Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Koprivnica
Településrészek:
Koordináták:
49.15739441, 21.39613342
Terület:
14,16 km2
Rang:
község
Népesség:
689
Tszf. magasság:
262 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08645
Település kód:
519375
Szervezeti azonosító:
322164
Adóazonosító:
2020778826
Névelőfordulások
1773
Kaproncza, Pokriwnicza,
1786
Kaproncza,
1808
Kaproncza, Deutsch-Litta, Kopřiwnica, Pokřiwnica,
1863
Kapronca,
1907
Magyarkapronca,
1920
Koprivnica, Pokryvnica,
1927
Koprivnica
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Koprivnica) 126
Telefon: 0547393328
Fax: 0547393328
E-mail: [email protected]
Honlap: koprivnica.ocu.sk/
Cím: (Koprivnica) 126
Telefon: 0547393328
Fax: 0547393328
E-mail: [email protected]
Honlap: koprivnica.ocu.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 08:00-16:00Zárva
Kedd: 08:00-16:00
Szerda: 08:00-16:00
Csütörtök: 08:00-16:00
Péntek: 08:00-16:00
Polgármester:
Krupa Peter (KDH)
Krupa Peter (KDH)
Képviselő-testület:
Holub Ján (KDH)
Jančíková Lenka (KDH)
Kočiš Rudolf (KDH)
Kovaľ Vincent (KDH)
Mikula Andrej (KDH)
Palko Peter (SV)
Sabol Martin (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 642 | 98% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 0 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 4 | 1% |
| összlétszám | 652 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Krupa Peter
KDH, SDKÚ-DS
Krupa Peter
KDH, SMER-SD
Krupa Peter
KDH, MOST - HÍD, SNS
Krupa Peter
KDH
Krupa Peter
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 531
Választási részvétel: 43.31 %
Kiadott boríték: 230
Bedobott boríték: 230Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 214
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Krupa Peter | 214 | 100.00 % | KDH |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Holub Ján | 1. körzet | 154 | KDH | ||
| Kovaľ Vincent | 1. körzet | 149 | KDH | ||
| Sabol Martin | 1. körzet | 146 | KDH | ||
| Jančíková Lenka | 1. körzet | 139 | KDH | ||
| Mikula Andrej | 1. körzet | 133 | KDH | ||
| Palko Peter | 1. körzet | 131 | SV | ||
| Kočiš Rudolf | 1. körzet | 123 | KDH | ||
| Bubla Peter | 1. körzet | 121 | Független | ||
| Kučík Marián | 1. körzet | 45 | SV |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 531
Választási részvétel: 43.31 %
Bedobott boríték: 230Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 218
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 130 | 59.63 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 58 | 26.61 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 12 | 5.50 % | Független | |
| Geci Marián | 4 | 1.83 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 4 | 1.83 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 3 | 1.38 % | Független | |
| Lešková Monika | 2 | 0.92 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 1 | 0.46 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.46 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 227
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hudák Marek | 71 | 31.28 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihaľ Patrik | 66 | 29.07 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Harčarufka Štefan | 61 | 26.87 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kaščák Marcel | 51 | 22.47 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 42 | 18.50 % | Független | ||
| Šimco Marek | 38 | 16.74 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ceľuch Pavol | 34 | 14.98 % | Független | ||
| Bochňa Juraj | 24 | 10.57 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 24 | 10.57 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kobyľan Jozef | 24 | 10.57 % | SV | ||
| Baran Vladimír | 23 | 10.13 % | Független | ||
| Herstek Milan | 22 | 9.69 % | Bratia Slovenska | ||
| Mihaľ František | 22 | 9.69 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Olejár Miloslav | 19 | 8.37 % | Független | ||
| Soroka Stanislav | 15 | 6.61 % | Független | ||
| Halecký Jozef | 13 | 5.73 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Štefanková Andrea | 13 | 5.73 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Dulenčin Peter | 11 | 4.85 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mlynár Slavomír | 11 | 4.85 % | Független | ||
| Čupeľa Radovan | 10 | 4.41 % | REPUBLIKA | ||
| Duchnovský Anton | 10 | 4.41 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Goriščák Pavol | 10 | 4.41 % | SNS | ||
| Hankovský Stanislav | 10 | 4.41 % | SMER - SD | ||
| Hoľpit Vincent | 10 | 4.41 % | Független | ||
| Molčan Tomáš | 10 | 4.41 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 94 | 26.93% |
| SMER SD | 78 | 22.35% |
| HLAS - SD | 68 | 19.48% |
| OĽANO-NOVA | 30 | 8.60% |
| PS | 21 | 6.02% |
| REPUBLIKA | 19 | 5.44% |
| SNS | 14 | 4.01% |
| SaS | 9 | 2.58% |
| Demokrati | 8 | 2.29% |
| SME RODINA | 3 | 0.86% |
| LSNS | 2 | 0.57% |
| Piráti | 2 | 0.57% |
| Egyéb | 1 | 0.29% |
| Érvényes szavazatok | 349 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 527
Választási részvétel: 50.09 %
Bedobott boríték: 264Érvényes szavazólap: 264
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 108 | 40.91 % | |
| Pellegrini Peter | 99 | 37.50 % | |
| Harabin Štefan | 44 | 16.67 % | |
| Matovič Igor | 7 | 2.65 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 1.14 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.76 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.38 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 531
Választási részvétel: 29.38 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 47 | 30.52 % |
| SMER - SD | 38 | 24.68 % |
| REPUBLIKA | 18 | 11.69 % |
| PS | 18 | 11.69 % |
| HLAS - SD | 13 | 8.44 % |
| Demokrati | 6 | 3.90 % |
| SNS | 3 | 1.95 % |
| ZR | 3 | 1.95 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | 1.95 % |
| Socialisti | 2 | 1.30 % |
| SaS | 2 | 1.30 % |
| KÚ | 1 | 0.65 % |
| Érvényes szavazatok | 154 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 35 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 23 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 21 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 21 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 15 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 13 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 11 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 11 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 9 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 9 | ||
| Karas Viliam | KDH | 8 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 8 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Hojsík Martin | PS | 4 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 3 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 2 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 2 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 2 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 2 | ||
| Pomajdík Miroslav | Socialisti | 2 | ||
| Pirošík Stanislav | Socialisti | 2 |


