | 2.22% |
| SaS | 9 | 2.00% |
| SME RODINA | 8 | 1.77% |
| Demokrati | 8 | 1.77% |
| MySlovensko | 2 | 0.44% |
| MK | 1 | 0.22% |
| Egyéb | 3 | 0.67% |
| Érvényes szavazatok | 451 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 709
Választási részvétel: 43.02 %
Bedobott boríték: 305Érvényes szavazólap: 303
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 129 | 42.57 % | |
| Korčok Ivan | 87 | 28.71 % | |
| Harabin Štefan | 49 | 16.17 % | |
| Matovič Igor | 19 | 6.27 % | |
| Kotleba Marian | 9 | 2.97 % | |
| Kubiš Ján | 8 | 2.64 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.33 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.33 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 702
Választási részvétel: 27.78 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 54 | 28.27 % |
| REPUBLIKA | 31 | 16.23 % |
| PS | 23 | 12.04 % |
| HLAS - SD | 23 | 12.04 % |
| KDH | 16 | 8.38 % |
| Demokrati | 12 | 6.28 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | 5.76 % |
| SNS | 5 | 2.62 % |
| SaS | 5 | 2.62 % |
| ĽSNS | 4 | 2.09 % |
| KÚ | 2 | 1.05 % |
| PATRIOT | 1 | 0.52 % |
| SOSK | 1 | 0.52 % |
| SOS | 1 | 0.52 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.52 % |
| Volt SK | 1 | 0.52 % |
| Érvényes szavazatok | 191 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 31 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 26 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 22 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 19 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 18 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 13 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 9 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 9 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 7 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 7 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 7 | ||
| Hojsík Martin | PS | 6 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 5 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 4 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 4 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 4 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 3 |


